Як росія краде дітей й звинувачує в цьому Україну? Історія від зрадника з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:41, 19 Травня 2023

Росія краде дітей

В Бахмуті станом на 18 травня все ще залишалося три дитини, батьки яких досі не виїхали. Нагадаємо, що спецпідрозділ поліції «Білі Янголи» допомагає евакуюватися людям з гарячих точок, зокрема й з Бахмута. Поліцейські закликають людей не ризикувати життям дітей, втім бували такі випадки, коли дорослі люди свідомо переховувалися від евакуації. Тим часом російська пропаганда вже вкотре намагається дискредитувати «Білих Янголів» й показати їх, як викрадачів дітей. Однак насправді саме російська федерація викрадає неповнолітніх й незаконно всиновлює українську малечу.

Редакція «Бахмут IN.UA» пояснює, чому росія розповсюджує фейки про «Білих Янголів» та як намагається приховати власні злочини? Й чи можуть дитину евакуювати саму?

Біженець з Бахмута запевняє — Україна забирає дітей без присутності батьків

Screenshot 698 23189

Чоловік, якого пропагандистський канал називає біженцем з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Ім’я цього чоловіка у відео не називають, втім пропагандисти запевняють, що він з Бахмута. Чоловік розповідає, що українці вивозили дітей з міста без батьків.

«Були моменти, я ж говорю, коли українці у нас в сусідньому дворі забирали дітей. Ось просто приїхали й забирають дитину, перший раз приїхали. Ага, вас скільки-то, скільки-то, ага маленькі діти. Приїжджають на наступний день, й забирають дитину без батьків, просто зайшли забрали дитину, без відомо батьків. Але батькам пощастило, що у них була своя машина. Якби у них, її не було — не дозволи б нам навіть їхати з ними. Забирали дітей та їхали у невідомому напрямку, так було в Артемівську, в Часів Ярі. Так же само, завжди вивозили без батьків, тільки якщо у них була машина…», — пояснює біженець.

Тож, що саме в цій історії не так. Факти, наведені чоловіком, не відповідають дійсності. Дітей з Бахмута справді евакуюють, але з батьками, або з одним із батьків. Механізм про примусову евакуацію дітей набув чинності на початку березня 2023 року, через те, що громадяни не могли прийняти рішення про евакуацію й жили з неповнолітніми у місті, де ведуть бої. Це напряму загрожувало життю й безпеці дитини.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністр.

Що каже закон про права дітей?

Оскільки дитина не може самостійно приймати рішення, це мають зробити її батьки, втім, якщо й вони не здатні на це — зберегти життя й евакуювати неповнолітню особу на безпечну територію зобов’язалася держава.

Конвенція про права дитини говорить, що дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, застосовуваним до даної особи, вона не досягає повноліття раніше.

Конституція України, стаття 3, вказує, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Сама життя наша країна вважає найціннішим й всіма доступними інструментами намагається його зберегти.

На відео в евакуаційну машину сідає малюк з батьками

В межах механізму проведення примусової евакуації дітей — обов’язкова евакуація здійснюється за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

Цей механізм держава застосовує у якості крайнього заходу, коли батьки відмовляються добровільно евакуюватися із зони активних бойових дій, чим наражають на суттєву небезпеку дітей.

Як зараз виглядає Бахмут? Фото міста весною 2023 року

Оборона Бахмута триває вже 9 місяців, за цей час російські окупанти практично знищили місто, воно зруйноване на 90%. В Бахмуті немає води, світла, газу, лікарів, тобто жодних умов для приживання людей, тим паче неповнолітніх дітей. Однак, російські пропагандистські канали не говорять про це, адже не дбають ні за безпеку дітей, на за їхній емоційний стан.

photo 2023 05 18 19 43 35 988bc

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 19 11 18 33 72be7

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 19 11 18 34 b772c

Бахмут весною 2023 року. Фото: телеграм-канал

photo 2023 05 17 22 27 03 5deda

Бахмут у травні 2023 року. Фото: супутникові зображення

Чи евакуюють дітей без супроводу дорослих? Пояснення від пресслужби-полції Донеччини

На відео в евакуаційну машину сідає малюк з батьками

Ті діти, які залишилися в Бахмуті через своїх батьків змушені жити в підвалах та постійно ризикувати життям. «Білі Янголи» попри небезпеку їздять та шукають неповнолітніх, щоб врятувати їх й разом з батьками, одним із батьків чи законним опікуном — вивезти дитину в безпечне місце.

Бувають випадки виключення, зокрема якщо мова йде про те, коли в особи немає батьків, а є опікун, який сам не евакуюються й наражає неповнолітнього на небезпеку. В такому випадку до роботи підключається соціальна служба, яка допомагає особі виїхати у безпечне місце та надає комфортні умови для проживання, пояснюють у пресслужбі поліції Донеччини.

«Кожна ситуація індивідуальна. Є родичі, які можуть оформити опікунство на дитину, в такому випадку її евакуюють до рідних. Якщо родичів немає, то вже соціальна служба дитину буде поміщати в Центр Реабілітації. Можливо й опікун виїде після цього. Це все вирішується в залежності від конкретної ситуації. Якщо є батьки, то ми не забираємо дитину, тільки з батьками», — розповідають у пресслужбі поліції Донеччини

Редакції також повідомили, що працювали й з випадками, коли дитина у свідомому віці виявила бажання евакуюватися, в той час, як батьки самі не хочуть виїздити. Через свій вік дитина не може зробити це самостійно. В такому випадку діють за наступною схемою:

«Батьки дозволяють дитині евакуюватися, підтверджують, що вони не проти евакуації дитини. Наприклад, є бабуся на безпечній території,тоді ми забирали дитину й везли її до бабусі. Ми не стикалися з такими випадками, коли ми приїжджаємо й дитина хоче евакуюватися, а батьки їй забороняють. Такого у нас не було», — пояснюють у коментарі редакції.

росія краде українських дітей

158640 1 large 23064

Діти. Фото: з відкритих джерел

Поки росія невтомно намагається дискредитувати ЗСУ, поліцію й волонтерів — сама вона викрадає дітей з окупованих територій України та незаконно всиновлює їх. Цьому є доведені факти. Відтак, дитячий омбудсмен рф марія львова-бєлова усиновила хлопчика, якого окупанти незаконно вивезли з Маріуполя.

Голова управління ООН у справах біженців (УВКБ) Філіппо Ґранді у січня 2023 року повідомив, що росія порушує «основоположні принципи захисту дітей» у воєнний час, видає українським дітям російські паспорти та віддає їх на усиновлення. Це відбувається проти волі неповнолітніх.

Радник – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук 24 лютого 2023 року повідомила, що ідентифіковано 16 221 дитину, яку окупанти незаконно примусово вивезли з території України. Однак реальна кількість силоміць вивезених українських дітей сягає сотень тисяч. Станом на лютий 2023 року вдалося повернути близько 300 українських дітей.

На відео в евакуаційну машину сідає дівчинка з рідними

Окупанти відбирають дітей після вбивства їхніх батьків, вилучають безпосередньо з родини, розділюють дітей і батьків під час таборів фільтрації. Також вони намірено створюють непридатні для життя умови й передають дітей на «оздоровлення та відпочинок». Після такого відпочинку дітей не повертають, вони залишаються в російській федерації.

У середині березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової щодо незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих територій України до рф. Тисячі українських дітей все ще залишаються в росії, тим часом, щоб не дати цьому числу збільшуватися поліцій, військові й волонтери намагаються вмовити батьків евакуювати своїх дітей, поки не стало пізно.

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро