Вчора, 20 березня, в Києві відбулась презентація проєкту “Сталева Мрія Бахмут”. Він є концепцією післявоєнної відбудови кварталу міста у межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців. Інноваційний план відбудови Бахмута вперше представили та обговорили з містянами.
Про це повідомляє Бахмутська міська рада.
“Сталева Мрія Бахмут”: концепція відбудови міста
Зазначимо, що проєктний офіс Метінвест-СМЦ безкоштовно розробив універсальну концепцію післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”.
Начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева заявив, що концепт відбудови має затвердити громада. За його словами, після Перемоги Бахмут стане прикладом для відбудови інших населених пунктів, які зруйнували російські окупанти.
Проджект менеджер Метінвест-СМЦ Тетяна Скрипка розповіла присутнім бахмутянам про особливості проєкту. Вона підкреслила, що житловий масив побудують за сучасними світовими технологіями з урахуванням інклюзивності та енергоефективності.
Відомо, що фахівці планують знизити поверховість житлової забудови в Бахмуті до 4 та 2 поверхів. Водночас кількість людей, які зможуть проживати у цьому кварталі, буде збережена на довоєнному рівні — близько 18 тисяч мешканців.
Так, концепт “Сталева Мрія Бахмут” передбачає:
- зелені зони з парками та місцями для відпочинку й дитячими просторами; університет з сучасною бібліотекою;
- гуртожиток;
- багатофункціональні школи та садочки;
- амбулаторію;
- готель;
- паркінги сучасного дизайну;
- спорткомплекс з басейном;
- укриття для тривалого перебування тощо.
Проєкт відбудови кварталу в Бахмуті також передбачає створення Алеї пам’яті захисників України.
Як подати свої пропозиції до проєкту?
Після презентації в осередках підтримки мешканців Бахмутської громади проходитимуть обговорення проєкту відбудови кварталу міста. Також для бахмутян відбуватимуться дискусії в онлайн-форматі.
Протягом наступних 3 місяців усі охочі мають змогу надавати свої пропозиції до проєкту. Зробити це можна, перейшовши за посиланням та заповнивши відповідну форму.
Читайте також:
- Досвід відбудови Токіо: як може бути корисний для Бахмута
- Візія Бахмута: як у міськраді працюють над відновлення міста-фортеці
- Як відновлюватимуть зв’язок у деокупованому Бахмуті
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!