У Києві майстриня з Бахмута проведе майстер-клас із петриківського розпису: реєстрація

Микола Ситник 17:42, 14 Березня 2024
Запрошення на майстер-клас
Ілюстрація Бахмут IN.UA

На вихідних бахмутян та мешканців столиці запрошують у Національний заповідник “Софія Київська” на майстер-класи з петриківського розпису. Майстриня з Бахмута Тетяна Лаптєва допоможе учасникам створити свій власний витвір мистецтва. Переселенці можуть відвідати заходи безоплатно. Також усі охочі можуть задонатити на ЗСУ, які захищають Бахмутський напрямок.

Про це у коментарі Бахмут IN.UA повідомила головний спеціаліст Управління культури Бахмутської міської ради Ганна Ковальова.

Майстер-класи в Києві: як відвідати

Ганна Ковальова зауважила, що Управління культури організувало цілу серію майстер-класів, які проводять бахмутські майстри.

8 лютого в “Софії Київській” ми відкрили виставку майстра традиційних народних ремесел Дмитра Денисенка “Скорботний шлях Бахмуту”. В межах цієї виставки, яка працюватиме до 11 травня, проходитимуть майстер-класи наших майстрів, саме бахмутян. Кожної суботи і неділі проводяться якісь майстер-класи з народного ужиткового мистецтва,

пояснила // Ганна Ковальова

Вона додала, що цими вихідними відбудеться зустріч з майстром традиційного народного мистецтва Тетяною Лаптєвою під назвою “Українська душа”. Бахмутянка познайомить учасників із технікою петриківського розпису акриловими фарбами на дерев’яній поверхні. Кожен відвідувач матиме можливість створити власними руками справжній витвір мистецтва.

“Майстриня Тетяна Лаптєва вже багато років працює в Бахмутському міському народному Домі. Вона є дипломованим майстром петриківського розпису. Була на всіх виставках, які проходили у нас, у Бахмуті, в області, в Україні. Вона виставлялася всюди, у неї дуже багато робіт саме з петриківського розпису”, — розповіла Ганна Ковальова. 

Зазначимо, що майстер-клас із петриківського розпису відбудеться 16 та 17 березня у виставковій залі “Хлібня” Національного заповідника “Софія Київська”, на локації “Скорботний шлях Бахмуту”. Початок і в суботу, і в неділю — о 14:00.

Долучитись до заходів запрошують дорослих і дітей старше 10 років. Для бахмутян і ВПО вхід на територію “Софії Київської” — безоплатний. Для мешканців столиці вхід до заповідника та у виставкову залу “Хлібня” вартує 90 гривень. До слова, Національний заповідник “Софія Київська” розташований за адресою: Київ, вулиця Володимирська, 24.

Для реєстрації на майстер-клас телефонуйте за номером: +38 (066) 537 0173. На 1 заняття набирають групу до 12 осіб. Поспішіть, адже кількість місць обмежена.

"Скорботний шлях Бахмуту"
Експонат виставки / фото Мінкультури

Допомога захисникам Бахмутського напрямку

Ганна Ковальова підкреслила, що проєкт “Скорботний шлях Бахмуту” та майстер-класи на цій локації мають дуже важливе значення. У такий спосіб митці продовжують підтримувати українських захисників.

На виставці “Скорботний шлях Бахмуту” є добровільні донати для ЗСУ. Ми збираємо кошти для бригад, які боронять наш напрямок. Після завершення виставки оприлюднимо інформацію про результати збору. Важливість цих заходів очевидна. Це наше надбання, наша ідентифікація як українців. Нам треба пам’ятати, хто ми є. І наша культура, і наше мистецтво — це те, за що треба боротися. Кожен на своїх фронтах боронить своє,

підсумувала бахмутянка // Ганна Ковальова

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Семаковська Тетяна 17:00, 23 Квітня 2024
Комунальні послуги / фото ілюстративне

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни були змушені покидати домівку. Через прильоти росіян у місті поступово зникали світло, вода та газ. Будинки також знищувалися один за одним. Втім попри те, що будинків та комунікацій могло не бути — бахмутяни повідомляли про те, що їм надходять борги за комуналку.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася з директором КП “Бахмутської житлової управляючої компанії” Олександром Бондарєвим щодо цього питання.

Неіснуючі борги за комуналку

Олександр Бондарєв каже, що споживачі зазвичай розуміють під терміном “комуналка” — всі послуги, які вони отримують, використовуючи свої приміщення як житлові. Це тепло, вода, газ, світло, квартплата та вивезення сміття. 

Основним законом, який регулює взаємовідносини споживачів та виконавців таких послуг є Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Цей закон надає таку класифікацію послуг (стаття 5):

 • житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком;
 • комунальні послуги — послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Саме так правильно називаються зараз ці послуги, які мешканці називають комуналкою. Я наголошую на цьому, тому що по різним видам послуг відрізняються порядки нарахування та перерахунку за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Що змінилося з початку повномасштабної війни питаннях несплати та заборгованості за послуги

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, це стало підставою введення воєнного стану 24 лютого 2022 року. 

Це означає, що війна – форс-мажор – обставина непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Він додає, що d умовах воєнного стану Кабмін постановою від 5 березня 2022 року заборонив:

 • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Коли споживач має право на неоплату житлово-комунальних послуг

Споживач має право “на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) в період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг”.

Громадяни, які скористаються цим правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату спишуть або буде переплата. 

До слова, Сергій Логвінов директор ТОВ “БАХМУТ-ЕНЕРГІЯ” також у коментарі редакції підтвердив, що якщо особі продовжують нараховуватися борги за комунальні послуги слід звернутися до постачальника послуг.

Як оформити послугу

Для оформлення списання або переплати за комунальні послуги потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. 

Такою довідкою може бути:  

 • довідка внутрішньо переміщеної особи; 
 • довідка про проходження лікування; 
 • довідка про проходження військової служби.

Законом не визначено порядок несплати за постачання теплової енергії та за житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Що відбулося в Бахмуті з комунальними послугами

З 24 лютого 2024 року у Бахмуті по кожному виду житлово-комунальних послуг було декілька етапів: 

 • надання послуги у повному обсязі;
 • надання послуги у неповному обсязі;
 • ненадання послуг. 

Через постійні обстріли поступово у місті припинялись послуги газопостачання, електропостачання, водопостачання та вивезення побутових відходів.

Відповідно, постачальники послуг повинні були виконати перерахунки споживачам з дати відсутності відповідної послуги.

Що стосується нашого підприємства. Комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” надавало житлову послугу мешканцям половини багатоквартирних будинків міста. Другою половиною багатоквартирних будинків управляли інші управителі або ОСББ. По будинках, що знаходились в нашому управлінні, виконано перерахунок за період з березня по серпень 2022 року. З 1 вересня 2022 року нарахування за житлову послугу зупинене наказом по підприємству по усім будинкам, що знаходились в управлінні КП “Бахмутська ЖУК”,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Микола Ситник 13:00, 23 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 24 квітня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

 • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]