У Києві майстриня з Бахмута проведе майстер-клас із петриківського розпису: реєстрація

Микола Ситник 17:42, 14 Березня 2024
Запрошення на майстер-клас
Ілюстрація Бахмут IN.UA

На вихідних бахмутян та мешканців столиці запрошують у Національний заповідник “Софія Київська” на майстер-класи з петриківського розпису. Майстриня з Бахмута Тетяна Лаптєва допоможе учасникам створити свій власний витвір мистецтва. Переселенці можуть відвідати заходи безоплатно. Також усі охочі можуть задонатити на ЗСУ, які захищають Бахмутський напрямок.

Про це у коментарі Бахмут IN.UA повідомила головний спеціаліст Управління культури Бахмутської міської ради Ганна Ковальова.

Майстер-класи в Києві: як відвідати

Ганна Ковальова зауважила, що Управління культури організувало цілу серію майстер-класів, які проводять бахмутські майстри.

8 лютого в “Софії Київській” ми відкрили виставку майстра традиційних народних ремесел Дмитра Денисенка “Скорботний шлях Бахмуту”. В межах цієї виставки, яка працюватиме до 11 травня, проходитимуть майстер-класи наших майстрів, саме бахмутян. Кожної суботи і неділі проводяться якісь майстер-класи з народного ужиткового мистецтва,

пояснила // Ганна Ковальова

Вона додала, що цими вихідними відбудеться зустріч з майстром традиційного народного мистецтва Тетяною Лаптєвою під назвою “Українська душа”. Бахмутянка познайомить учасників із технікою петриківського розпису акриловими фарбами на дерев’яній поверхні. Кожен відвідувач матиме можливість створити власними руками справжній витвір мистецтва.

“Майстриня Тетяна Лаптєва вже багато років працює в Бахмутському міському народному Домі. Вона є дипломованим майстром петриківського розпису. Була на всіх виставках, які проходили у нас, у Бахмуті, в області, в Україні. Вона виставлялася всюди, у неї дуже багато робіт саме з петриківського розпису”, — розповіла Ганна Ковальова. 

Зазначимо, що майстер-клас із петриківського розпису відбудеться 16 та 17 березня у виставковій залі “Хлібня” Національного заповідника “Софія Київська”, на локації “Скорботний шлях Бахмуту”. Початок і в суботу, і в неділю — о 14:00.

Долучитись до заходів запрошують дорослих і дітей старше 10 років. Для бахмутян і ВПО вхід на територію “Софії Київської” — безоплатний. Для мешканців столиці вхід до заповідника та у виставкову залу “Хлібня” вартує 90 гривень. До слова, Національний заповідник “Софія Київська” розташований за адресою: Київ, вулиця Володимирська, 24.

Для реєстрації на майстер-клас телефонуйте за номером: +38 (066) 537 0173. На 1 заняття набирають групу до 12 осіб. Поспішіть, адже кількість місць обмежена.

"Скорботний шлях Бахмуту"
Експонат виставки / фото Мінкультури

Допомога захисникам Бахмутського напрямку

Ганна Ковальова підкреслила, що проєкт “Скорботний шлях Бахмуту” та майстер-класи на цій локації мають дуже важливе значення. У такий спосіб митці продовжують підтримувати українських захисників.

На виставці “Скорботний шлях Бахмуту” є добровільні донати для ЗСУ. Ми збираємо кошти для бригад, які боронять наш напрямок. Після завершення виставки оприлюднимо інформацію про результати збору. Важливість цих заходів очевидна. Це наше надбання, наша ідентифікація як українців. Нам треба пам’ятати, хто ми є. І наша культура, і наше мистецтво — це те, за що треба боротися. Кожен на своїх фронтах боронить своє,

підсумувала бахмутянка // Ганна Ковальова

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:58, 10 Січня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 15 січня (середа) в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

Семаковська Тетяна 17:00, 6 Січня 2025

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби оформити інвалідність потрібно буде пройти обстеження експертної команди.

Як оформити інвалідність в 2025 році для людини старшого віку — читайте в матеріалі.

Як оформити інвалідність пенсіонеру в Україні

Оформити інвалідність в 2025 році стане простіше. Прозорість процедури мають забезпечити новостворені експертні команди, які будуть працювати замість МСЕК. За інформацією Міністерства охорони здоров’я людині потрібно пройти кілька етапів для оформлення інвалідності.

Примітка. Важливо, що для осіб, які отримали від МСЕК до 31 грудня 2024 року, довідки, акти, висновки, індивідуальні програми реабілітації), усі ці документи залишаються чинними та є підставами для отримання визначених законодавством гарантій, пільг, виплат, допомоги, відстрочок тощо.

Ось перелік дій:

  • зверніться до лікуючого лікаря, він оцінить стан вашого здоров’я, а за необхідності проведе необхідні обстеження та сформує направлення на оцінювання до експертної команди;
  • підготуйте документи для повсякденного функціонування особи (паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності, медичні документи, що підтверджують діагноз та в яких відображено актуальний стан здоров’я, зокрема документи про раніше встановлену інвалідність, документи, що засвідчують причини інвалідності (за наявності);
  • разом із лікарем оберіть заклад та форму проведення оцінювання, зверніть увагу, що вона обирається залежно від ваших потреб та стану з урахуванням низки критеріїв: очно, заочно, дистанційно;
  • очікуйте поки адміністратор закладу, який ви обрали, перевірить ваше направлення та документи;
  • на вашу електронну пошту надійде повідомлення про час та дату оцінювання.

Оцінка інвалідності

У визначений час та дату відбудеться оцінювання експертною командою. Під час нього члени експертної команди розглядають вашу справу. Якщо особі встановлюють інвалідність, вона отримує рішення та рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації.

Після цього, інформація з рішення буде передаватися через електронну систему до Міністерства соціальної політики України. Її будуть використовувати для призначення пенсії або соціальних виплат, послуг тощо.

Водночас експертна команда може направити особу на додаткове медичне обстеження. Це можливо лише один раз. Розгляд справи експертною командою не має тривати понад 30 днів. Зазначимо, що у випадку, коли особа не згодна з рішенням команди вона може поскаржитись на результати через лікуючого лікаря або подати скаргу до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]

Як закрити ФОП офлайн та онлайн: гід

Бувають випадки, коли людина, яка є фізичною особою-підриємцем (ФОП), вирішує припинити свою підприємницьку діяльність. Це можна зробити у декілька кроків як онлайн, так і офлайн. […]

12:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро

Ідентифікаційний код дитини: як його оформити

Ідентифікаційний код — довідка, у якій вказано обліковий номер платника податків. Цей документ вважається необхідною умовою для багатьох процедур, зокрема, оформлення паспорта чи отримання освіти […]

11:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям: на що варто чекати з 1 січня 2025 року

Допомога малозабезпеченим сім’ям вже з 1 січня 2025 року суттєво зросте. Це відбудеться попри те, що прожитковий мінімум, від якого залежить розмір допомоги, залишиться на […]

14:40, 03.01.2025 Скопіч Дмитро