Жінки, діти та рюкзаки: як митці півдня та сходу говорять про війну

Семаковська Тетяна 16:25, 12 Березня 2024
Роботи Сергія Захарова
Роботи Сергія Захарова на виставці “Зліпок часу” / фото Facebook

Українські художники створюють ілюстрації та картини, щоб привернути увагу світу до війни в країні. Саме мистецтво стало способом показати війну людям закордоном, пояснити, чому Україні так необхідна підтримка західних партнерів, а також продемонструвати роботи талановитих митців.

Редакція зібрала роботи митців зі сходу та півдня.

Сергій Захаров

Донецький художник Сергій Захаров через свою творчість потрапив у полон, де окупанти змушували чоловіка 6 разів копати собі могилу. Після звільнення Сергій намалював графічний роман “Діра”, який описує все, що відбувалося з людьми в полоні. Письменник Сергій Мазуркевич записав усе зі слів Захарова.

Полотна на виставці “Зліпок часу” / Сергій Захаров

Зараз Захаров продовжує створювати полотна, які розповідають реалії життя в Україні. Одна з останніх робіт у межах проєкту “Ukrainian calendar of Venus of war” зображує жінку, яка втратила кінцівки через війну.

Полотно з виставки “Зліпок часу” / Сергій Захаров

Переосмислюючи взірець античної краси, скульптурну фігуру Венери Мілоської, я бачу, що ми захоплюємось її природною вишуканістю, незважаючи на відсутність кінцівок. Так і ця війна калічить нас, але ми залишаємося живими та могутніми. Саме краса жіночого тіла є метафоричною перемогою над жахом смертей та каліцтв, тобто продовженням життя. Задумано, як своєрідний календар, по місяцях, від лютого до… перемоги,

так описує свою роботу художник // Сергій Захаров

Зліпок часу Київ
Полотна на виставці “Зліпок часу” / Сергій Захаров

Тамара Качаленко

Художниця Тамара Качаленко родом з Херсонщини, дівчина створює роботи кульковою ручкою, інколи навіть під час вибухів. Мисткиня малює обличчя людей, які побачили війну: діти, жінки та літні люди постають на картинах Калаченко у стилі гіперреалізму. Малярка особливу увагу надає деталям, скрупульозно їх пропрацьовує.

Обличчя дитини / робота Тамари Качаленко
Дитина, що плаче
Дитина, що плаче / робота Тамари Качаленко

Сергій Ткаченко

Художник-переселенець Сергій Ткаченко близько 20 років мешкав у Донецьку, після початку війни
у 2014 році чоловік переїхав до Києва.

Картина Переселенець
Полотно “Переселенець” / автор Сергій Ткаченко

Тут він створює полотна, де зображує людей, які втратили свої домівки та минуле життя. Одна з таких робіт — це картина “Переселенець”, де художник зобразив усіх тих, кому довелося назавжди залишити свій дім та зібрати все життя в один рюкзак. Також в добірці маляра є історичні нариси.

Боротьба українців за свободу, 2014 / Сергій Ткаченко

Сергій Майдуков

Військовий Майдуков
Військовий Сергій, який збирається повертатися у стрій / Сергій Майдуков

Художник Сергій Майдуков народився в Донецьку, в дитинстві мріяв стати ботаніком, але згодом юнака захопила інша сфера. У 2006 році, малював графічні історії. Під час повномасштабного вторгнення художник почав створювати ілюстрації, що розповідають про життя в Україні під час війни. Його роботи були на обкладинці The Guardian.

Ілюстрація Майдукова гвардіан
Ілюстрація Сергій Майдкова на обкладинці The Guardian / фото з відкритих джерел

Майдуков за свій вклад в мистецтво міг отримати премію миру імені Ремарка, але відмовився, бо на неї претендувала також російська письменниця Людмила Уліцька.

Російської присутності в моєму житті зараз більш ніж достатньо, тому я би приїхав іншим разом. Для мене буде честь зустрітися з вами та командою особисто та подякувати наживо,

аргументував свою відмову // Сергій Майдуков

Марсове поле, Львів, полеглі військові / Сергій Майдуков

Оксана Оснач

Мисткиня Оксана Оснач з Херсона пережила окупацію рідного міста. Жінка за цей час створила 10 полотен, які вона назвала “окупаційними”.

“Десять картин, які народилися в окупованому Херсоні. Це молитви, відчай і віра, любов і надія, моє спасіння і мій виклик обставинам…Молюся про припинення жорстоких обстрілів Херсона і усіх українських міст”, — написала художниця.

Анастасія Медяник

Художниця Анастасія Медяник вже двічі переселенка. У 2014 році їй довелось виїхати з Луганська, а на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну — з Рубіжного. У Рубіжному Анастасія вела художню студію для дітей – займалася з ними пісковою анімацією, малюванням у різних техніках. 

Анастасія Медяник
Полотна художниці / Анастасія Медяник

Анастасія Медяник мріє повернутися в Україну і відкрити свою власну велику студію, працювати в різних техніках з українськими мотивами (наприклад, витинанки, вибійки, акварель, розпис по кераміці тощо), робити пленери, майстер-класи в різних містах світу.

Олена Клочко

Олена Клочко
Війна на картинах художниці / Олена Клочко

Художниця з Бахмута Олена Клочко фіксує війну на своїх полотнах у жіночих та чоловічих обличчях. Мисткиня працює у стилі неоекспресіонізму.

Олена Клочко
Олена Клочко / фото Facebook

Зараз вона проживає в Німеччині, де періодично влаштовує майстер-класи. У Берліні, 15 березня, мисткиня запрошує на показ своєї стрічки, що була знята в Бахмуті разом з Романом Потапенко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям отримати житлову субсидію: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:10, 12 Листопада 2024
Житлова субсидія для ВПО / фото з відкритих джерел, pixabay

Для багатьох внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які були змушеними виїхати в інші регіони країни через війну, діє програма підтримки від держави для сплати рахунків за комуналку.

Детальніше про те, як ВПО оформити житлову субсидію, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Житлова субсидія для ВПО

Держава продовжує допомагати ВПО, які змушені були виїхати в інші регіони країни, з оплатою житлово-комунальних послуг. Отримати субсидію можна, якщо сума усіх платіжок в межах встановлених соціальних нормативів значно вища за обов’язковий платіж, який розраховується індивідуально для кожного домогосподарства.

Як отримати субсидію

Для того, щоб отримати субсидію, потрібно звернутися зі спеціальною заявкою до наступних державних установ:

  • Сервісного центру ПФУ;
  • Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальної громади.
  • листом на адресу територіального центру ПФУ за допомогою пошти.

Оформити субсидію можна й в онлайн-форматі за допомогою:

  • порталу “Дія”;
  • порталу електронних послуг ПФУ;
  • мобільного застосунку ПФУ.

Які документи потрібні

Для того, щоб ВПО могли отримати житлову субсидію, потрібно надати наступні документи:

  • заява про призначення субсидії;
  • паспорт громадянина України;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • декларація про доходи та витрати осіб зі складу домогосподарства, які проживають разом;
  • довідка про наявність статусу ВПО.

Як перевірити статус заявки на отримання субсидії

ВПО, які бажають отримати житлову субсидію за місцем проживання, можуть перевірити статус власної заявки, звернувшись до органу, в якому подавали документи або на офіційному вебпорталі ПФУ. В особистому кабінеті електронних послуг потрібно авторизуватися за допомогою електронного підпису або через Дію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Горіхова насолода: три цікавих рецепти з горіхами, які варто спробувати кожному

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 10 Листопада 2024
Цікаві та небанальні рецепти з горіхами / фото ілюстративне, Unsplash

Горіхи — це одні з найкорисніших натуральних продуктів, яких у світі безліч. Вони переповнені різними корисними для організму мікроелементами. До того ж вони смачні та гарно підходять для використання у кулінарії.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою з трьох цікавих рецептів з горіхами, які легко можна приготувати та насолодитися їх смаком.

Користь горіхів

Ядра кожного виду горіхів переповнені різноманітними вітамінами, мінералами та мікроелементами. До того ж вони містять незамінні поліненасичені кислоти, які допомагають в процесі очищення організму від токсинів.

Горіхи корисні для суглобів, м’язів, серця, очей. Вони зміцнюють імунітет, покращують стан волосся, запобігають ламкості нігтів. До того ж деякі складники майже всіх горіхів мають антидепресивні властивості, які знищують вплив стресу і нервового напруження.

Солодкі цукерки з фініків та горіхів

Фініки та горіхи / фото ілюстративне, Shutterstock

Натуральні цукерки — це дуже корисний та смачний десерт, який здатний забезпечити будь-кого енергією. До того ж вони не мають рафінованих цукрів, підсилювачів смаку та інших некорисних для організму добавок, що мають негативний вплив на організм. 

Для приготування смачних цукерок з фініків та горіхів потрібні:

  • 250 грамів фініків;
  • 80-90 грамів волоських горіхів;
  • 15 грамів кокосової стружки.

Приготування потрібно розпочати з того, щоб подрібнити у різних чашах блендера горіхи та фініки, попередньо очистивши фініки від кісточок. Після до чаші з фініками додайте горіхи та кокосову стружку. Усе разом потрібно ретельно змолоти.

Далі потрібно трохи почекати, а далі сформувати кружечки розміром, приблизно з волоський горіх. Такі цукерки можна куштувати одразу.

Овочевий салат з горіховою заправкою

Пікантна страва з горіхами / фото ілюстративне, cookpad

Горіхи — універсальний інгредієнт, який дозволяє підкреслити смак будь-якої страви та додати їй невеличкий горіховий посмак.

Для приготування овочевого салату з горіховою заправкою потрібні:

  • 1 огірок;
  • 1 великий помідор;
  • 1 солодкий перець;
  • 1 цибулина, бажано фіолетова;
  • 80 грамів волоських горіхів;
  • 3-5 зубчика часнику;
  • 1 пучок кінзи;
  • 1 пучок петрушки;
  • 1 чайна ложка хмелі-сунелі;
  • 2-3 столові ложки бальзамічного оцту;
  • 1 гострий перець, за бажанням;
  • олія, за бажанням.

Приготування потрібно розпочати з обсмаження горіхів на сухій пательні протягом декількох хвилин. Поки вони теплі, їх потрібно перебити блендером та додати до них зелень, часник і оцет. Все це довести все до однорідної маси. Якщо суміш буде занадто густою, то варто додати олію.

Далі потрібно нарізати овочі на невеликі шматочки, а потім все перемішати та додати заправку з горіхів. Вже дві суміші ще раз ретельно переміщати, та додати сіль, перець та інші спеції.

Паста зі шпинатом та горіхами

Паста з горіхами та шпинатом / фото ілюстративне, pixabay

Макарони — це ще одна основа, яку гарно можуть підкреслити горіхи. 

Для приготування пасти зі шпинатом та горіхами потрібні:

  • 300 грамів макарон;
  • 250 мілілітрів 10% вершків;
  • 30 грамів пармезану;
  • 1 пучок шпинату;
  • жменя горіхів;
  • 5-6 столових ложок рослинної олії;
  • 1 цибуля.

Приготування потрібно розпочати з приготування макарон за інструкцією на їх упаковці. 

Поки макарони готуються, потрібно нарізати кубиками цибулю та обсмажити її на середньому вогні на рослинній олії до прозорості. Далі потрібно вимити, обсушити та очистити шпинат від стебел. Його додати до цибулі та готувати протягом кількох хвилин, постійно перемішуючи. Додаємо до цієї суміші вершки, сіль, спеції на власний смак та тушкуємо у сотейнику.

Горіхи очищаємо та подрібнюємо в блендері. Це пюре кладемо у суміш вершок, шпинату та цибулі. Перемішуємо та з’єднуємо з відвареними макаронами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям отримати житлову субсидію: пояснення

Для багатьох внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які були змушеними виїхати в інші регіони країни через війну, діє програма підтримки від держави для сплати рахунків за […]

12:10, 12.11.2024 Скопіч Дмитро

Горіхова насолода: три цікавих рецепти з горіхами, які варто спробувати кожному

Горіхи — це одні з найкорисніших натуральних продуктів, яких у світі безліч. Вони переповнені різними корисними для організму мікроелементами. До того ж вони смачні та […]

10:00, 10.11.2024 Скопіч Дмитро

Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того […]

13:00, 08.11.2024 Скопіч Дмитро

Зимова підтримка від благодійників: на яку допомогу можуть розраховувати українці в холодну пору

Зима — сувора пора року, тим паче в умовах війни. Це особливо відчувають представники різноманітних вразливих категорій населення в Україні, зокрема переселенці та переселенки. Саме […]

12:20, 06.11.2024 Скопіч Дмитро

Естонська рада анонсувала нову реєстрацію на грошову допомогу

Естонська рада у справах біженців анонсувала відкриття нової реєстрації на отримання грошової допомоги з опаленням для тих людей, які мають труднощі з покриттям власних потреб […]

12:00, 03.11.2024 Скопіч Дмитро