“Скорботний шлях Бахмуту”: мешканців міста-фортеці запрошують на унікальну виставку в Києві

Микола Ситник 14:00, 9 Лютого 2024
"Скорботний шлях Бахмуту"
Експонат виставки / фото Мінкультури

У Національному заповіднику “Софія Київська” відбулося урочисте відкриття виставки “Скорботний шлях Бахмуту”. На ній представлена унікальна колекція “Різьбленки” майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка. Цієї суботи бахмутян запрошують безоплатно відвідати виставку.

Про це повідомляє Управління культури Бахмутської міської ради.

“Скорботний шлях Бахмуту”

На виставці представлена експозиція з циклу художніх та графічних робіт Via Dolorosa. Роботи відображають біблійні мотиви Скорботного шляху Ісуса Христа. Це унікальна колекція “Різьбленки” — барельєфи, створені алмазним інструментом на страусиній шкаралупі. Виконав роботи майстер Народного музею писанкарства та розвитку народних ремесел Бахмутського міського народного Дому Дмитро Денисенко.

Примітка. Via Dolorosa — вулиця в Єрусалимі, якою Ісус Христос пройшов до місця розп’яття.

Зазначимо, що частина експозиції була знищена під час боїв за Бахмут, деякі роботи вдалося врятувати. Шлях представлених експонатів до столиці був дуже непростим, як скорботний шлях маленького, але водночас героїчного міста.

Під час відкриття експозиції автор колекції Дмитро Денисенко провів огляд робіт, зануривши гостей в атмосферу нескореної скорботи Спасителя з надією на відродження міста Бахмут.

Експозиція, присвячена Бахмуту
Бахмутяни на відкритті виставки / фото Управління культури БМР

Екскурсія для бахмутян у “Софії Київській”

Центр підтримки бахмутян у Києві запрошує мешканців міста-фортеці безкоштовно відвідати виставку “Скорботний шлях Бахмуту”. Екскурсія відбудеться 10 лютого, початок о 14:00. Національний заповідник “Софія Київська” розташований за адресою: Київ, вулиця Володимирська, 24.

Запис на захід доступний за номером: +38 (066) 537 0173. Поспішайте, адже кількість місць обмежена. 

Графік роботи експозиції у виставковій залі “Хлібня”: 

  • з 10:00 до 17:00;
  • щодня, окрім понеділка, з 9 лютого по 11 травня.

Зазначимо, що організували виставку Управління культури Бахмутської міської ради за підтримки Бахмутської міської військової адміністрації, Національного заповідника “Софія Київська”, ГО “Київської фундації культури”, ГО “Студентська Молодь Бахмуту”, благодійного фонду “Бахмут. Допомога. Відродження” та Фонду Едуарда Мкртчана.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Технічний паспорт на квартиру: для чого він потрібен і як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 11 Грудня 2024
Технічний паспорт / фото ілюстративне, iStock

Технічний паспорт нерухомості — це детальний документ, що містить опис фізичних характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм чи конструктивні елементи. Цей документ є невіддільною частиною документації, яка необхідна для процесів купівлі-продажу чи реєстрації інших прав на нерухомість.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що таке технічний паспорт, а також ділиться алгоритмом дій для його оформлення.

Технічний паспорт на нерухомість в Україні 

Технічний паспорт на нерухомість — це важлива частина загальної документації щодо певної будівлі, яка містить опис характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм, конструктивні елементи й матеріали, з яких він збудований. Він формується на основі технічної інвентаризації та відображає стан об’єкта на конкретну дату. 

Загалом, цей документ часто використовується під час:

  • купівлі-продажу, щоб підтвердити власність та характеристики об’єкта;
  • оформлення спадщини на певний об’єкт нерухомості;
  • реконструкції або перепланування, щоб задокументувати зміни в об’єкті;
  • процесу зміни власника;
  • оподаткування для визначення податкової вартості об’єкта;
  • розгляду справ у суді, як доказ технічних характеристик об’єкта. 

Як зробити паспорт на квартиру

Відповідно до Постанови Кабміну №488, технічний паспорт на об’єкт нерухомості надається за результатами технічної інвентаризації, під час якої спеціалісти Бюро технічної інвентаризації (БТІ) здійснюють обстеження об’єкта нерухомого майна, проводять необхідні вимірювання та розрахунки.

Для того, щоб подати заявку  необхідно звернутися до суб’єкта господарювання, що має відповідну ліцензію на виконання таких робіт. Таким органом є БТІ. При цьому необхідно надати наступний перелік документів:

  • заява власника або уповноваженої особи. 
  • документи, що посвідчують особу заявника та підтверджують наявність у нього права власності на об’єкт нерухомого майна;
  • документи, який підтверджує право власності на земельну ділянку (якщо це приватний будинок чи дачна садиба). 
  • проєктна документація (якщо є). 
  • довідка про присвоєння поштової адреси. 

Чи можливо відновити документ

Бувають випадки, коли власник об’єкта нерухомості, втрачає технічний паспорт. У такому випадку потрібно звернутися до бюро технічної інвентаризації (БТІ), яке видавало вам оригінал документа, та написати заявку щодо відновлення. До неї потрібно додати документ, який підтверджує право власності на нерухомість. 

Зазначимо, що у випадках, коли громадянин отримував технічний паспорт у БТІ, які знаходяться в районі бойових дій, потрібно уточнити актуальне місцеперебування та графік роботи. Бахмутяни ж можуть отримати довідки від бюро в ЦНАПах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти, які постраждали від війни: як отримати гроші та юридичну допомогу

Семаковська Тетяна 11:10, 10 Грудня 2024
Діти, які отримали поранення внаслідок війни можуть отримати допомогу / фото ілюстративне, Pexel

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі діти можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 11 тисяч гривень, а також ряд інших послуг. Допомогу надає СОС Дитячі містечка.

Як отримати допомогу на дитину від СОС Дитячі містечка — читайте в матеріалі.

Діти: допомога після поранення

Отримати допомогу можуть діти, які отримали поранення (ушкодження здоров’я, отримані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння) внаслідок російського вторгнення в Україну та члени їх сімей.

Ось перелік допомоги, яку можна отримати:

  • одноразова грошова допомога (11 тисяч гривень);
  • допомога в проходженні реабілітації;
  • допомога з ліками та засобами реабілітації;
  • допомога в проходженні медичного обстеження;
  • індивідуальна психологічна та логопедична допомога;
  • індивідуальні онлайн заняття зі шкільної програми
  • гуманітарна допомога;
  • юридична допомога: консультації, супровід в оформленні інвалідності, соціальних виплат, та інших спеціальних статусів;
  • інші послуги відповідно до потреб дітей і сімей.

Як подати заявку на допомогу дитячі містечка?

Подати заяву на отримання допомоги можуть мешканці всієї України. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Заповнювати форму можуть для дітей, які проживають на території України та для дітей, які отримали поранення, але наразі перебувають поза межами країни.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде надати підтверджуючі документи про поранення дитини:

  • паспорт законного представника дитини;
  • ідентифікаційний код законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження/або паспорт дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • ідентифікаційний код дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну (за наявністю);
  • реквізити картки заявника (номер IBAN);
  • медична виписка дитини, яка отримала пораненням внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • довідка від Національної поліції або витяг про внесення випадку до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за наявністю).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Технічний паспорт на квартиру: для чого він потрібен і як отримати

Технічний паспорт нерухомості — це детальний документ, що містить опис фізичних характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм чи конструктивні елементи. Цей документ є невіддільною частиною […]

14:35, 11.12.2024 Скопіч Дмитро

Діти, які постраждали від війни: як отримати гроші та юридичну допомогу

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі […]

Тисяча від Зеленського: як отримати кошти та задонатити їх ЗСУ

Державна програма “Зимова єПідтримка”, в межах якої кожен громадянин України зможе отримати 1 000 гривень, вже діє на території країни. Отримані кошти можна спрямувати на […]

Виплати ВПО в грудні 2024 року: на які зміни варто чекати переселенцям

З 1 грудня 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які потребують державної підтримки. Проте, деяким переселенцям доведеться […]

11:00, 08.12.2024 Скопіч Дмитро

5 романтичних фільмів, які обов’язкові для перегляду парам

Додати трохи романтики у вечори пар досить легко — достатньо обійняти коханого чи кохану та включити романтичні фільми на телевізорі чи навіть телефоні. Вони здатні […]

10:00, 08.12.2024 Скопіч Дмитро