Київ, Кропивницький, Одеса: де ще юні бахмутяни можуть отримати подарунки

Семаковська Тетяна 13:00, 5 Листопада 2023
Фігурки Миколая / фото з відкритих джерел

До 7 листопада триватиме реєстрація на отримання новорічних подарунків для дітей з-поміж родин мешканців Бахмутської МТГ (міської територіальної громади), які тимчасово перебувають на території міста Київ та Київської області. Йдеться про дітей від 2 до 14 років. Крім столиці, також реєстрація відкрита в Одесі, Кропивницькому та Кривому Розі.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян

Подарунки до Нового Року: перелік міст

Бахмутська міська військова адміністрація запрошує реєструватися бахмутян, які мають дітей від 2 до 14 років та тимчасово проживають у місті Київ чи області, щоб отримати новорічні подарунки. Також реєстрація відкрита в Одесі, Кропивницькому та Кривому Розі.

Форма заповнюється на кожну дитину окремо. Видача подарунків буде відбуватися тільки в приміщеннях Центру підтримки бахмутян. Зверніть увагу, що заявки мешканців інших громад та населених пунктів розглядатись не будуть. По Дніпру, Костянтинівці, Полтаві, Чернігову, Жовтих Водах, Харкову списки вже відпрацьовані, повідомляють у міськраді.

Про час та місце видачі буде повідомлено згодом, під час отримання допомоги при собі обов’язково мати оригінали документів для батьків та дитини.

Заповнити форму можна посиланням нижче до 14:00, 7 листопада 2023 року:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Валентина Твердохліб 12:25, 3 Квітня 2025
книги
Хлопчик дарує книгу захиснику / фото Донецька ОВА

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні та їхні батьки можуть передати захисниками книги.

Про проведення акції “Подаруй книгу захиснику” редакції “Бахмут IN.UA” розповіла заступниця начальниці Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна.

Як подарувати книги пораненим військовим

Бахмутські заклади освіти долучились до акції “Подаруй книгу захиснику”, яку ініціювала Донецька ОВА. Її мета — допомогти урізноманітнити дозвілля поранених захисників, які перебувають у шпиталях.

До акції за власним бажанням можуть долучитися учні бахмутських закладів освіти та їхні батьки. Вони можуть подарувати захиснику нову книгу чи літературу з власної бібліотеки. Подаровану книгу також можна підписати і додати свої побажання військовому.

“Мета акції — допомогти військовим, які потрапляють з фронту до лікарень і шпиталів. Діти разом з педагогами збирають книги, які потім передають захисникам, щоб вони могли цікаво проводити свій вільний час. Бажано, щоб це не були якісь “важкі” книги чи книги про війну. Краще якісь радісні чи розважальні твори, щоб розрадити захисників і налаштувати їх на позитивний лад”, — розповідає Анна Артюхіна.

Збір книг для захисників проходить на освітніх локаціях, що працюють в осередках підтримки “З Бахмутом у серці” (адреси можна переглянути в нашому матеріалі). Якщо ж у вашому місті немає освітньої локації, звертайтесь до викладачів школи, які допоможуть передати книги.

Учень передає книгу / фото Донецька ОВА

“Можна або зустрітися з педагогом, який є в цьому місті, і передати книгу особисто. Або ж запитати в нього інформацію, яким чином можна передати книгу. Далі вже педагог знайде шляхи, як передати її далі. Якщо ж дитина проживає в місті, де є освітня локація або осередок підтримки бахмутян, то можна приносити туди. Там проходить централізований збір книг, звідки потім їх передають шпиталям, лікарням і реабілітаційним центрам”, — повідомляє Анна Артюхіна.

Діти можуть і особисто передати книги захисникам. Якщо це дозволяють батьки, учні разом з педагогом можуть прийти на особисту зустріч з військовими і передати їм подарунки.

Збір літератури для захисників триває. Акція проходитиме до кінця року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Валентина Твердохліб 11:00, 3 Квітня 2025
Росіяни малюють триколори на стовпах / фото росджерела

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони зайнялись — перефарбування українських прапорів на стовпах у триколори.

Про це йдеться на одному з каналів російських військових.

Рф почала благоустрій Бахмута?

Російські військові, які перебувають в окупованому Бахмуті, повідомляють, що почали “облагородження” міста. Однак насправді назвати це відновленням чи приведенням міста до ладу неможливо.

“Облагородженням” росіяни називають знищення українських прапорів на стовпах. Блакитно-жовті малюнки перефарбовують у російські триколори.

Росіяни звітують про “облагородження” / скриншот із росджерел

Натомість навіть простого прибирання в місті не роблять. Узбіччя і тротуари завалені гіллям, сміттям і уламками будівель.

Замість українських прапорів малюють триколори / фото росджерела

Зазначимо, що заходи зі знищення української символіки є першочерговими на окупованих територіях. Росіяни “борються” з українськими прапорами, книжками і навіть табличками з назвами міст. Зокрема, нещодавно окупанти показали, як знищували таблички з назвами міст Попасна, Артемівськ (Бахмут) та Красноармійськ (Покровськ).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстр тварин

“Безпритульних може стати менше”: який вплив матиме Єдиний реєстр домашніх тварин

Днями у Мінцифри повідомили, що в Україні незабаром планують запровадити Єдиний реєстр домашніх тварин. Згодом кожна тварина буде мати свій електронний ветеринарний паспорт. Редакція запитала […]

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

Лялька з Бахмута

«Лялечку ми відновимо», — майстриня з Бахмута поділилася зворушливою історією своєї роботи

Бахмутянка Наталя Ткаченко вже більше 10 років виготовляє унікальні в’язані іграшки. За цей час з’явилося чимало поціновувачів творчості жінки. Нещодавно одна з ляльок, яку вона […]

17:10, 05.10.2023 Микола Ситник