Куди вступити, аби опанувати професію військового: підбірка від Донецького ТЦК

Семаковська Тетяна 10:55, 3 Липня 2024
Вступ 2024 / фото Донецький ТЦК СП

Триває вступ у вищі військові навчальні заклади. Відбирають кандидатів віком від 17 до 30 років. Навчатися можна також у військовому коледжі сержантського складу. Прийом документів триває до 20 липня.

Про це інформує Донецький ТЦК СП у пресрелізі.

Де вчитися на військового?

У Донецькому ТЦК СП повідомляють, що наразі для того, аби почати військову кар’єру слід
звернутися до центру комплектування за місцем реєстрації та написати заяву для вступу до обраного навчального закладу.

Після цього вступнику видають направлення на проходження медичного огляду та перелік документів, які необхідні для оформлення особової справи. Подати документи можна до 20 липня, а серед переваг такого навчання називають:

  • отримання офіцерського звання лейтенант;
  • гарантовану місячну стипендію;
  • соціальні гарантії згідно з законодавством;
  • безплатне житло, умундирування, харчування, грошове і медичне
    забезпечення;
  • безплатне професійно-технічне навчання водіїв автотранспортних засобів
    категорії “А, В, С”;
  • гарантоване місце для продовження військової служби на офіцерських
    (сержантських) посадах у Збройних Силах України, інших силових
    міністерствах і відомствах після закінчення навчання;
  • пільги для членів сім’ї;
  • стабільне грошове забезпечення.

Здобути освіту майбутні військові можуть у Харківському національному університеті Повітряних сил імені Кожедуба, Національній академії Сухопутних військ імена гетьмана Павла Сагайдачного, Житомирському військовому інституті імені Корольова, військовому інституті Київського національного університету імені Шевченка, Одеській військовій академії, військовому інституті танкових військ Національного технічного університету, а також у військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“БрАти, за що ми воюємо?”: пропагандисти створили відеофейк з українським військовим

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 10:50, 2 Лютого 2024
Фейкове звернення військового
Ілюстрація Бахмут IN.UA

На російських Telegram-пабліках поширюється відео з українським військовим, який нібито емоційно закликає перестати сваритись в Офісі Президента (ОП) та не чіпати Головкома ЗСУ Валерія Залужного. У самому відео військовослужбовець не стримує емоцій: питає, за що воюють ЗСУ та начебто використовує нецензурну лайку у бік посадовців із Банкової.

Російський фейк
Пропагандисти поширюють фейкове відео / скриншот

Військовий на відео не сказав жодного слова

Відео, яке поширюють росЗМІ — фейкове. Міміка та голос зроблені та накладені за допомогою штучного інтелекту. Це можна зрозуміти за наступними ознаками:

  • слова, які вимовляє військовий та його міміка не співпадають. Є моменти, коли він ніби щось говорить, а рот не відкривається, і навпаки; 
  • наголос. Замість брати́, чоловік на відео вимовляє: “бра́ти”; 
  • попри гучні обстріли, рівень звуку та тон військового не змінюється.

За допомогою зворотного пошуку нам вдалось знайти оригінальне відео. Це відео військового, користувача мережі TikTok під ніком phantom_._1 і подібних звернень до ОП за останній час на його акаунті не було. Натомість оригінальне відео було опубліковано на сторінці 22 березня 2023 року, на якому військовий не вимовив жодного слова. 

Допис у соцмережі
Оригінальне відео у мережі TikTok / скриншот

На той час в українському суспільстві не спостерігався та не обговорювався конфлікт між Валерієм Залужним та Володимиром Зеленським. Тому можемо припустити, що росіяни спеціально поширюють діпфейки, щоб, в першу чергу, заплющити очі російським читачам на власні проблеми у війську, а по-друге, використати подібні матеріали з метою дискредитації українського керівництва на тлі активних обговорень у ЗМІ можливого звільнення Валерія Залужного. 

Нагадаємо, 29 січня колишній нардеп Борислав Береза опублікував на своїй сторінці інформацію, що Валерія Залужного було начебто звільнено з посади Головнокомандувача ЗСУ. Прессекретар Зеленського Сергій Никифоров у коментарі Суспільному наголосив, що звільнення Головкома не було. Сам Зеленський ніяк це не прокоментував.

Немає предмета розмови, не було звільнення, я більше нічого сказати не можу,

Никифоров // спростував чутки про звільнення Залужного

Подібні діпфейки спрямовані лише задля дискредитації влади та армії. Будь-які зміни в керівництві країни, особливо, коли це спричиняє скандал в ЗМІ, потрібні російській пропаганді заради деморалізації українців та “замилювання очей” власному народу. Ми не виключаємо того, що між посадовцями можуть бути конфлікти, однак це точно не має стати приводом для поширення пропаганди росіян. Тому закликаємо дотримуватись інформаційної гігієни та чекати на офіційні повідомлення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Запізніла ІПСО від окупантів”: український льотчик нібито перейшов на бік рф

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 11:37, 20 Листопада 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Російські пропагандистські медіа поширюють інформацію, що український пілот здійснив виліт у бік рф і перейшов на бік окупантів. А російські блогери допомагали організувати втечу.

Чому ця інформація є фейковою та на чому акцентують в цьому повідомленні пропагандисти, роз’яснює журналіст видання Данило Вінниченко.

Про що йдеться?

18 листопада 2023 року пропагандистське медіа тасс опублікувало повідомлення про перехід чинного українського пілота та бік рф. 

тасс про нібито перехід українського пілота на бік рф / скриншот

Посилались пропагандисти на російського льотчика Ка-52 олексія воєводу, який у своєму Telegram-каналі опублікував повідомлення про організацію “операції”. За його словами, суть полягала у тому, щоб український пілот потрапив на територію рф разом з літаком.

Російський льотчик дезінформує читачів / скриншот

Цей інфопривід підхопили інші пропагандисти. Російський блогер кирило федоров у своїх соціальних мережах анонсував випуск інтерв’ю з українським льотчиком, яке має вийти у “осяжному майбутньому”. 

Блогер федоров “анонсував” інтерв’ю з пілотом / скриншот

Чому інформація є фейковою?

Попри гучні заяви, ніякої наявної інформації загарбники не опублікували. Вони не продемонстрували жодних фото чи відео, найменування вкраденого літака, іншу інформацію, яка б підтвердила перехід українського офіцера на бік рф. 

На цей “інфопривід” відреагували в Головному управлінні розвідки (ГУР). Зокрема представник ГУР Андрій Юсов в інтерв’ю Українській правді наголосив, що це ІПСО у відповідь на масову здачу в полон і перехід на бік України російських окупантів, зокрема офіцерів, а також пілотів з технікою.

Робимо висновок, що інформація про перехід українського військовослужбовця на бік росіян — це фейк. 

Зазначимо, що наприкінці серпня 2023 року ГУР провело спецоперацію “Синиця”, у ході якої вдалося виманити російський гелікоптер МІ-8 разом з екіпажем. Пілотом гелікоптера був Максим Кузьмінов, до якого, як наголосив очільник ГУР Кирило Буданов, “вдалося знайти правильний підхід, щоб він зміг перегнати повітряне судно з екіпажем”. 

Звіт генштабу за 20 листопада 2023 року / Генштаб ЗСУ

Ситуація на фронті складна, окупанти зазнають втрат, здаються у полон та передають техніку Збройним силам України. Втім пропагандисти й надалі поширюють фейкові новини, а російська аудиторія вірить у ті факти, у яких немає жодних підтверджень.

Нагадаємо, що на момент 20 листопада 2023 року Генеральний штаб ЗСУ заявив про 319 210 осіб особового складу загиблими, 323 літаки та 324 гелікоптери знищеними. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]