У Бахмуті ЗСУ контролюють основні висоти і мають перевагу в артилерійських дуелях, — експерт

Семаковська Тетяна 11:35, 28 Травня 2023

Коваленко e6451

Висоти завжди дозволяють ефективніше вести артилерійський вогонь. У північно-західному секторі Бахмута під контролем української армії перебувають висоти в районі Берховського водосховища. У цьому місці найвищий рівень височини порівняно з усією іншою частиною Бахмута. Це дає змогу тримати під вогневим контролем північний сектор міста.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів в ефірі телеканалу «FREEДОМ».

За його словами, Бахмут по суті є низиною, зокрема східна частина міста.

«Той, хто контролює західну частину міста, той контролює і саму низину і використовує по ній артилерію. Аналогічно і південно-західний сектор у напрямку від Іванівського і Кліщіївки через Ступочки і канал Кліщіївки — це висоти, які є панівними. Контроль над цими висотами перейшов до Сил оборони України буквально півтора-два тижні тому, коли почався процес відтіснення флангів російських окупантів», — зауважив Олександр Коваленко.

Він додав, що сьогодні й південний сектор перебуває під вогневим впливом ЗСУ.

«З іншого боку росіяни зараз не можуть використовувати ці висоти, тому ефективність їхньої артилерії знижена», — вважає Олександр Коваленко.

Експерт пояснив, що зараз у Бахмуті тривають артилерійські дуелі, і певну перевагу, на його думку, мають саме Сили оборони України.

Мапа 43148Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: В районі Бахмута «вагнерівців» замінюють бойовики «днр» та десантники — ISW 

Нагадаємо, 25 травня фінансист групи «вагнера» євген пригожин повідомив про відхід бойовиків із Бахмута до 1 червня.

Олександр Коваленко переконаний, що виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Експерт вважає, що ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів, що заяви пригожина про виведення приватної військової компанії (ПВК) «вагнер» з Бахмута Донецької області — перебільшені. Здійснюється лише вимушена ротація для окремих підрозділів, а основний контингент найманців залишається на місці. Експерт вважає, що окремі підрозділи «вагнерівців» замінюють стройовими частинами, які не мають бойової підготовки. За його словами, Бахмут перетворюється на майданчик для биття російських окупантів.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: zerkalo.az

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!