Успішні контратаки ЗСУ ускладнюють виведення «вагнерівців» із Бахмута — ISW

Семаковська Тетяна 10:44, 27 Травня 2023

Град 40b2c

Продовження успішних обмежених українських контратак на флангах Бахмута може ускладнити операцію з передачі у місті позицій ПВК «вагнер» регулярним військам рф.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Ворожі джерела повідомляють, що українські сили провели успішні контратаки поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута) та Кліщіївки (7 км на південний захід). Відомий російський блогер стверджував, що українські контратаки поблизу Оріхово-Василівки змусили підрозділи приватної військової компанії (ПВК) «ветерани» відступити до кілометра від своїх позицій у цьому районі.

Пропагандисти заявляють, що ЗСУ захопили висоти вздовж траси E40 (Бахмут-Слов’янськ), поблизу Оріхово-Василівки. За їхніми словами, в цьому районі тривають бої.

Ще один відомий блогер стверджував, що українські сили просунулися в бік Кліщіївки та перетнули канал Сіверський Донець. На його думку, це може загрожувати оточенням населеного пункту, що змусить російські війська відступити на схід. Однак, як зазначають експерти, геолокаційні кадри, опубліковані 24 і 25 травня, показують, що російські сили, ймовірно, відновили обмежені позиції на захід від Кліщіївки.

За оцінкою ISW, росіянам може бути складно замінити сили «вагнера» в Бахмуті, через успішні обмежені та локалізовані українські контратаки.

«Зменшення темпів російських наступальних операцій у районі Бахмута та повідомлення про триваючу операцію з надання допомоги на місці, ймовірно, нададуть українським силам у цьому районі ініціативу розпочати новий етап операцій навколо міста, якщо вони того захочуть», — додали експерти Інституту вивчення війни.

Bakhmut Battle Map Draft May 262023 8973cАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Читайте також: У Бахмуті суттєво знизилась кількість атак, а пригожин хоче вийти з міста, — Череватий 

Нагадаємо, 25 травня фінансист групи «вагнера» євген пригожин повідомив про відхід бойовиків із Бахмута до 1 червня.

Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Експерт вважає, що ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів, що заяви пригожина про виведення приватної військової компанії (ПВК) «вагнер» з Бахмута Донецької області — перебільшені. Здійснюється лише вимушена ротація для окремих підрозділів, а основний контингент найманців залишається на місці. Експерт вважає, що окремі підрозділи «вагнерівців» замінюють стройовими частинами, які не мають бойової підготовки. За його словами, Бахмут перетворюється на майданчик для биття російських окупантів.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!