Жертвоприношення й голова Джека: історія свята Гелловін

Семаковська Тетяна 10:00, 18 Жовтня 2024
Гелловін / ілюстрація Маша Вишедська для Бахмут IN.UA

У четвер, 31 жовтня, у світі відзначатимуть Гелловін. Традиція святкувати цю подію з кожним роком набирає обертів, зокрема в Україні.

Бахмутський історик Микита Безмен розповів, звідки взялося свято Гелловін та його найцікавіші традиції.

Гелловін: історія свята

Назва свята походить від словосполучення англійською мовою All Hallows’ evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція відзначати Гелловін почалася ще близько 2 тисяч років тому. Пов’язане це свято з кельтськими народами, що мешкали на території Британії, Франції, Ірландії.

Кельти під час битви / фото з відкритих джерел

Давні кельти вірували, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається межа між світом живих і мертвих, а душі починають бродити по землі. У ці дні вони відзначали давнє язичницьке свято — Самайн. Кельти виголошували віщування та займалися пророцтвами, палили величезні багаття і приносили людські жертви божествам. Під час таких церемоній кельти одягали костюми зі шкір та голів тварин.

У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Свято змогло зберегти традиції Самайну, а європейці привезли ці звичаї на територію США. З часом Хеловін набув розважального характеру, а зараз це одне із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.

Символ Гелловіну

Гарбуз — основа Хеловінських декорацій / фотосток

Головним символом Гелловін є гарбуз, який вирізають у формі черепа. Його також називають головою Джека. Цей символ прийшов з давніх часів, коли робили ліхтарі з ріпи для відлякування нечистої сили. У Штатах ріпа — це рідкість, тому її замінили гарбузом.

Що не можна робити на Гелловін

Важливі символи — це відьма на повному місяці, кажани та чорні коти. Вони є незмінними атрибутами чаклунства і лиходійства. Гелловін має велику кількість прикмет, ось кілька з них:

  • остерігайтеся чорних котів — це може бути нечиста сила;
  • не кривдьте павуків;
  • вікна й двері потрібно обов’язково зачиняти, щоб не впускати злих духів;
  • не можна обертатись на кроки за спиною — це можуть бути душі мерців;
  • не варто залишатись вдома наодинці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні консультації психологів та психотерапевтів для дітей: як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 11 Жовтня 2024
Психологічна підтримка для дітей / фото ілюстративне, freepik

З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу в межах естонсько-українського сервісу “Спокій”. Консультації проводитимуться в онлайн форматі.

Детальніше про те, як отримати безоплатну психологічну допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатна психологічна допомога дітям в Україні

Спокій” — це унікальний естонсько-український проєкт із надання безоплатної психологічної та психотерапевтичної допомоги жителям України в онлайн форматі. З 1 жовтня 2024 року допомогу почали надавати й неповнолітнім.

За словами координаторки проєкту Лесі Кондратюк, від самого початку”Спокій” мав на меті надавати психологічну допомогу лише дорослим. Проте, згодом виявилося, що аналогічний запит є й серед неповнолітніх, що вимушені проживати у реаліях війни. Це не тільки життя біля зон бойових дій, але й в умовах вимушеного переміщення, втрат у родині та інших. 

Умови отримання допомоги

Наразі отримати психологічну допомогу можуть як діти старше 14 років, так і менше цього віку. Для останніх існує важлива умова — вони мають відвідувати консультацію в супроводі одного із законних представників. Якщо дорослого не буде поруч, то дитина все одно отримає допомогу. Проте, їй не будуть надаватися жодні рекомендації із подальшого лікування без дозволу батьків.

Підлітки, старші 14 років можуть отримати допомогу самостійно.

Як записатися на консультацію

Для того, щоб отримати психологічну допомогу дітям в межах проєкту “Спокій”, необхідно пройти анонімне опитування для оцінки психологічного стану. Це можна зробити за посиланням.

Після заповнення опитувальника з’являється можливість зареєструватися на консультацію в обраний час. Тривалість одної консультації — 30–60 хвилин. Для запису на консультації користувачі мають поділитися персональними даними.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутянина, який допомагав окупувати місто засудили до довічного

Семаковська Тетяна 13:40, 11 Жовтня 2024
Бахмутянина засудили до довічного / фото Донецька ОП

Бахмутянин, який пішов на співпрацю з ворогом та допомагав росіянам захопити місто, отримав вирок від суду. Його засудили до довічного ув’язнення.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Суд виніс вирок для бахмутянина

У травні 2022 року, після кількох місяців з початку повномасштабного вторгнення, мешканець міста Бахмут почав співпрацювати з співробітником фсб рф.

Засуджений до довічного / фото Донецька обласна прокуратура

Чоловік передавав росіянам координати місць дислокації особового складу ЗСУ та зосередження військової техніки на території населеного пункту. Крім того, надсилав дані про місцезнаходження об’єктів цивільної інфраструктури, комунальної сфери й промислового сектору.

В обмін на свої “послуги” фігурант хотів отримав посаду “мера міста Слов’янськ”.

Зловмиснику винесли вирок за державну зраду. Його засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Чорні дошки” та золото в обмін на хліб: як Донеччина переживала Голодомор

Голодомор забрав життя багатьох невинних людей в різні часи існування СРСР. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових […]

13:15, 15.11.2024 Безмен Микита

Ностальгічний Покровськ: добірка місць, які полюбляли покровчани

Наразі місто Покровськ знаходиться майже на лінії фронту, що дозволяє ворогу вести майже постійні обстріли інфраструктурних об’єктів. Проте, до війни Покровськ був популярною туристичною локацією, […]

16:00, 01.11.2024 Скопіч Дмитро

Людина, яку боявся Ленін: яким був Симон Петлюра

Симон Петлюра — видатний український державний діяч, який беззаперечно очолює топ борців за незалежність України. Більшовики настільки боялися прізвища Петлюри, що називали абсолютно всіх свідомих […]

Як рф намагається виправдати себе у очах іноземців на прикладі фільму “росіяни на війні”

Нещодавно на Венеційському кінофестивалі показали документальний фільм “росіяни на війні” режисерки анастасії трофімової. Фільм одразу викликав широкий резонанс у суспільстві. Розберімось, що не так з […]

14:45, 27.09.2024 Безмен Микита

“На війні немає оцінок, тут ти або загинув або вижив. Третій варіант — стати трьохсотим”: історія ветерана АТО

Ветеран АТО, Володимир Поляков каже: “Я завжди казав на війні немає людей, які не бояться. Деякі можуть подолати цей страх, а деякі живуть у ньому. […]