У четвер, 31 жовтня, у світі відзначатимуть Гелловін. Традиція святкувати цю подію з кожним роком набирає обертів, зокрема в Україні.
Бахмутський історик Микита Безмен розповів, звідки взялося свято Гелловін та його найцікавіші традиції.
Гелловін: історія свята
Назва свята походить від словосполучення англійською мовою All Hallows’ evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція відзначати Гелловін почалася ще близько 2 тисяч років тому. Пов’язане це свято з кельтськими народами, що мешкали на території Британії, Франції, Ірландії.
Давні кельти вірували, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається межа між світом живих і мертвих, а душі починають бродити по землі. У ці дні вони відзначали давнє язичницьке свято — Самайн. Кельти виголошували віщування та займалися пророцтвами, палили величезні багаття і приносили людські жертви божествам. Під час таких церемоній кельти одягали костюми зі шкір та голів тварин.
У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Свято змогло зберегти традиції Самайну, а європейці привезли ці звичаї на територію США. З часом Хеловін набув розважального характеру, а зараз це одне із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.
Символ Гелловіну
Головним символом Гелловін є гарбуз, який вирізають у формі черепа. Його також називають головою Джека. Цей символ прийшов з давніх часів, коли робили ліхтарі з ріпи для відлякування нечистої сили. У Штатах ріпа — це рідкість, тому її замінили гарбузом.
Що не можна робити на Гелловін
Важливі символи — це відьма на повному місяці, кажани та чорні коти. Вони є незмінними атрибутами чаклунства і лиходійства. Гелловін має велику кількість прикмет, ось кілька з них:
- остерігайтеся чорних котів — це може бути нечиста сила;
- не кривдьте павуків;
- вікна й двері потрібно обов’язково зачиняти, щоб не впускати злих духів;
- не можна обертатись на кроки за спиною — це можуть бути душі мерців;
- не варто залишатись вдома наодинці.
Читайте також:
- Геловін підбірка цікавих ідей для дитячих костюмів
- Напої, які зігріють: рецепти чаїв, які легко приготувати
- Як зберегти овочі та фрукти на зиму
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!