Наслідки обстрілів на Донеччині / фото Нацполіція України
За добу 2 липня росія здійснила понад 3 тисячі обстрілів по Донецькій області. Загинули щонайменше 6 цивільних, ще 12 отримали поранення. Під ударами опинилися 16 населених пунктів, зруйновано або пошкоджено понад 80 об’єктів цивільної інфраструктури.
Про це повідомляє головне управління Національної поліції в Донецькій області.
Обстріл, Донецька область
Серед атакованих міст — Краматорськ, Слов’янськ, Покровськ, Дружківка та Добропілля. По цивільних росіяни цілили з дрона “Герані”, скидали бомби “КАБ-250” та обстрілювали з “Смерчі”.
У Райському Дружківської громади росіяни вбили трьох людей дронами-камікадзе “Герань-2”, ще трьох поранили. У Покровську від атак дронів і бомб загинули двоє мешканців, також пошкоджено багатоповерхівку. У Костянтинівці росія застосувала FPV-дрон, “КАБ-250” і “Смерч”, в результаті обстрілів, поранено п’ятьох цивільних.
Атаки зафіксовано також у Слов’янську, Краматорську, Лимані, Святогірську, Добропіллі, Родинському, Озерному, Дружківці, Староварварівці та Веселому Полі. У низці населених пунктів зруйновано будинки, освітні заклади, магазини, пошту, транспорт і підприємства.
Поліція та СБУ відкрили кримінальні провадження за фактом воєнних злочинів рф.
Заступник голови Офісу президента Павло Паліса заявив, що росія планує окупувати Донецьку та Луганську області восени 2025 року.А також створити “буферну зону” вздовж північного кордону з Росією — до кінця року.
За словами Паліси, згідно з розвідданими, Кремль планує:
до кінця 2025 року захопити повністю Донецьку та Луганську області;
створити “буферну зону” вздовж північного кордону з росією.
Як стверджує Павло Паліса у 2026 році рф має плани просунутися до Дніпра, а також захопити Миколаїв і Одесу, щоб відрізати Україну від Чорного моря.
За словами західних аналітиків, Росія може активізувати наступ вже цього літа. Але підтримувати високу інтенсивність бойових дій у довгостроковій перспективі їй буде складно. Водночас експерти зазначають, що наразі немає ознак того, що москва збирається припиняти війну проти України найближчим часом.
Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і досі лишаються жити сотні людей.
Яка зараз ситуація в місті, редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.
Часів Яр: ситуація в місті на 9 вересня
За інформацією Сергія Чауса, наразі в Часовому Яру зберігається стабільно важка ситуація. Обстріли у громаді не припиняються.
“У місті щоденні, я би навіть сказав щогодинні обстріли. Від них потерпає вся територія громади, наразі немає якихось районів, куди б не прилітало. На даний момент ворог використовує фактично весь свій арсенал — від авіації до мінометів і гармат”, — каже Сергій Чаус.
Попри важку ситуацію, місцева влада намагається регулярно надавати допомогу людям, які тут лишаються. Та все ж є райони, куди доїхати просто неможливо.
“Базові потреби мешканців закриті. У місті частково є водопостачання: в деякі мікрорайони вода подається погодинно, також працює скважина. Людям роздають і гуманітарну допомогу. Складніша ситуація лише з медикаментами і медичними послугами. Також у нас є деякі райони, де дуже складно, і туди ми вже прорватися не можемо. Робота ворожих дронів не дозволяє цього зробити. Але давайте відверто — ми попереджали людей, що може прийти момент, коли вже ніхто не зможе до них доїхати і надати допомогу. Ми з самого початку повномасштабного вторгнення закликаємо до евакуації. Але багато людей так і не зробили для себе висновків. Згодом вони кричать про допомогу, і ми вже вимушені ризикувати своїм життям, щоб допомогти їм, якщо є така можливість. Але я наголошую: допомога в будь-який момент може зупинитися, адже передбачити подальшу ситуацію ніхто не може. Єдиний шлях порятунку — евакуація”, — зауважує начальник Часовоярської міської військової адміністрації.
Часів Яр: евакуація
На сьогодні у Часовому Яру лишаються близько 490 осіб. Нагадаємо, що 28 серпня в місті проживали 502 людини. Тобто, за майже 2 тижні з міста виїхали лише трохи більше десятка людей.
“Я би не робив висновки про те, чи активно люди виїжджають, адже зараз це поняття відносне. Іноді тиждень може минути без єдиної евакуації, а потім люди самостійно, або телефонуючи до нас, їдуть невеличким потоком. Це може бути 2, 3, 5 осіб. Наприклад, сьогодні самостійно виїхали 3 особи. На цей тиждень у нас також запланована евакуація, і, дай Боже, вона буде не одна”, — каже Сергій Чаус.
За словами посадовця, в Часовому Яру є люди, які категорично проти евакуації. Та точно сказати їхню кількість Сергій Чаус не береться, адже ситуація змінюється, як і рішення людей.
“Є люди, які кажуть: “Я буду до останнього тут, це мій дім, і я його не покину”. Але ж завтра цього будинку може не стати, і триматися вже буде ні за що. На жаль, і я, і мої колеги не раз бачили подібні ситуації. Люди казали: “Я ніколи звідси не виїду”, а потім через певний час прильот і все — ні будинку, ні речей. І тоді все одно доводиться виїжджати, але без нічого, дай Боже, аби з документами”, — каже Сергій Чаус.
Очільник міста вкотре закликає людей до евакуації. Допомогти в цьому їм може місцева влада. Евакуація для мешканців Донеччини повністю безоплатна.
“Є кілька варіантів, як лишити заявку на евакуацію. Перший варіант — це звернення на Часовоярську гарячу лінію, яка працює з початку повномасштабного вторгнення. Другий варіант — подзвонити на єдиний номер евакуації від Донецької ОВА. У разі отримання на цей номер інформації про мешканців Часового Яру, її моментально передають нам, і ми на неї оперативно реагуємо. І останній варіант — для людей, які не мають зв’язку. Вони можуть передати інформацію про бажання виїхати в пункт незламності, через пункти підзарядки чи пункти видачі гуманітарної допомоги”, — каже Сергій Чаус.
Контакти для евакуації
Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.
Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Юлія Тимчак зі Званівки зараз допомогає молоді Донеччини долучатися до екоініціатив в проєкті “ЕКОстарт можливий для кожного”. Аби допомогати планеті, пояснює пані Юля, не обов’язково […]
Контррозвідка СБУ затримала двох агенток, які працювали на російську розвідку, у Краматорську. Одна з них працювала на фсб через сина-терориста, інша – на гру через […]
У ніч на 3 липня Служба безпеки України завдала точкового удару по складу боєприпасів армії рф у селі Велике Оріхове, розташованому поблизу тимчасово окупованого Харцизька […]
3 липня зранку російські війська обстріляло Костянтинівку на Донеччині. Зафіксовано обстріл із реактивної системи залпового вогню “Ураган”. Внаслідок атаки постраждала мирна мешканка, яка в момент […]
У липні в мережі з’явилися нове відео з тимчасово окупованого Бахмута. На знімках видно центральні вулиці міста, пересування російських військових на мопедах, а також масштаби […]