Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і досі лишаються жити сотні людей.
Яка зараз ситуація в місті та чи є в людей можливість евакуюватися, редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.
Часів Яр: евакуація
За словами керівника Часовоярської МВА, у місті йдуть постійні обстріли, тому залишатися тут небезпечно. Втім на сьогодні у громаді лишаються жити 502 людини.
Заїхати у Часів Яр доволі складно, та місцеві жителі й досі мають можливість евакуюватися. Зробити це можна у будь-який момент.
“Процес евакуації триває. У кожному мікрорайоні є певні точки, куди можуть звернутися люди, а звідти інформація передається нам. Також є стандартний евакуаційний номер, який працює в Часовому Яру з початку бойових дій. Евакуацію також проводить обласна військова адміністрація та районна адміністрація. Вся робота координується, зводиться в єдиний процес і оперативно відпрацьовується. Окрім цього, з евакуацією нам допомагають наші друзі-волонтери. Слава Богу, на даний момент евакуювати ми ще можемо”, — розповів Сергій Чаус.
Зокрема, евакуація проводилася і сьогодні. За допомоги міської військової адміністрації з міста вивезли собаку.
“Ми якраз привезли гуманітарну допомогу, хліб, і в цей час була можливість вивезти тварину. Родина, в якій жила ця собака, виїдуть самостійно вже цього тижня. Вони чому й так довго лишалися в місті — їх тримала ця тварина, яку вони не могли покинути”, — розповів Сергій Чаус.
Часів Яр: гуманітарна ситуація
Міська влада забезпечує людей гуманітарною допомогою. Регулярно людям видають хліб і, за можливості, воду.
У двох мікрорайонах водопостачання дається погодинно. Воду вдається качати з іншої громади. Також у місті працює скважина, яку заживлюють від генераторів.
“Базові гуманітарні потреби в нас закриті”, — зауважив очільник МВА.
Контакти для евакуації
Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380(099) 712 0359.
Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Читайте також:
- Евакуація на Рівненщину з Донеччини: коли можна виїхати
- Евакуйований з Бахмута: як Павел Товт відновив тепличну діяльність у Дніпрі
- Людські ресурси, контужені тварини та потяг в один кінець: як Хмельницький зустрічає переселенців