Місто під обстрілами, але евакуюватися ще можна: Сергій Чаус про ситуацію в Часовому Яру

Валентина Твердохліб 17:40, 28 Серпня 2024
Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і досі лишаються жити сотні людей.

Яка зараз ситуація в місті та чи є в людей можливість евакуюватися, редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часів Яр: евакуація

За словами керівника Часовоярської МВА, у місті йдуть постійні обстріли, тому залишатися тут небезпечно. Втім на сьогодні у громаді лишаються жити 502 людини.

Заїхати у Часів Яр доволі складно, та місцеві жителі й досі мають можливість евакуюватися. Зробити це можна у будь-який момент.

“Процес евакуації триває. У кожному мікрорайоні є певні точки, куди можуть звернутися люди, а звідти інформація передається нам. Також є стандартний евакуаційний номер, який працює в Часовому Яру з початку бойових дій. Евакуацію також проводить обласна військова адміністрація та районна адміністрація. Вся робота координується, зводиться в єдиний процес і оперативно відпрацьовується. Окрім цього, з евакуацією нам допомагають наші друзі-волонтери. Слава Богу, на даний момент евакуювати ми ще можемо”, — розповів Сергій Чаус.

Зокрема, евакуація проводилася і сьогодні. За допомоги міської військової адміністрації з міста вивезли собаку.

“Ми якраз привезли гуманітарну допомогу, хліб, і в цей час була можливість вивезти тварину. Родина, в якій жила ця собака, виїдуть самостійно вже цього тижня. Вони чому й так довго лишалися в місті — їх тримала ця тварина, яку вони не могли покинути”, — розповів Сергій Чаус.

Часів Яр: гуманітарна ситуація

Міська влада забезпечує людей гуманітарною допомогою. Регулярно людям видають хліб і, за можливості, воду.

У двох мікрорайонах водопостачання дається погодинно. Воду вдається качати з іншої громади. Також у місті працює скважина, яку заживлюють від генераторів.

“Базові гуманітарні потреби в нас закриті”, — зауважив очільник МВА.

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380(099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Донеччанин, який служить на Запорізькому напрямку збирає на зарядну станцію: як допомогти

Семаковська Тетяна 16:40, 13 Вересня 2024
Запорізька область / фото ілюстративне

Військовий Кирило (прізвище героя з міркувань безпеки не розкриваємо) раніше проживав у Бахмуті, зараз чоловік служить у лавах ЗСУ, службу несе на Запорізькому напрямку. Для свого підрозділу він відкрив збір на зарядну станцію.

Як доєднатися до збору розповідаємо нижче.

Зарядна станція: збір

Кирило збирає кошти на зарядну станцію, яку будуть використовувати для підрозділу. Сума збору складає 30 тисяч гривень, наразі зібрано 4 280 гривень.

Задонатати можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/49KMTk8o4t. За найбільший донат можна отримати подарунок від військового, всі звіти про використання коштів Кирило надасть пізніше.

Кирило пояснює, що зараз ситуація на фронті важка, військовим потрібна не тільки станція, але й авто, тому що попереднє вже непридатне для користування. Наразі Кирило відкрив менший збір по сумі, щоб придбати зарядну станцію Bandera Power. Для цього потрібно зібрати 30 тисяч гривень

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Руїни Бахмутської земської управи: росіяни показали нові фото

Валентина Твердохліб 15:40, 13 Вересня 2024
Артемівський коледж транспортної інфраструктури» (Бахмут)
Будівля Бахмутської управи до війни / фото Бахмутський коледж транспортної інфраструктури

На пропагандистських пабліках Бахмута опублікували нові кадри з міста. В обʼєктив росіян потрапила одна з найвідоміших історичних будівель міста — Бахмутська повітова земська управа.

Нові фото Бахмута, земська управа

На кадрах окупантів видно, що від колишньої історичної будівлі лишився тільки понівечений, місцями обгорілий фасад. Всередині будівлі нічого немає — самі лише руїни.

Не у кращому стані і прилегла територія. Тут досі лежать гілки дерев, які обвалилися від прильотів.

Зруйнована будівля Бахмутської земської управи / фото росджерела

До повномасштабної війни в цій будівлі працював Бахмутський коледж транспортної інфраструктури. Навчальний заклад тут функціонував з 1955 року. Наприкінці лютого 2023 року коледж евакуювали у Дніпро.

Бахмутська земська управа: історія

Будівля зведена у 1898 році. У часи російської імперії в ній працювала земська управа. Після революції тут розташувалися Донецький губвиконком, далі — Центральне управління кам’яновугільної промисловості, а з 1934 року — Управління Північно-Донецької залізниці, переведене з Харкова.

20 листопада 1917 року над будівлею вперше на Донеччині підняли український синьо-жовтий прапор і проголосили владу Української Народної Республіки.

Вперше будівля управи зазнала руйнувань у ніч з 13 на 14 жовтня 2022 року. Внаслідок ворожого обстрілу тут спалахнула сильна пожежа, яка знищила праве крило коледжу. Повністю будівля згоріла 25 жовтня 2022 року під час чергового російського обстрілу.

земська управа бахмута
Пожежа в Бахмутському коледжі транспортної інфраструктури / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Донеччанин, який служить на Запорізькому напрямку збирає на зарядну станцію: як допомогти

Військовий Кирило (прізвище героя з міркувань безпеки не розкриваємо) раніше проживав у Бахмуті, зараз чоловік служить у лавах ЗСУ, службу несе на Запорізькому напрямку. Для […]

Артемівський коледж транспортної інфраструктури» (Бахмут)

Руїни Бахмутської земської управи: росіяни показали нові фото

На пропагандистських пабліках Бахмута опублікували нові кадри з міста. В обʼєктив росіян потрапила одна з найвідоміших історичних будівель міста — Бахмутська повітова земська управа. Нові […]

Від 15 до 100 тис. грн: скільки коштує оренда квартир в країнах Європи

Орендна плата за квартири зростає у всій Європі. На дефіцит вільного житла та попит вплинула трудова міграція та наплив біженців з України, число яких постійно […]

15:20, 13.09.2024 Скопіч Дмитро
Шлюб у Дії

Шлюб у телефоні: як зробити діджитал-пропозицію — покрокова інструкція

416 тисяч цифрових пропозицій та понад 1 200 заяв про одруження. Мінцифри запустили перший офіційний шлюб по відеозвʼязку в “Дії”. Тепер українці всього за кілька […]

334409480 939871004034652 8219351150351423369 n 8c6da

7 пунктів підтримки: де в столиці можна допомогти військовим на фронті

Чимало ВПО зараз знаходяться в місті Київ. Чимало з них шукають можливості не тільки отримати допомогу, але й надати її, зокрема ЗСУ. Саме для таких […]