Бахмут від самого початку був «пасткою» для російських загарбників. Наразі тактичного оточення окупантів у місті не спостерігається. Війська рф мають достатньо шляхів для відходу з Бахмута, але їм не дозволяють цього зробити.
Таку думку військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко висловив у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».
За його словами, ЗСУ контролюють логістичні шляхи до міста, але повністю не перерізали їх.
Там (ред. у Бахмуті) йдеться не про оточення. Російські окупанти зараз перебувають у Бахмуті і фізично можуть із нього вийти. Північна логістична артерія, південна, східні логістичні артерії не перерізані, всі ці траси працюють. Деякі з них під нашим повним контролем, наприклад, як траса між Горлівкою та Бахмутом. Є траси, які не під вогневим контролем, а вогневим впливом. Це, наприклад, східні траси. Але вийти вони можуть, безумовно, мають таку можливість, але вони цього не роблять.
Олександр Коваленко // військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив»
Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Фото: zerkalo.az
Він нагадав, що Бахмут знаходиться в низині і перебуває як на долоні в українській артилерії. Експерт переконаний, що росіянам просто не дають команду на вихід із міста.
СОУ регулярно завдають втрат російському окупаційному гарнізону, який розміщений у самому місті. Вони в «пастці» — вийти не можуть, немає наказу, хоча можливість є. Просуватися далі, наприклад, наступати на Іванівське — немає у них можливості, наступати у напрямку Часів Яру — немає можливості, висуватися трасою на Слов’янськ вони теж не мають можливості.
У них немає можливості зараз наступати і це справді можна назвати пасткою. Вони стоять на місці, а тим часом планомірно 24/7 по ним регулярно щось прилітає.
Олександр Коваленко // військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив»
Обстановка на Бахмутському напрямку. Фото: DeepStateMapLive
Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро.
Скільки коштів на них витратили органи місцевого самоврядування, читайте у матеріалі.
Нагородження для випускників Донеччини
Цьогорічним випускникам Донеччини вручали нагородження у вигляді грамот та медалей. Кожна громада витратила різну суму. Але у більшості всі закупівлі для нагородження, це саме монети у футлярі, таких закупівель ми нарахували 12. Наприклад, управління освіти Бахмутської міської ради закупило 45 монет з футляром, обійшлися вони у 29 700 гривень. Тобто, орієнтовно на один комплект витратили 660 гривень.
Ті ж самі монети, але в різній кількості закупили й інші громади Донеччини, зокрема:
для випускників селища Велика Новосілка придбали 17 монет за 11 220 гривень;
для випускників міста Новогродівка купили 11 монет за 7 260 гривень;
для випускників міста Слов’янськ купили 89 монет за 58 740 гривень;
для маріупольських випускників “М.ЄХАБ” закупив 15 монет за 9 990 гривень;
для випускників міста Лиман купили 17 монет за 11 220 гривень;
для випускників з Костянтинівки купили 42 монети за 27 720 гривень;
для випускників з Торецька купили 23 монети за 15 180 гривень;
для випускників Дружківської школи придбали 6 монет за 3 960 гривень;
для випускників селища Новодонецьке придбали 7 монет за 4 620 гривень;
для випускників Авдіївки придбали 12 монет за 7 920 гривень.
Для випускників з Часів Яра, ймовірно, купили ті ж монети. У закупівлі вказано, що придбали 2 “подарунки й нагороди” за 1 320 гривень.
Загалом на порталі Прозорро придбали 286 монет у футлярі для випускників, а загальна сума за ці закупівлі склала 188 тисяч 850 гривень.
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ
Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували.
Про це повідомляє Товариство Червоного Хреста в Кам’янець-Подільську.
Допомога від Червоного Хреста
Гуманітарна допомога у Кам’янець-Подільській громаді доступна для ВПО, які раніше не отримували таку підтримку раніше.
Для отримання допомоги, переселенці та переселенки повинні мати довідку ВПО й бути зареєстрованими у Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді, а саме в:
місті Кам’янець-Подільській;
селі Вільховець;
селі Довжок;
селі Зіньківці;
селі Княгинин;
селі Колибаївка;
селі Лісківці;
селі Нагоряни;
селі Острівчани;
селі Рихта;
селі Смотрич;
селі Ходоровці;
селі Червона Чагарівка.
Форма для заповнення на отримання допомоги за посиланням.
Ті, хто підходить по критеріях відбору на допомогу, зможуть знайти своє прізвище у списках.
Якщо заявку подано, але в списках на отримання допомоги ви себе не знаходите, то звертайтеся за контактом @Red_Cross_2022 в Telegram, вказавши таке повідомлення: “Стан заявки. ПІБ, контактний номер телефону заявника, дата подачі заявки”.
Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро. Скільки […]
Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували. Про це […]
Наступ на Донеччині триває. Станом на 1 липня 2025 року ворог окупував село Коптєве, а також просунувся в Торецьку та біля Новосергіївки, Диліївки, Мирного, Разіного, […]
1 липня 2025 року російські війська атакували Костянтинівку зі ствольної артилерії. Обстріл тривав протягом години, під ударом опинилися житлові квартали — як багатоквартирні будинки, так […]
У тимчасово окупованій Жданівці що на Донеччині, російські окупанти відновлюють тюрму, яка понад десять років не функціонувала. Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють, що до робіт […]