У мережі шириться відео української біженки, яка жаліється на німецькі джобцентри (центри зайнятості). Жінка розповідає, що установа скасовує виплати на придбання меблів в орендоване житло. А пов’язане це з тим, якщо отримувач грошей, тобто біженець, вже отримав одноразову виплату та змінює місце проживання.
Як росЗМІ використовують подібні відео задля маніпуляції та чи дійсно біженці в Німеччині отримують допомогу, роз’яснює журналіст видання Данило Вінниченко.
Центри зайнятості в Німеччині надають виплати на меблі один раз
Інформація, яку озвучує жінка є маніпуляцією. Саме відео з’являлось у російських пропагандистів ще наприкінці 2022 року — це ми дізнались за допомогою зворотного пошуку. Знайти оригінальне відео на ресурсах жінки нам не вдалось. Пропагандисти використали відео користувачки YouTube під ніком Violettka-Konfettka та поширювали в цілях дискредитувати українських біженців за кордоном. РосЗМІ подавали це, як нібито скорочення виплат, втома від біженців та “справжнє ставлення” до українців у державі.
Відео, які виходили на YouTube-каналі жінки мали гучні заголовки та оформлення, біженка постійно критикувала місцеві органи та установи, зокрема джобцентри. Канал вела виключно російською мовою. Останнє відео вийшло у жовтні 2023 року. Ми припускаємо, що саме цією риторикою вона і привернула увагу російських пропагандистів.
Знайти актуальну інформацію щодо скасування виплат центрами зайнятості в Німеччині у період повномасштабного вторгнення нам не вдалось. Тому наведемо актуальну інформацію та за яких умов біженці з України можуть отримати виплату задля придбання меблів в орендоване житло.
Квартири в Німеччині дійсно орендують необставленими: немає меблів та інших речей для повсякденного життя. Тому пропонують виплату Erstausstattung (одноразова допомога на облаштування), яку надають джобцентри. Її можна отримати у вигляді готівки, або у вигляді гутштайну (спеціального сертифікату). Як правило, на одну людину виділяють до 1000 євро (понад 42500 гривень). Отримати грошову допомогу можна за певних умов, тобто:
- вам виплачують допомогу від Джобцентру;
- вам виповнилося 25 років;
- це ваш перший переїзд на окрему квартиру;
- ви розлучилися, переїжджаєте на нове місце і не маєте можливості придбати меблі в нове помешкання;
- у вашому попередньому житлі сталася пожежа або нещасний випадок, який не покриває страховка.
Серед цих умов немає переїзду на інше житло без будь-яких поважних причин. Тобто джобцентр у праві відмовити у наданні допомоги, якщо випадок отримувача допомоги не відповідає зазначеним умовам. Тому згідно з озвученою інформацією від жінки, їй відмовили за об’єктивних причин.
Поширюючи подібні матеріали, росіяни підтримують наратив про начебто втому європейців від війни, зокрема від біженців. Вони користуються складним становищем людей через спричинену ними війну та намагаються всіляко принизити. Ми закликаємо не вестись на ворожу дезінформацію та перевіряти інформацію в офіційних джерелах.
Читайте також:
- ЗСУ блокують евакуацію з Часового Яру: що відбувається
- Стрілянина в крокусі: підбірка дезінформації від росіян про події у підмосков’ї
- Примусове виселення з Часового Яру: що не так з “наказом” Міноборони
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!