Збиткові шахти Донеччини закриють: ОВА підписала меморандум

Семаковська Тетяна 12:59, 10 Листопада 2023

Днями в.о. голови Донецької ОВА Ігор Мороз взяв участь у форумі “Справедлива трансформація 2023: багаторівневий національний діалог”. В його межах був підписаний меморандум, який стосується вугільних шахт Донеччини.

Про це стало відомо з офіційних джерел Донецької ОВА. 

Що сталося? 

Ігор Мороз підписав договір з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), який передбачає технічну допомогу в трансформації вугільних шахт Донеччини. 

За словами представника ОВА, цей меморандум дозволить розвивати нові галузі економіки, будувати нову інфраструктуру та дати нове бачення розвитку громад. 

Процес трансформації вугільних територій для Донеччини не новий, ми працюємо в цьому напрямку з 2018 року. Протягом тривалого часу вугільна промисловість потребувала рішучих дій.

Ігор Мороз // в.о. голови Донецької ОВА

Він також додав, що трансформація вугільних шахт повинна бути вказана в усіх стратегічних документах з повоєнного відновлення та розвитку Донеччини, адже так можна досягти збереження людського капіталу і мономіст, які сьогодні залежать від вугільної галузі, а надалі надати їм нові перспективи для розвитку.

Трансформація шахт: що мається на увазі?

Одна з донецьких шахт / Вікіпедія

Кабінет міністрів України у липні 2021 року оголосив про початок роботи над проєктом справедливої трансформації вугільних регіонів. Її ціль полягає в поступовій відмові від вугілля, щоб відповідати екологічним стандартам ЄС.

Однак, як повідомив Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, головна ідея трансформації полягає у тому, аби насамперед закрити збиткові шахти.

Це підтримує Німеччина та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Що відомо про Німецьке товариство міжнародного співробітництва?

Федеральна організація Німецьке товариство міжнародного співробітництва це головне агентство розвитку країни, яке надає допомогу в області міжнародних взаємовідносин в різних галузях для розвитку. 

Ця організація не нова для України, вона використовується Урядом Німеччини для фінансування перспективних проєктів та допомоги в їхній реалізації. Наприклад, влітку саме ця організація допомогла Києву встановити автономні сонячні електростанції для безперебійного енергопостачання кількох медзакладів. 

Донеччині вони також сприяли. Наприклад, передавали безліч пожежно-рятувальних автівок та комплектів захисного спорядження.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відбудова Бахмута

Пасивна будова та економія тепла: як Чехія допомагатиме відновлювати Україну

Вже зараз чимало міжнародних організацій починають укладати партнерства з Україною, аби допомогти їй у відбудові. Чехія — не виняток — дружня до України, вона прийняла […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Бахмут лікарня, РАЦС, БТІ

РАЦС, БТІ та лікарні: куди релокувалися бахмутські установи

Після початку повномасштабного вторгнення бахмутські державні установи були змушені релокуватися, зараз вони працюють в евакуації. Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік закладів з Бахмута, які продовжують […]