Збиткові шахти Донеччини закриють: ОВА підписала меморандум

Семаковська Тетяна 12:59, 10 Листопада 2023

Днями в.о. голови Донецької ОВА Ігор Мороз взяв участь у форумі “Справедлива трансформація 2023: багаторівневий національний діалог”. В його межах був підписаний меморандум, який стосується вугільних шахт Донеччини.

Про це стало відомо з офіційних джерел Донецької ОВА. 

Що сталося? 

Ігор Мороз підписав договір з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), який передбачає технічну допомогу в трансформації вугільних шахт Донеччини. 

За словами представника ОВА, цей меморандум дозволить розвивати нові галузі економіки, будувати нову інфраструктуру та дати нове бачення розвитку громад. 

Процес трансформації вугільних територій для Донеччини не новий, ми працюємо в цьому напрямку з 2018 року. Протягом тривалого часу вугільна промисловість потребувала рішучих дій.

Ігор Мороз // в.о. голови Донецької ОВА

Він також додав, що трансформація вугільних шахт повинна бути вказана в усіх стратегічних документах з повоєнного відновлення та розвитку Донеччини, адже так можна досягти збереження людського капіталу і мономіст, які сьогодні залежать від вугільної галузі, а надалі надати їм нові перспективи для розвитку.

Трансформація шахт: що мається на увазі?

Одна з донецьких шахт / Вікіпедія

Кабінет міністрів України у липні 2021 року оголосив про початок роботи над проєктом справедливої трансформації вугільних регіонів. Її ціль полягає в поступовій відмові від вугілля, щоб відповідати екологічним стандартам ЄС.

Однак, як повідомив Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, головна ідея трансформації полягає у тому, аби насамперед закрити збиткові шахти.

Це підтримує Німеччина та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Що відомо про Німецьке товариство міжнародного співробітництва?

Федеральна організація Німецьке товариство міжнародного співробітництва це головне агентство розвитку країни, яке надає допомогу в області міжнародних взаємовідносин в різних галузях для розвитку. 

Ця організація не нова для України, вона використовується Урядом Німеччини для фінансування перспективних проєктів та допомоги в їхній реалізації. Наприклад, влітку саме ця організація допомогла Києву встановити автономні сонячні електростанції для безперебійного енергопостачання кількох медзакладів. 

Донеччині вони також сприяли. Наприклад, передавали безліч пожежно-рятувальних автівок та комплектів захисного спорядження.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 14 Червня 2024
Реєстрація на презентацію / фото ілюстративне

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня в Одесі.

Про це повідомили в Бахмутській міській раді.

Післявоєнна відбудова Бахмута

Універсальна концепція післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут” передбачає створення нового району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі Бахмута зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту запланована на 7 липня 2024 року. Вона почнеться о 13.00 у місті Одеса. Інформацію про місце проведення заходу буде додатково повідомлено телефонним дзвінком.

Як долучитися

Реєстрація на зустріч вже доступна за посиланням. Кількість учасників обмежена.

Скористатися можливістю взяти участь в публічних обговореннях можуть:

  • мешканці усієї Бахмутської громади;
  • усі небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
  • фахівці у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
  • ті, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи з її вдосконалення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 10 Червня 2024
Замінована територія / фото ДСНС України

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації проєктів з відновлення України

Про це повідомили в Мінекономіки.

Реєстр замінованих територій

Реєстр замінованих територій України будуть формувати спеціалісти на основі наявної інформації з різних джерел, зокрема, щодо результатів проведення нетехнічного обстеження земель чи відомості про дослідження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги та інше.

Також до реєстру можна буде вносити результати обстеження, які провели за допомоги супутникових знімків чи інших технічних засобів сканування. До реєстру включатимуть всю територію, де велися бойові дії. Це стосується й тимчасово окупованих територій.

Для чого буде використовуватися реєстр

Завдяки реєстру можна буде відстежувати процес розмінування територій майже в реальному часі та планувати подальші роботи. Крім того, влада зможе надавати місцевим витяги про статус земель в їх власності, зокрема, з інформацією щодо забруднень вибухонебезпечними предметами.

Використовувати державний реєстр замінованих територій планують й для автоматизації процесів у сфері гуманітарного розмінування та для подальшої реалізації проєктів з відновлення України з урахуванням усіх ризиків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відбудова Бахмута

Пасивна будова та економія тепла: як Чехія допомагатиме відновлювати Україну

Вже зараз чимало міжнародних організацій починають укладати партнерства з Україною, аби допомогти їй у відбудові. Чехія — не виняток — дружня до України, вона прийняла […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Бахмут лікарня, РАЦС, БТІ

РАЦС, БТІ та лікарні: куди евакуювалися установи з Бахмута

Різні державні установи Бахмута були змушені релокуватися в інші міста країни через початок повномасштабного вторгнення та повного знищення Бахмута. Зараз вони працюють в евакуації. Редакція […]