Де діти ВПО можуть безплатно відпочити у вересні: фото локації

Семаковська Тетяна 14:40, 11 Вересня 2023

Діти бахмутян віком від 9 до 14 років можуть поїхати відпочивати у вересні у рекреаційний комплекс на Закарпаття. Головна мета поїздки — психологічне відновлення, тож обиратимуть тих дітей, які втратили житло, одного з батьків, малозабезпечних тощо.

Про поїздку повідомляють осередки підтримки бахмутян. 

Відпочинок для дітей бахмутян

Діти з Бахмутської громади віком від 9 до 14 років з тих, хто має вразливу категорію, а саме:

  • втрата житла; 
  • втрата одного із батьків;
  • малозабезпечені або багатодітні сім’ї;
  • сім’ї в яких виховуються діти з інвалідністю;
  • діти-сироти або діти позбавлені батьківського піклування

можуть поїхати на відпочинок у рекреаційний комплекс «Іллара», він знаходиться у місті Іршава, Закарпатської області. Відпочинок дітей триватиме 12 днів та орієнтовний початок в кінці вересня.

Рекреаційний комплекс Іллара. Фото: з відкритих джерел
Місце для відпочинку на території комплексу. Фото: з відкритих джерел

Професійні дитячі психологи, педагоги та аніматори організували практичні психологічні тренінги, різноманітні майстер-класи, культурні та спортивні заходи. 

Діти будуть забезпечені належними умовами проживання та 4-ри разовим харчуванням.

Атракціони на території готелю. Фото: з відкритих джерел

Благодійний фонд візьме всі витрати на організацію переїзду з м. Києва до рекреаційного центру й у зворотному напрямку та перебування дитини в центрі в рамках проєкту.

На території комплексу є басейн. Фото: з відкритих джерел
Також тут є футбольне поле. Фото: з відкритих джерел

Деталі маршруту

У басейні дітки можуть купатися. Фото: з відкритих джерел

Зверніть увагу, що перевезення дітей до Києва, звідки починатиметься маршрут до табору, має бути у супроводі одного з батьків або його законних представників. 

Поїздку організовують БФ Торгово-промислової палати «Разом з Україною» спільно з Асоціацією дитячого та молодіжного туризму України.

Запис бажаючих йде через Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради до 12 вересня, 12:00 години 2023 року. 

Контактна особа: Оксана Лисяченко, телефон для запису 095-350-41-13 (з 9.00 до 18.00)

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни в Бахмуті призначили перших двох “нотаріусів”: що відомо

Семаковська Тетяна 18:10, 14 Липня 2025
Нотаріус на ТОТ / фото росджерела

У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою юридичною репутацією та мінімальною кількістю відгуків.

Детальніше про нових “нотаріусів” міста Бахмут — у матеріалі Бахмут IN.UA.

“Нотаріуси” в Бахмуті на ТОТ: кого призначили росіяни

Новина з призначенням / скриншот

У тимчасово окупованому Бахмуті російська адміністрація призначила перших двох “нотаріусів”. Обидві — приватні юристки, внесені до спеціального реєстру як так званої “днр”, так і міністерства юстиції рф.

Перша — Васильєва Марина Дмитрівна. Вона працює в місті Донецьк, на вулиці Куйбишева, будинок 163, і надає широкий спектр нотаріальних послуг для громадян. Імовірно, її діяльність починалася в Україні, але згодом вона почала працювати в російському юридичному полі.

Відгук про юристку / скриншот

Відомо, що інформації про неї небагато. Утім, на “Яндекс Картах” можна побачити кілька відгуків, серед яких є й негативні. В одному з них стверджується, що нотаріус “юридично безграмотна”, “упереджена” та постійно нав’язує непотрібні послуги, зокрема — адвокатську фірму свого знайомого. Крім того, автор зазначає, що юристка постійно затягує строки та має організаційні проблеми, через що “на один час може прийти до п’яти осіб”.

Інформація про Ладу Ілієнко з реєстру / скриншот

Інша “нотаріус” на ТОТ — Ілієнко Лада Олексіївна, яка також працює в Донецьку за адресою: проспект Миру, 8. Вона внесена до російського реєстру нотаріусів та веде діяльність у приватному порядку. Інформації про неї в мережі майже немає, як і відгуків щодо її роботи.

Що передувало

Нагадаємо, що 3 липня 2025 року “набрав чинності” новий псевдоуказ так званого “глави днр” дениса пушиліна, яким передбачається створення нотаріальних округів на тимчасово окупованих територіях Донецької області та подальшу інтеграцію українських земель у правову систему рф.

Документ передбачає утворення “Артемівського районного нотаріального округу” в межах Бахмутського району, де, мають працювати 5 осіб.

Зазначимо, що через нотаріусів на окупованих територіях, зокрема й в Бахмуті, можуть регулювати перереєстрацію майна, спадщину, зобов’язання, інші юридичні питання тощо. Також нотаріуси збирають інформацію про громадян та їхні активи, що важливо для системи окупаційної влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як вступити до українського вишу з ТОТ: спрощені умови для абітурієнтів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:40, 14 Липня 2025
Анонс програми / фото Міністерства освіти та науки України

Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без конкуренції з іншими абітурієнтами.

Про це повідомили представники Міністерства освіти та науки України.

Вступ до університетів для абітурієнтів з ТОТ 2025

В Україні для молоді з ТОТ розроблено спеціальну спрощену систему вступу до будь-якого закладу вищої освіти. Скористатися нею можуть вступники незалежно від того, чи мають вони українські документи — наприклад, паспорт або атестат.

Спрощена система передбачає окрему кількість місць у ЗВО по всій Україні, які надаються за спеціальною квотою — без конкурсу з іншими абітурієнтами. Вступ за цими місцями передбачає проходження співбесіди замість НМТ та зарахування на бюджетну форму навчання.

Представники МОН додають, що після зарахування вступник отримує статус студента, який передбачає доступ до гуртожитку, стипендії та пільг. У разі потреби абітурієнт також може оформити статус ВПО та регулярно отримувати різноманітну допомогу, зокрема грошову.

Як скористатися

Проєкт допомоги студентам з ТОТ реалізується в межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA. Ініціатива передбачає:

  • надання житла;
  • допомогу з документами;
  • супровід;
  • психологічну та медичну допомогу.

Детальніше з умовами та інструкцією з подання заяви на участь у програмі можна ознайомитися на офіційному сайті Bring Kids Back UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Автобус, хостел, Гдиня: як організувати дешевий відпочинок

Подорожі в різні країни світу допомагають людям отримати нові позитивні враження, досвід, розширити їх бачення світу. Проте, часто цей вид дозвілля сприймають як дороге задоволення. […]

Безоплатний відпочинок на Закарпатті

Діти з Бахмута можуть відпочити в мистецькому таборі на Закарпатті: як зареєструватися

Громадська організація «Base UA» запрошує підлітків, які постраждали від загарбницької війни росії проти України, провести час із користю в арт-таборі «Горицвіт». Участь у дитячому проєкті […]

14:55, 03.09.2023 Микола Ситник

Українці можуть доїхати автобусом до Польщі та Фінляндії: розклад і вартість

Європейський перевізник «FlixBus» відкрив нову автобусну лінію з Чернігова до Варшави, яка проходитиме через Київ. Також компанія повідомила про новий рейс зі столиці України до […]

13:14, 20.08.2023 Микола Ситник