Українці можуть доїхати автобусом до Польщі та Фінляндії: розклад і вартість

Микола Ситник 13:14, 20 Серпня 2023

Європейський перевізник «FlixBus» відкрив нову автобусну лінію з Чернігова до Варшави, яка проходитиме через Київ. Також компанія повідомила про новий рейс зі столиці України до столиці Фінляндії.

Про це інформує пресслужба компанії.

Чернігів — Варшава

Повний маршрут нової лінії N3227: Чернігів — Київ — Житомир — Рівне — Луцьк — Люблін — Варшава.

Рейси відправлятимуться тричі на тиждень: з Чернігова та Києва у понеділок, середу, п’ятницю та суботу. З Варшави — у вівторок, четвер, суботу та неділю.

Відправлення з Чернігова відбуватиметься о 12:30, з київського Центрального автовокзалу — о 15:10, з автостанції «Київ» — о 16:00. Близько опівночі автобус проходитиме кордон і має прибути до Варшави о 07:45 наступного дня (за розкладом).

У зворотному напрямку рейс виїжджає з автовокзалу «Заходня» у Варшаві о 18:15, заїжджаючи на кордон о 22:25, з поверненням до автостанції «Київ» об 11:00, Центрального автовокзалу Києва о 11:50 та до Чернігова о 14:20. 

У компанії нагадують, що час на проходження кордону може бути непередбачуваним і не залежить від перевізника.

У Чернігові автобуси зупинятимуться на автовокзалі за адресою: проспект Перемоги, 3. Це перша відкрита лінія «FlixBus» до Чернігова.

Вартість квитка між Черніговом і Варшавою стартує від 1699 гривень. Ціна квитка залежить від дня відправлення, наскільки заздалегідь був куплений квиток та кількості вже проданих квитків на конкрений рейс. Відповідно останні квитки у салоні будуть найдорожчими. Наприклад, вартість квитка на рейс 23 серпня стартує від 2648 гривень. 

Вартість квитка на автобус Чернігів — Варшава на 23 серпня. Фото: скріншот

Київ — Гельсінкі

Новий рейс із Києва до Гельсінкі (з пересадкою у Варшаві) став першою лінією, яку «FlixBus» відкрив до Фінляндії. Маршрут став можливим після відкриття унікальної нової лінії Варшава — Ваасі (Фінляндія) у липні 2023 року. 

Рейс включає поїздку на поромі між Талліном та Гельсінкі. Зробивши пересадку у Варшаві, подорожуючі з України можуть продовжити свою поїздку через Литву, Латвію та Естонію. Після порому Фінською затокою автобус зупиняється у Гельсінкі, Еспоо, Сало, Турку, Райсіо, Порі, Нерпіо чи Ваасі.

Наприклад, квиток до Гельсінкі на 24 серпня вартує 4818 гривень.

Вартість квитка на автобус Київ — Гельсінкі на 24 серпня. Фото: скріншот

Забронювати квитки на бажаний напрямок можна на сайті компанії. Система автоматично пропонує маршрут із пересадкою.

Наразі мережа «FlixBus» наразі налічує 24 прямі автобусні лінії з України до шести європейських країн: Німеччини, Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини та Австрії.

Вам буде цікаво

Раніше журналістка редакції «Бахмут IN.UA» Тетяна на власному досвіді розповіла, як доїхати до Польщі швидко та бюджетно.

Фото: «FlixBus Ukraine»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Норвезька рада анонсувала новий прийом заявок на грошову допомогу в 2025

Семаковська Тетяна 10:25, 14 Січня 2025

Норвезька рада у справах біженців (NRC) відкриває прийом заявок на грошову допомогу 2025. Заявки прийматимуть з 20 січня по 29 січня. Отримати кошти зможуть чотири категорії.

Про деталі програми NRC, реєстрацію та критерії, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зареєструватися на норвезьку допомогу?

З 20 січня з 9:00 по 29 січня 17:00 Норвезька рада у справах біженців в Україні відкриває прийом заявок на отримання багатоцільової грошової допомоги.

Зверніть увагу, що всі подані протягом цього періоду заявки, будуть оцінюватися однаково. Людей просять не навантажувати сайт в перший день. Також, до розгляду будуть брати лише першу спробу подачі заявки. Усі наступні заявки автоматично видаляються.

Фінансування NRC обмежене тому отримати грошову допомогу від Норвезької ради 2025 зможуть не всі.

Хто може отримати допомогу від Норвезької ради?

В 2025 році отримати допомогу зможуть:

  • особи, що проживають на територіях, визначених як території, на яких ведуться бойові дії;
  • внутрішньо переміщені особи, які були змушені покинути свої домівки;
  • внутрішньо переміщені особи, що проживають на територіях із високою інтенсивністю бойових дій;
  • важливим критерієм є те, що домогосподарство фізично знаходиться на території України.

Якщо ви отримували грошову допомогу від Норвезької ради у минулих роках, то все одно можете подати заявку. Але домогосподарства, які отримали грошову допомогу від NRC або інших гуманітарних організацій менше, ніж пів року назад, можуть бути виключені з розгляду.

Заявку на реєстрацію можна буде заповнити на сайті Норвезької ради 20 січня з 9:00.

Як не потрапити на шахрайство?

Зверніть увагу, що заповнювати заявку потрібно на офіційному сайті Норвезької ради. Це безплатно. NRC ніколи не запитує ваші банківські дані, PIN-коди або CVV.

Ось список документів, які потрібні для реєстрації на офіційному сайті:

  • паспорт або ID-картка;
  • довідка ВПО (для домогосподарств із ВПО);
  • свідоцтва про народження дітей (за наявності);
  • ідентифікаційні номери платників податків (ІПН) для всіх членів домогосподарства віком від 18 років;
  • номер банківського рахунку у форматі IBAN (UA + 27 символів). Соціальні, пенсійні рахунки або рахунки “ЄПідтримки” не приймаються.

Заповнення заявки не гарантує отримання коштів, але значно збільшує ваші шанси. Коректно заповнюйте всі дані.

Як перевірити статус заявки на допомогу від NRC?

В 2025 році не будуть відправляти статусу заявки через SMS/WhatsApp. Але ви отримаєте сповіщення про важливі оновлення в інструменті самоперевірки на платформі NeedAid.

Для цього натисніть “Перевірити статус”, введіть код заявки (ID) та номер телефону, вказаний під час реєстрації. Якщо ви втратите код заявки, ви не зможете перевірити свій статус.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Семаковська Тетяна 14:00, 13 Січня 2025
Отримати витяг про місце проживання дитини можна онлайн / фото ілюстративне, Pexel

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі дітям з прифронтових територій, то такий витяг важливий для підтвердження. Також він потрібен для того, щоб влаштувати дитину до школи чи садочку.

Як отримати витяг про місце проживання дитини онлайн, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Де отримати витяг про місце проживання дитини онлайн?

Для того, щоб отримати документ потрібно авторизуватись в застосунку Дія, після цього ви зможете зробити це онлайн, дотримуючись наступних кроків:

  • у застосунку Дія оберіть кнопку “Сервіси”;
  • оберіть пункт “Довідки та витяги”;
  • оберіть пункт “Витяг про місце проживання дитини” та “Продовжити”.

Якщо інформація про дитину наявна у Реєстрі територіальної громади, то ви отримаєте документ в Дії у кілька кліків, він завантажиться в pdf форматі. У вас буде 24 години на його завантаження.

Якщо витяг не сформувався, необхідно актуалізувати дані про себе та своє зареєстроване місце проживання у реєстрі.

Нагадаємо, що разом з витягом часто потрібна й довідка про склад сім’ї. Утім, виникає проблема — ще у 2019 році Мінсоцполітики своїм наказом скасував цей документ, замінивши його на інший схожий за наповненням. Утім, у 2019 році згідно з наказом Мінсоцполітики від 17 липня 2019 № 1106 ця довідка була скасована. Тоді її замінили на Довідку про склад зареєстрованих осіб у житловому приміщенні,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Норвезька рада анонсувала новий прийом заявок на грошову допомогу в 2025

Норвезька рада у справах біженців (NRC) відкриває прийом заявок на грошову допомогу 2025. Заявки прийматимуть з 20 січня по 29 січня. Отримати кошти зможуть чотири […]

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

15 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]