Діти з Бахмута можуть відпочити в мистецькому таборі на Закарпатті: як зареєструватися

Микола Ситник 14:55, 3 Вересня 2023
Безоплатний відпочинок на Закарпатті

Громадська організація «Base UA» запрошує підлітків, які постраждали від загарбницької війни росії проти України, провести час із користю в арт-таборі «Горицвіт». Участь у дитячому проєкті безкоштовна. Відпочинок триватиме з 24 вересня по 4 жовтня.

Про це ГО «Base UA» повідомляє на своєму сайті.

Метою проєкту є відновлення ресурсу дитини у безпечному просторі через підтримку, творчість і природу.

Що пропонує табір? 

  • Організатори підготували три майстерні (скульптура, зображення та співи), через які молодь зможе досліджувати себе і світ навколо, пізнавати свої таланти, здобувати нові навички та надихатися відчуттям творчості. 
  • Кожного дня учасники і учасниці табору зустрічатимуться на спільному колі для дискусій та розмов. У таборі вони дослідять мистецькі, соціальні і політичні феномени, а також завдяки інтерактивним заняттям дізнаються про власний внутрішній світ та розвинуть навички розуміння та прийняття інших людей.
  • Важливу частину програми складають походи, бо саме під час прогулянок серед величної краси Карпат відкриваються один одному молоді серця і саме тут зароджуються дружні розмови. 
  • Також у програмі заплановані різноманітні ігри, кіно, танці, чайні церемонії та цікаве спілкування.
  • З підлітками працюватиме команда щирих і талановитих менторів, відповідальних і натхненних наставниць, професійний психолог та дбайливий лікар.

Цінності табору «Горицвіт»:

  • безпечний фізичний і психологічний простір;
  • креативність (можливість спробувати нові види мистецтва, нові формати і підходи);
  • підтримка і взаємопідтримка;
  • створення соціальних зв’язків, спілкування з однолітками;
  • самопізнання (усвідомлення своїх особистих якостей, бажань і прагнень).
Мистецькі майстерні для дітей
Через майстерні (скульптура, зображення та співи) молодь зможе пізнавати свої таланти, здобувати нові навички та надихатися відчуттям творчості. Фото: «Base UA»

Як зареєструватися?

Для участі необхідно заповнити анкету для батьків і анкету для учасника (заповнюють діти — підлітки 12-15 років). Відповідь надійде на електронну адресу впродовж двох тижнів.

Для участі обов’язковим є заповнення обох анкет: 

анкети для учасника/учасниці: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfa0GcS6P-NeWIf-N4LTL2KzteAaNp6KpojQvipIGtLT-R2w/viewform

анкети для батьків: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4ZJ6CjPeEB0f4LjHuRN57OUWUecc-tgoAYVHfQI553qSdLQ/viewform

Анкети приймаються до 5 вересня. Відпочинок у таборі триватиме з 24 вересня по 4 жовтня.

Умови участі 

  • Організатори забезпечують учасників трансфером від залізничного вокзалу до готелю «SARGORIGO» (село Нижнє селище, Закарпаття), де відбуватиметься табір. І так само, після завершення табору, діти повертаються назад. 
  • Окрім цього, є можливість компенсації витрат на квитки на потяг.
  • Долучитися до табору можуть підлітки 12-15 років.
  • У готелі «SARGORIGO» діти розміщуються по 3-4 людини у кімнаті (хлопці і дівчата окремо). 
  • Табір забезпечує пʼятиразове вегетаріанське харчування.

Читайте також: Бахмутські учні дякують захисникам України і запрошують інші школи приєднатися до челенджу

Беріть участь у благодійній лотереї від  «Бахмут. IN. UA» та Artwinery і виграйте подарунок до Дня міста.

Фото: «Base UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Жіночі купе в потягах Укрзалізниці: скільки їх в Україні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 12 Липня 2025
Потяг Укрзалізниці / фото Укрзалізниці

Жіночі купе в поїздах Укрзалізниці стають дедалі популярнішими серед пасажирок, адже забезпечують додатковий комфорт і відчуття безпеки під час подорожі. Наразі такі купе доступні вже на 15 маршрутах.

Детальніше про те, де курсують жіночі купе — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Жіночі купе в потягах Укрзалізниці

Укрзалізниця розширює послугу жіночих купе — зручного та безпечного формату подорожей для пасажирок. Вони дозволяють жінкам почуватися комфортніше під час поїздки, особливо в нічних потягах, де питання приватності та безпеки мають особливе значення.

У такі купе допускаються лише жінки або жінки з дітьми до 5 років включно. За вартістю вони не відрізняються від звичайних купе.

Повний список поїздів із жіночими купе

Наразі в Україні діє 15 напрямків, де українки можуть оформити квиток у жіночому купе. Це:

  • № 1/2 Харків – Ворохта;
  • № 3/4 Запоріжжя – Ужгород;
  • № 5/6 Запоріжжя – Ясіня;
  • № 15/16 Харків – Ясіня;
  • № 17/18 Харків – Мукачево (Ужгород);
  • № 21/22 Львів – Харків;
  • № 25/26 Одеса – Ясіня;
  • № 29/30 Київ – Ужгород;
  • № 37/38 Київ – Запоріжжя;
  • № 41/42 Дніпро — Трускавець;
  • № 43/44 Черкаси – Івано-Франківськ;
  • № 75/76 Київ – Кривий Ріг;
  • № 81/82 Київ – Чоп (Ужгород);
  • № 95/96 Київ – Рахів;
  • № 97/98 Ковель – Київ.

У відомстві зазначили, що під час вибору вагона слід звертати увагу на позначку “Жіноче купе” під час оформлення квитка в застосунку або на сайті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Княгиня Ольга: як помститися за смерть чоловіка та розбудувати державу?

Безмен Микита 11:00, 12 Липня 2025
Княгиня Ольга / ілюстрація @mashikas_art

Княгиня Ольга — одна з найвідоміших жінок в історії Русі, яка увійшла в історію як мудра правителька, реформаторка та перша з українських правителів, хто прийняв християнство.

Про ключові віхи її життя та значення для формування державності розповідає бахмутський історик Микита Безмен.

Коли народилася княгиня Ольга

Точне походження Ольги залишається овіяним легендами. Існує навіть версія, що вона була останньою з нащадків Аскольда, чия сім’я могла бути вивезена до Пскова. Також є версія про походження княгині з Плискова, який лежав на межі полянських, древлянських і улицьких земель на притоці річки Росі (сьогодні це Вінницька область).

За “Повістю временних літ” Віщий Олег одружив Ігоря Рюриковича, який почав самостійно правити з 912 року, з Ольгою у 903 році. У 945 році князь Ігор гине від рук деревлян після кількаразового стягування з них данини. Помста за це древлянам стала жорстокою. 

Маленькому синові Ігоря — Святославові тоді було лише три роки, тому фактичною правителькою Русі у 945 році стала Ольга. Дружина Ігоря підкорилася їй, визнавши Ольгу представницею законного спадкоємця престолу. Рішучий спосіб дій княгині щодо деревлян також міг схилити дружинників на її користь, адже в ті часи, мало яка жінка наважилася б спалити ціле місто за коханого.

Цікаві факти про княгиню Ольгу

Повість минулих літ містить епічне сказання про помсту Ольги деревлянам за вбивство чоловіка.  Кажуть, що деревляни надіслали до Києва послів, які запропонували княгині стати дружиною деревлянського князя Мала. 

Перше посольство княгиня живцем поховала в човні, заритому біля її палацу; друге — спалила в лазні; в чому дослідники вбачають відображення реальних поховальних обрядів тих часів. Третьою помстою став похід на землю деревлян, де під приводом тризни над могилою Ігоря київські дружинники “посікли п’ять тисяч” деревлян. 

Четверта помста приходиться на 946 рік, коли Ольга вийшла з військом у похід на древлян, проти якого стало велике військо древлянське. Місто Іскоростень, мешканці якого вбили Ігоря, тримало облогу протягом року, після чого Ольга запросила з кожного двору по троє голубів й по троє горобців у вигляді данини. До отриманих птахів було прив’язано трут, який підпалювали та відпускали — голуби летіли до своїх голубників, горобці — під стріхи. У такий спосіб було спалено Іскоростень.

Чим прославилася княгиня Ольга

Княгиня Ольга / фото з Вікіпедії

Існує цікава легенда, яка прославляє гострий розум княгині Ольги. Коли вона приїхала в Царгород (Константинополь), то її довго, близько пів року, не допускали до зустрічі з імператором (за церемоніалом того часу). Нарешті після зустрічі з Ольгою імператор Костянтин помітив її красу і вирішив узяти з нею шлюб. 

Ольга була проти цього, але відкрито не виступила, поставивши умову, що перед одруженням вона має охреститись, і хрещеним батьком має бути сам імператор Костянтин. Після хрещення він знову почав розмову про шлюб, але у відповідь почув: «Чи може донька одружуватись з батьком?». Зрозумівши, що його перехитрили, Костянтин відпустив Ольгу додому, багато обдарувавши. 

У той час, коли Святослав підріс, Ольга передала княжий престол сину. До самої смерті мудра та сильна княгиня займалася ліберальним впровадженням Християнства на землях Русі-Україні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жіночі купе в потягах Укрзалізниці: скільки їх в Україні

Жіночі купе в поїздах Укрзалізниці стають дедалі популярнішими серед пасажирок, адже забезпечують додатковий комфорт і відчуття безпеки під час подорожі. Наразі такі купе доступні вже […]

12:00, 12.07.2025 Скопіч Дмитро
Screenshot 788 73c4d

Княгиня Ольга: як помститися за смерть чоловіка та розбудувати державу?

Княгиня Ольга — одна з найвідоміших жінок в історії Русі, яка увійшла в історію як мудра правителька, реформаторка та перша з українських правителів, хто прийняв […]

11:00, 12.07.2025 Безмен Микита

Професійні курси для жінок в Одесі: як долучитися та отримати нові навички

Жінки в Одесі можуть безплатно здобути нову професію завдяки програмам професійного навчання, які підтримують соціальну адаптацію, фінансову незалежність і працевлаштування. Курси охоплюють різні напрями — […]

10:00, 12.07.2025 Скопіч Дмитро

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер. Про це повідомив […]

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс […]

16:20, 11.07.2025 Скопіч Дмитро