Чому донеччани незадоволені перейменуванням пам’ятника Артему в Святогірську

Микола Ситник 15:45, 27 Вересня 2023
Перейменований «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе»
Перейменований «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе» / Донецька ОДА

Напередодні Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України перейменувала «Пам’ятник радянському партійному і державному діячеві Артему (Ф. А. Сергеєву)» у Святогірську. Про це повідомила Донецька обласна державна адміністрація.

У коментарі «Бахмут.IN.UA» донеччанин Віталій Овчаренко пояснив, чому цей пам’ятник, встановлений над Святогірською лаврою, потрібно знести.

Перейменування пам’ятника

Комісія одностайно вирішила перейменувати пам’ятку національного значення монументального мистецтва та науки і техніки на «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе». До слова, саме радянський скульптор Іван Кавалерідзе створив монумент, встановлений на Лисій горі, в Святогорську.

Члени комісії відмітили, що такий підхід є гарним прикладом виконання принципів Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Управління культури і туризму ОДА // допис на офіційні сторінці в Facebook

Пам’ятник над Святогірською лаврою
Пам’ятник над Святогірською лаврою / фото navkoloua.com

Реакція мешканців Донеччини

Військовослужбовець Віталій Овчаренко вважає, що перейменування пам’ятника радянському партійному і державному діячеві Артему (Федору Андрійовичу)» у Святогірську на «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе» не зовсім правильне рішення.

Цей пам’ятник Артему, який височить у Святогірську, його треба знести й прибрати…Я не знаю, що вже повинно відбутися, вже війна, окупація, знищення, розстріли…Але все одно, влада хапається за ці пам’ятки радянського союзу.

Віталій Овчаренко // військовослужбовець

Журналіст і боєць ЗСУ зі Слов’янська Дмитро Торець переконаний, що це «одоробло» у майбутньому потрібно демонтувати, а не лишати, як є.

Допис Дмитра Тореця в Facebook
Допис Дмитра Тореця в Facebook / скриншот

Багато людей висловили незадоволення через те, що пам’ятник просто перейменували, а не знесли. Адже на ньому зображений комуністичний діяч Федір Сергєєв, і зміна назви нічого не дає.

Українці апелюють до того, що таке «перейменування» порушує Закони про декомунізацію. Нагадаємо, що сина Федора Сергєєва, Артема, на запит редакції «Бахмут.IN.UA» позбавили звання «Почесний громадянин міста Бахмут».

Коментарі донеччан
Коментарі донеччан у соцмережі / скриншот
Коментарі донеччан
Коментарі донеччан у соцмережі / скриншот
Коментарі донеччан
Коментарі донеччан у соцмережі / скриншот
Коментарі донеччан
Коментарі донеччан в Facebook / скриншот

Читайте також: Як розміновують деокупований Святогірськ та де брати ресурси на розмінування України?

Раніше активіст Павло Островський родом з Дружківки розповів «Бахмут. IN. UA», як долучився до перейменування радянських вулиць у Києві. Наразі чоловік консультує громади Донеччини та пояснює, як вони можуть змінювати свої міста та села, використовуючи законне право на голос.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити квиток на поїзд Київ–Варшава: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 13 Липня 2025
Поїзд / фото Укрзалізниця

Польща залишається одним із найпопулярніших напрямків для українців — саме там, за офіційними даними, проживає найбільша кількість наших громадян серед усіх країн Європейського Союзу. Поїзд Київ–Варшава — один із найбільш популярних маршрутів, тож квитки на нього розкуповують майже миттєво.

Детальніше про те, як купити квиток на поїзд Київ–Варшава — в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як купити квиток на поїзд Київ–Варшава

Польща залишається найпопулярнішою країною ЄС серед українців. Через це напрямок Київ–Варшава має постійний попит, а квитки часто розкуповують одразу після відкриття продажу.

Придбати квиток Київ–Варшава можна виключно на сайті Укрзалізниці або в застосунку компанії. При цьому варто пам’ятати, що Укрзалізниця інтегрувала «Дію» у свій застосунок для верифікації акаунтів. Це означає, що будь-яка купівля квитка потребує підтвердження особи за допомогою Дія.Підпису.

Алгоритм дій

Щоб збільшити шанси на вдалу покупку квитка до Варшави, варто підготуватися заздалегідь. Створіть особистий кабінет на сайті Укрзалізниці — під час реєстрації вводьте свої прізвище та ім’я латиницею, як у закордонному паспорті. Це значно прискорить процес оформлення квитків. Також переконайтеся, що у вашому смартфоні встановлено застосунок “Дія” і ви маєте активний Дія.Підпис, адже він може знадобитися під час авторизації.

Купівлю квитка варто здійснити в день його появи у продажу. Рекомендується встановити нагадування за кілька хвилин до початку — найчастіше це 8:00. Далі у вас буде лише 5–15 хвилин, щоб знайти квиток і завершити покупку. Якщо за цей час оплата не буде здійснена, квиток повернеться у продаж.

Зазначимо, що в пошуковому полі потрібно вказати станцію прибуття “Варшава Всходня“, адже саме сюди прибуває більшість міжнародних поїздів, на відміну від Центральної або Заходньої станцій, які використовуються для міжрегіональних чи міжміських потягів.

Як купити квиток на поїзд Варшава–Київ: гід

Придбати квитки на міжнародні поїзди з Польщі до України можна як у залізничних касах, так і через офіційний застосунок Укрзалізниці. Онлайн-варіант значно зручніший — достатньо мати смартфон, інтернет і кілька хвилин часу.

Що потрібно зробити для купівлі онлайн:

  • завантажити застосунок Укрзалізниці на свій телефон, якщо ще не користувалися ним. Для підтвердження особи підготуйте електронний підпис у «Дії» (Дія.Підпис);
  • у пошуку рейсів обрати маршрут: Варшава Всходня – Київ;
  • вказати дату й час поїздки, після чого обрати доступний вагон і місце;
  • заповнити дані пасажира відповідно до закордонного паспорта;
  • сплатити квиток онлайн — і одразу після оплати отримати електронний проїзний документ, який не потрібно друкувати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гармонія природи: як виглядали околиці Часового Яру до війни

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 13 Липня 2025
Окен квітів поблизу Часів Яру / фото Олександр Сотников

До повномасштабної війни Часів Яр був одним із наймальовничіших куточків Донеччини — містом із зеленими пагорбами, глибокими кар’єрами та панорамами, що відкривалися з висоти. Його ландшафти, тихі вулички й простори довкола притягували фотографів і мандрівників.

Детальніше про те, як виглядали околиці міста Часів Яр до війни — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Часів Яр: околиці міста до війни

До війни Часів Яр і його околиці вражали спокоєм і природною красою. Височенні пагорби, глибокі балки, густі лісосмуги та чисте повітря створювали атмосферу затишку й сили. Цей регіон був не лише стратегічно важливим, а й напрочуд мальовничим — місцем, де природа гармонійно поєднувалася з життям маленького міста.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікував бахмутянин Олександр Сотников у Facebook. Усі світлини датовані 2018 роком.

Локація на околицях міста / фото Олександр Сотников
Озеро поблизу Часів Яру / фото Олександр Сотников
Вид на околиці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити квиток на поїзд Київ–Варшава: покроковий гід

Польща залишається одним із найпопулярніших напрямків для українців — саме там, за офіційними даними, проживає найбільша кількість наших громадян серед усіх країн Європейського Союзу. Поїзд […]

12:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Гармонія природи: як виглядали околиці Часового Яру до війни

До повномасштабної війни Часів Яр був одним із наймальовничіших куточків Донеччини — містом із зеленими пагорбами, глибокими кар’єрами та панорамами, що відкривалися з висоти. Його […]

11:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Жіночі купе в потягах Укрзалізниці: скільки їх в Україні

Жіночі купе в поїздах Укрзалізниці стають дедалі популярнішими серед пасажирок, адже забезпечують додатковий комфорт і відчуття безпеки під час подорожі. Наразі такі купе доступні вже […]

12:00, 12.07.2025 Скопіч Дмитро
Screenshot 788 73c4d

Княгиня Ольга: як помститися за смерть чоловіка та розбудувати державу?

Княгиня Ольга — одна з найвідоміших жінок в історії Русі, яка увійшла в історію як мудра правителька, реформаторка та перша з українських правителів, хто прийняв […]

11:00, 12.07.2025 Безмен Микита