Бізнес під час війни: українців запрошують на публічну зустріч з нардепами

Семаковська Тетяна 14:22, 23 Жовтня 2023
Публічна дискусія із нардепами пройде в онлайні/Pexels

24 жовтня о 16:00 запланована зустріч в онлайн-форматі для підприємців, представників релокованого бізнесу, громадських активістів та усіх зацікавлених до дискусії на тему поточного стану бізнесу в Україні. Бахмутяни також можуть взяти участь.

Про це повідомляє Асоціація молодих ВПО України

Публічні обговорення

Асоціація молодих ВПО України ініціювала зустріч із народними депутатами Артуром Герасимовим та Ніною Южаніною. На заході будуть дискутувати із підприємцями та громадськими активістами про проблеми та перспективи бізнесу під час війни.

До зустрічі запрошують:

  • підприємців;
  • представників релокованого бізнесу;
  • громадських активістів;
  • усіх зацікавлених до дискусії.

Серед питань, які будуть обговорювати розглянуть зміни, які потрібно запровадити в українському законодавстві, щоб створити сприятливе середовище для розвитку українського підприємництва

Дискусія відбудеться 24 жовтня, о 16:00. Формат – онлайн.

Реєстрація за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmIOVzsIEMc5uhYAAkCbsIRBEo6HuHsok6dx5By7xcjQs7_Q/viewform

Опитування бахмутських підприємців

Нагадаємо, що нещодавно редакція провела опитування власників місцевого бізнесу, щоб дізнатися, якими потужностями вони володіли, як на їх діяльність вплинула повномасштабна війна та чи планують вони відновлювати свою справу у майбутньому саме у Бахмуті. 

В опитуванні взяли участь власники понад 100 переважно мікро та малих бізнесів Бахмута. З них менше ніж 5% встигли вивезти своє обладнання до руйнування міста та тільки 2.8% бізнесів змогли з цим обладнанням відновити роботу на новому місці. 

Результати опитування/скріншот
Результати опитування/скріншот

Більша частина респондентів, а саме 62%, зазначили, що готові відновити свій бізнес у Бахмуті. Втім, власники зазначили, що найбільшими їх потребами для майбутнього відновлення є грошова компенсація за втрачений бізнес (84%) та державні програми підтримки бізнесу (72%).

Водночас 53% зазначили, що для відновлення підприємницької діяльності їм потрібне припинення бойових дій на території України. 

Результати опитування/ скріншот

Тобто, хоча фізична безпека залишається очевидним пріоритетом для бізнесу, потреба у фінансовій підтримці від держави переважає серед тих, хто втратив всі свої потужності. 

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 19 Липня 2025
Робота за ноутбуком / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть перевірити статус своїх соціальних виплат онлайн, без необхідності відвідувати ЦНАП.

Детальніше про те, як скористатися електронним сервісом та перевірити статус ВПО — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн

В Україні значно спростили процес подання документів на виплати для ВПО, а також створили можливість відстежувати статус без потреби відвідувати ЦНАП. Для цього достатньо зареєструватися в особистому кабінеті на сайті того ЦНАПу, до якого ви подавали заяву.

Для цього потрібно:

  • ввести у Google назву ЦНАПу, до якого ви зверталися;
  • перейти на його офіційний сайт і знайти розділ “Реєстрація на вебпорталі”;
  • заповнити реєстраційну форму, вказавши особисті дані та електронну адресу;
  • створити пароль і завершити реєстрацію;
  • увійти в кабінет та знайти розділ на кшталт “Стан справ” (назва може різнитися залежно від сайту);
  • ввести номер справи й отримати детальну інформацію про її статус.

На електронному порталі ЦНАП також можна:

  • подавати нові заяви на адміністративні послуги;
  • переглядати статус і деталі вже поданих звернень;
  • отримувати онлайн-консультації щодо соціального захисту;
  • користуватися додатковими послугами, які пропонує конкретний ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мрія про мир: бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:25, 18 Липня 2025
Векторна картина Каріни Тренбач / фото Каріни Тренбач

Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у межах спільного проєкту з американською дизайн-студією. У розмові з нами Каріна поділилась, що ця ілюстрація має особливу мету — привернути увагу іноземців до українців, які, попри війну, не втрачають надію на мир.

Бахмутянка поділилась з редакцією Бахмут IN.UA, як їй вдалося взяти участь в конкурсі.

Бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Каріна Тренбач працює у “Гадяцькому Будинку дитячої та юнацької творчості”, де навчає дітей з 5 до 13 років ліпленню. Але, крім того, дівчина ще студентка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, який наразі працює в Полтаві. Вона навчається за спеціальністю “Дизайн”, паралельно вдосконалює навички з веб- та графічного дизайну в “Alpaca — практичній школі ІТ-професій”.

Як зазначає сама дівчина, протягом навчання вона брала активну участь у конкурсах, і тому, коли викладачі з Alpaca School запропонували взяти участь в “Українсько-американському конкурсі з комп’ютерної графіки”, вона одразу погодилася.

Конкурс мав тему “Мої мрії про майбутнє”, а на створення роботи відводилося 36 годин. Каріна працювала близько 28 годин із перервами на сон. Роботу виконувала на графічному планшеті, використовуючи Adobe Photoshop.

Про натхнення

Відповідаючи на питання про те, що надихнуло дівчину на цю роботу, вона ділиться, це мрія про мир.

Мені здається, що якщо запитати кожного українця про мрії — усі згадають про мир. Ліва частина картини — це те, що, як мені здається, залишиться в кожного українця навіть після війни: те, що ми зберігаємо в серці — зокрема, згадки про дім, навіть якщо він уже зруйнований. А права частина — це якраз та мрія про майбутнє, про відбудову, про відновлені міста, про повернення додому, про щасливе мирне життя“, — каже дівчина.

За словами Каріни, її робота — це не про бажання перемогти в конкурсі, а про посил — мир в Україні, який вона хотіла передати не лише журі, а й 12 іноземним учасникам, зокрема, зі США та Казахстану. Бахмутянка наголошує: навіть якби не перемогла, головною метою було донести бачення українців — те, що попри все, вони не втрачають надії на мирне майбутнє.

Я запитала себе, що для мене наразі важливо — як для людини, яка живе в країні, де йде війна; яка втратила дім і не має змоги повернутися до рідних стін; як для людини, у якої близькі на фронті. Саме це і підштовхнуло мене до створення такої роботи“, — резюмувала бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мрія чи близька реальність: експерт розказав про економічне відродження Бахмута

Економічне відновлення громад є важливою передумовою відновлення нормального життя людей та їх подальшого розвитку соціально-економічного розвитку. Під час подальшого    відновлення міста Бахмут, на міську […]

“Не дозволила собі плакати жодного дня”: як бахмутянка Ірина Яценко навчає чирлідерок у Польщі

Бахмутяни були вимушені покинути свої будинки та їхати у невідомість у пошуках безпеки для себе та для своїх родин. У місті вони залишили не тільки […]

Чернігів c9bfa

Бахмутянка розповіла, як евакуювалася в Чернігів і відкрила точку з продажу шаурми

Ольга Люліна народилась у Бахмуті. Там її родина розпочала бізнес, відкривши піцерію-бар «Маяк», яку залюбки відвідували місцеві жителі. Водночас підприємиця відкрила в місті невелику ятку […]

13:53, 10.08.2023 Микола Ситник