Бахмутянка розповіла, як евакуювалася в Чернігів і відкрила точку з продажу шаурми

Микола Ситник 13:53, 10 Серпня 2023

Чернігів c9bfa

Ольга Люліна народилась у Бахмуті. Там її родина розпочала бізнес, відкривши піцерію-бар «Маяк», яку залюбки відвідували місцеві жителі. Водночас підприємиця відкрила в місті невелику ятку (лавку для торгівлі), де продавала фаст фуд. Після вторгнення росії в Україну жінка евакуювалася з Бахмута. Тепер вона будує плани і відновлює бізнес у Чернігові.

Про це повідомляється в сюжеті телеканалу «Дитинець».

Допомога українським військовим

До повномасштабного вторгнення жінка вже знала, що таке війна. Вперше від російських обстрілів їй довелось тікати в 2014-му році. Однак, перечекавши місяць, сім’я повернулась у Бахмут.

«Якраз пройшов період найгарячіших обстрілів. І одразу ми додому прилетіли. Всі були в паніці, ніхто не працював. Коли знову почалися бойові дії, з Дебальцевого виводили…Наш заклад «Маяк» багато хлопців пам’ятають. Вони приходили після того «котла», ми їх годували безкоштовно. Це був душевний та тяжкий момент», — пригадує бахмутянка.

Ольга 19fc4Мешканка Бахмута Ольга Люліна

Щасливе життя в Бахмуті зруйнувала війна

Після тих подій Ольга вирішила залишитись у Бахмуті. Родина в 2021 році святкувала Новий рік у повністю відремонтованій квартирі.

Квартира bc862Ремонт квартири розпочався в 2012-му році

Квартира1 c99b6Новий рік у новій квартирі

Сім’я вважала своє життя дуже щасливим, поки війна не прийшла до них вдруге.

«Ніхто навіть і не думав про можливий наступ росіян. Ніхто в це не вірив. 24-го лютого ми готувались до дня народження двох моїх племінників. У нас день народження, а тут — війна (ред. почалась). Сидиш і не розумієш: було настільки страшно. Коли літаки пролітали люди стрімголов тікали, виїжджали», — розповіла жінка.

Родина Люліних вирішила залишитися в Бахмуті, бо не думала, що бойові дії затягнуться надовго. До того ж, люди не хотіли покидати своїх рідних, житло та бізнес.

Спочатку всі жили в квартирі на першому поверсі, а потім переїхали до підвалу. Там люди чекали, що ось-ось все закінчиться.

Підвал d6716Родина жила в таких умовах

У липні 2022-го року ятку, в якій жінка продавала їжу пошкодили вибухова хвиля та уламки.

Згодом у Бахмуті зникли електрика та водопостачання, а доставка продуктів та ліків до міста стала фактично неможливою. Через постійні обстріли сім’я прийняла рішення їхати спочатку до Дніпра, а потім евакуюватися у Чернігів, до родичів.

«Сил більше не було, поїхали. Чоловік ще приїздив туди. Батько був до листопада, сидів і охороняв майно, щоб не вкрали. Потім його ледь-ледь вивезли», — згадала пані Ольга.

Вона точно не знає, коли зруйнували її будинок, дачу та кафе-бар «Маяк». Фото знищеного житла жінка випадково побачила в мережі.

«Нічого немає, все знищене. Найстрашніше те, що ми не знаємо, коли зможемо повернутися», — зазначила підприємиця.

Будинок в Бахмуті 8f32cБудинок, в якому жила сім’я Люліних

Нове життя в Чернігові

Бахмутянка, втративши все майно, не опустила руки і почала заново будувати своє життя в Чернігові. Взяла кредити, позичила гроші і відкрила нову точку з фаст фудом на Центральному ринку міста.

Головне 0848aПрацівники ринку у захваті від виробів бахмутянки, усім про неї розповідають та пропонують зайти до неї і спробувати самим.

Тепер пані Ольга годує чернігівців смачною шаурмою, чебуреками та млинцями з начинками, які дуже схожі на деякі страви бахмутського кафе-бару «Маяк»

За словами мешканки Бахмута, Чернігів її приємно вразив, зокрема добрими людьми.

«Я вийшла з автобуса і побачила настільки місто красиве. Вже через пів години орендувала собі квартиру. Пішла на ринок і взяла в оренду вільний кіоск. Реклами у мене немає, натомість є «сарафанне радіо». Працівники на ринку розповідають людям, що тут смачно. Вони так стараються. Я їм дуже вдячна.

Мені тут дихається легше. А найголовніше, що тут настільки добрі люди. Я не очікувала», — поділилася Ольга Люліна.

Шаурма 5b419Лаваш для смачної шаурми жінка робить власноруч. Смаколик від бахмутянки вартує лише 70 гривень

Історії підприємців із Бахмута, які мають працюючий бізнес

Читайте також: Підприємці-ВПО можуть отримати грантову допомогу на розвиток бізнесу: як долучитися?

Фото: всі світлини скріншоти з сюжету телеканалу «Дитинець»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:15, 20 Травня 2024
Фасад з використанням натурального каменю / фото ілюстративне

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. Серед його переваг найбільш виділяються краса та практичність, завдяки яким цей матеріал стає досить універсальним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як обрати декоративний камінь та які можливі типи можна використовувати для різних задач.

Декоративний камінь в України

У більшості випадків декоративний камінь використовується для обробки об’єктів ззовні, наприклад, фасадів, альтанок чи колон. Такий вибір пов’язаний з тим, що матеріали мають велику кількість переваг, серед яких:

  • міцність;
  • стійкість до зносу та впливу різних факторів, зокрема, вологи;
  • довговічність;
  • різноманітність, зокрема, по кольорах та текстурі;
  • екологічність.

Існує також можливість використання декоративного каменю в інтер’єрі житлових або робочих приміщень. Цей вибір вже пов’язаний з доступністю, невибагливістю до догляду та стерпність перепаду температури або впливу вологи.

Декоративний камінь для різних типів задач можна знайти на спеціалізованому сайті https://kanyon.com.ua/.

Як обрати декоративний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь у саду / фото ілюстративне

Вибір натурального каменю для використання залежить від призначення. Наприклад, при виборі матеріалу для будівництва та ландшафтного дизайну ключовими показниками повинні бути властивості, зокрема, міцність та стійкість до впливу навколишньої середи. Ідеальними варіантами для цього стануть мармур, сланець та базальт, які можна знайти на сайті kanyon.com.ua.

При створенні саду вже потрібно орієнтуватися на вологостійкість та візуальну різноманітність для створення оптимального дизайну. Для цих потреб гарним варіантом стане галька.

Як обрати декоративний камінь для інтер’єру приміщення

Кухня / фото ілюстративне

Використання натурального каменю в інтер’єрі, в першу чергу, залежить від кімнати, де він буде використаний.

До прикладу, матеріал для створення інтер’єру ванної кімнати повинен бути міцним і не слизьким. На підлогу ідеальним варіантом стане мармур, адже він має властивість випаровувати вологу. Для стін у ванній кімнаті варто використовувати сланець. Своєю чергою, варто відмовитися від використання піщанику, через те, що під постійним впливом вологи він швидко втратить колір.

Камінь в інтер’єрі кухні також широко використовується дизайнерами через його естетичність та універсальність, зокрема, мова йде про сланець, граніт або мармур. Слід зазначити, що матеріал для обробки кухні потрібно вибирати саме в темних кольорах та з обов’язковою наявністю водовідштовхувальних засобів.

Натуральний камінь в інтер’єри спальні / фото ілюстративне

Камінь в інтер’єрі спальні доречний для декору акцентної стіни навпроти або біля ліжка. Колір стіни та форма матеріалу залежить від стилю кімнати і її кольору. Якщо в кімнаті є телевізор або робочий стіл, то можна це обіграти кам’яною кладкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:50, 20 Травня 2024
“Виставка “Скорботний шлях Бахмута” / фото Мінкульт

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в умовах війни.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада

Виставка у Чернігові

Виставка в Чернігові / фото Бахмутської міської ради

Попередньо виставка вже відбулась у Києві, де було представлено унікальну колекцію барельєфів “Різьбленка” майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка.

Дмитро Денисенко, майстер народної творчості з писанкарства, чиї роботи відомі по всій Україні.

Ініціатори заходу, це Управління культури Бахмутської міської ради та благодійний фонд “Бахмут. Допомога. Відродження” разом з МВА. Організатори пишуть, що прагнуть популяризувати творчі таланти мешканців Бахмута та розповісти про трагедії, яких зазнало місто від російської агресії.

Експозиція триватиме до 2 червня. Відвідати виставку можна за адресою вулиця Музейна, 6.

Автор виставки / фото Бахмутської міської ради

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. […]

12:15, 20.05.2024 Скопіч Дмитро

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в […]

Пакунок малюка 2024

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, […]

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]