Бахмутяни, які проживають у Київській області можуть отримати грошову допомогу від Німеччини

Семаковська Тетяна 14:21, 28 Серпня 2023

Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Київській області можуть отримати грошову допомогу від уряду Німеччини протягом 4 місяців. Для цього потрібно заповнити анкету, згодом обрані кандидати отримують кошти. Цей проєкт допомоги українським сімʼям, які постраждали внаслідок російської агресії, втілює український фонд Благополуччя дітей разом з Diakonie Katastrophenhilfe за фінансування МЗС Німеччини.

Як можна отримати грошову допомогу йдеться у повідомленні БФ Український фонд “Благополуччя дітей”

Хто може отримати фінансову допомогу?

  • Родини ВПО, які отримали статус ВПО після 24.02.2022 р. та, які виховують дітей віком до 18 років та наразі мешкають у м. Київ або Київській області або місцеві жителі житло яких, постраждало через війну.

Родини, які пройдуть дослідження і будуть визнані найбільш вразливими, протягом чотирьох місяців отримуватимуть допомогу для покриття нагальних потреб.

Зверніть увагу, що заповнення заявки ще не гарантує отримання допомоги.

Як отримати допомогу

Допомогу надають протягом 4 місяців. Фото: Фейсбук

Для того, щоб взяти участь у відборі, необхідно заповнити анкету за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew5uKFjrjTItVXbmfU3l2m1PwAEb3KgSLlIYsx9ornGoSPMw/viewform?fbzx=6106205327211058729

Прийом заявок триває до 15 вересня 2023 року.

Якщо ви маєте додаткові питання звертайтеся за номером телефону: 0 800 407 030, з 10:00 до 18:00 години.

Нагадаємо, що на Чернігівщині шукають 13 сімей ВПО, які отримають власні будинки

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу,

розповідає начальниця управління культури // Ірина Булгакова

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Липня 2025
Грошові виплати на оренду житла для переселенців / фото НБУ

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла.

Про це йдеться в офіційному повідомленні організації.

Грошова допомога від Карітас у Полтаві

Грошова допомога призначена для новоприбулих ВПО, які переїхали до Полтавської області менше ніж 30 днів тому та отримали довідку ВПО. Підтримка орієнтована на найбільш вразливі категорії населення:

  • люди з інвалідністю або тяжкими хворобами;
  • самотні літні люди або домогосподарства, що складаються з однієї чи двох осіб пенсійного віку без підтримки родичів;
  • одинокі матері або батьки з дітьми до 18 років;
  • багатодітні родини (троє і більше дітей);
  • вагітні жінки та матері з дітьми до трьох років.

Додаткові умови

Обов’язковою умовою участі є середньомісячний дохід на одного члена сім’ї, що не перевищує 6 318 гривень. Крім того, підтримка не надається тим, хто вже отримував аналогічну грошову допомогу від інших організацій.

Необхідні документи та як отримати допомогу

Для подання заявки на отримання коштів необхідно мати при собі:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідку ВПО;
  • рахунок IBAN;
  • документи, що підтверджують належність до однієї з вразливих категорій;
  • довідки ОК-5 та ОК-7.

Як подати заявку

Звернутися можна до офісу “Карітас Полтава” за адресою: м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 20/1. Для отримання консультації телефонуйте: +380 (50) 346 4693. Всі звернення розглядаються індивідуально.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти розвиток дитини

Чим зайнятися дітям з Бахмута у Дніпрі? Безплатні заходи та майстер-класи на тиждень

Для юних бахмутян у Дніпрі цього тижня відбудеться ряд розважальних заходів. Всі вони безоплатні, а серед подій планують майстер-класи з малювання, хореографії, також будуть цікаві […]

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]

Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Щорічно близько 200 тисяч українок стають мамами. Важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу. З початку року більше […]

12:36, 25.08.2023 Микола Ситник
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 квітня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Screenshot 349 146f6

Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються […]