Ізраїльтяни повертаються захищати дім: бахмутянка розповіла, як вдруге стала очевидицею війни

Семаковська Тетяна 10:56, 19 Жовтня 2023
Ілюстративне фото/Reuters

Бахмутянка Вікторія Лещінер, яка в Бахмуті була директоркою кінотеатру у РЦ “Побєда”, евакуювалася до Ізраїлю, у місто Тель-Авів. Нещодавно жінці довелося вдруге пережити війну під час терористичного нападу ХАМАСу на Ізраїль.

Вікторія Лещінер поділилася з редакцією Бахмут IN.UA своїми думками про події в Ізраїлі.

Бахмутянка Вікторія Лещінер опинилася неподалік від центру подій в Ізраїлі

Вікторія Лещінер евакуювалася до Тель-Авіву після початку повномасштабного вторгнення, жінка, як й багато українців тікала від війни. Однак, нещодавно на Ізраїль напала терористична організація ХАМАС, а бахмутянка опинилася неподалік від центру подій.

За словами Вікторії, всі події зараз розгортаються на півночі та півдні, на півночі ситуація більш спокійна, а от на півдні знаходиться Сектор Гази.

Люди згадують про те, як вони рятувалися від обстрілів та самі рятували інших. Це неможливо слухати, бо це такі ж історії, як в Україні. Ізраїльтяни більш відкриті, їх запрошують на телебачення й вони одразу розповідають про пережите.

Вікторія Лещінер // про події в Ізраїлі

Як й українці, народ Ізраїлю згуртувався у перші дні, люди допомагали один одному евакуюватися.

Мобілізація в Ізраїлі

Район Рімал у місті Газі був знищений авіацією Ізраїлю після нападу ХАМАС/ Вікіпедія

Бахмутянка каже, що кордони для чоловіків в Ізраїлі не закриті, тож виїжджати громадяни можуть вільно. Однак, чоловіки Ізраїлю повертаються, аби обороняти свою землю. За словами Лещінер, в країну їде багато молоді, яка подорожувала, чи просто мала життя поза Ізраїлем.

Ситуація буде погіршуватися, бо те, що наробив ХАМАС не можна просто так залишати. Це серйозна терористична організація, яка буде загрозою не тільки для Ізраїлю, а для всього цивілізованого світу.

Каже бахмутянка // про ХАМАС

Жінка додає, що самі ізраїльтяни шоковані звірствами ХАМАСу. Відтак, член однієї із волонтерських організацій, яка займається збором тіл та їх частин, розповідав, що після побаченого не зміг стримати емоцій й плакав. Чоловік понад 20 років працює з тілами загиблих, але на те, що скоїли терористи ХАМАСу він не зміг дивитися спокійно, каже бахмутянка.

Вікторія Лещінер пояснює, що зараз влада Ізраїлю попросила мирних жителів евакуюватися з Сектора Гази, але армія держави не зупиниться й планує провести наземну операцію, аби ліквідувати терористів, що забрали життя ізраїльтян.

Що передувало?

Атака ХАМАСу на Ізраїль розпочалася 7 жовтня 2023 року близько 6:30 за місцевим часом. Терористи завдали масованого ракетного обстрілу із Сектора Гази, а їх бойовики вторглися на територію країни. Внаслідок нападу загинуло багато ізраїльтян, переважно цивільних, та іноземці.

Десятки бойовиків ХАМАСу ввійшли на південну територію Ізраїлю. За повідомленнями ХАМАСу загалом з Гази було випущено близько 5000 ракет. 10 жовтня армія оборони Ізраїлю заявила, що ліквідувала «міністра економіки» ХАМАС Джавада Абу Шамала. 17 жовтня Ізраїль бомбардував райони на півдні Гази.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Я померла в Ірпені” та “Конотопська відьма”: підбірка фільмів про сучасну війну

Валентина Твердохліб 12:00, 14 Вересня 2024
Кадр із фільму “День незалежності”

Режисери активно досліджують тему війни, демонструючи своїми працями реалії сьогодення. Події на Донсбасі 2019 року, документальна кінострічка про військового журналіста Андрія Цаплієнка та історія великого міста, що живе в реаліях війни: ось добірка сучасних фільмів про війну, створених режисерами, які по-новому осмислюють цей важкий і актуальний жанр. 

Фільми про війну в Україні

В умовах війни режисери з усього світу створюють фільми, що не лише відтворюють жорстокість і трагедію бойових дій, а й знайомлять глядача з особистими драмами героїв. Сьогодні Бахмут IN.UA поділиться підбіркою кінострічок про війну в Україні. І це не лише документалки.

“Я померла в Ірпені”

Кадр із фільму “Я померла в Ірпені”

Анімаційний фільм режисерки Анастасії Фалілевої “Я померла в Ірпені” — це болюча історія авторки, яка провела 10 днів у місті Ірпінь на початку масштабного вторгнення. Фільм виконаний технікою мальованої анімації на папері вугіллям.

“24 лютого 2022 року ми з хлопцем виїхали з Києва в Ірпінь. Ми провели десять днів в оточеному місті й зуміли виїхати з останньою евакуаційною колоною. Час іде, але відтоді мене не покидає відчуття, що я померла в Ірпені. Фільм реконструює реальну історію виживання крізь особисту та суб’єктивну призму”, — розповідає авторка фільму.

Анімаційний фільм “Я померла в Ірпені” отримав головний приз міжнародного конкурсу фестивалю Linoleum.

“Ми не згаснемо”

Кадр із фільму “Ми не згаснемо”

“Донбас, 2019 рік. Вдалині досі відлунює гуркіт попереднього російського вторгнення, а в повітрі вже відчувається наближення нового” — так звучить опис кінострічки Аліси Коваленко “Ми не згаснемо”, що зʼявилася на кіноекранах минулоріч.

У центрі стрічки — п’ять бунтівних підлітків, які шукають себе в маленьких містечках на лінії фронту Донбасу. Вони мріють, протестують, борються з сірістю та нудьгою і порушують правила. Поки весь світ навколо них руйнується, шахти закриваються і війна триває, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, аби в їхньому житті нарешті щось сталося. Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник Валентин Щербачов запрошує їх взяти участь в унікальній експедиції-терапії й дає їм можливість уперше вирватися на свободу й відкрити нові горизонти в їхньому житті. Пункт призначення — Гімалаї.

Кінокартина брала участь у численних кінофестивалях та отримала нагороду за найкращу режисуру на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини One World (2023) і нагороду за найкращий документальний фільм на кінофестивалі Crossing Europe (2023).

“Проникаюче світло”

Постер до фільму “Проникаюче світло”

Не менш захоплює документальна історія про роботу військового журналіста Андрія Цаплієнка. Стрічка демонструє незламність українського народу, а символічна назва дає зрозуміти головний мотив фільму: український народ знаходить промені проникаючого світла навіть у найтемніші часи. 

“Це побачення”

Кадр із фільму “Це побачення”

Це історія про життя великого міста в період повномасштабної війни.

Світанок. Вулицями Києва мчить автівка. Чутно лише шум двигуна. Протягом шести хвилин герої не промовляють і слова. Коли автомобіль нарешті гальмує, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають.

Фільм “Це побачення” знятий одним кадром та містить в собі загадковий сенс, який для кожного глядача розкривається по-різному. Стрічка є першим проєктом власного виробництва онлайн-кінотеатру Takflix. Фільм отримав нагороду з відзнакою на Берлінському міжнародному кінофестивалі у межах конкурсної програми Berlinale Shorts.

“День незалежності”

Кадр із фільму “День незалежності”

Кінострічка складається з декількох персонажно-сюжетних ліній. Окремою лінією є оператори ДСНС, про щоденну роботу роботу яких, часом, українці й не замислюються. Саме вони відповідальні за сигнали повітряної тривоги. Також у фільмі є військові і поліцейські, дівчина, яка в Харкові вигулює собаку, а потім йде на роботу повз розбиті будівлі, жінка, яка спочатку бачить колону танків російської армії крізь екран телевізора, а потім їде подивитися на них на власні очі.

“Маруіполь. Сто ночей”

Кадр із фільму “Маріуполь. Сто ночей”

Анімаційний фільм “Маріуполь. Сто ночей” розповідає історію маленької дівчинки, яка 24 лютого 2022 року прокидається від вибухів та намагається знайти когось живого в палаючому місті.

Прототипом головної героїні фільму стала 4-річна дівчинка Аліса, яка разом з мамою залишалася в оточеному Маріуполі і перебувала на “Азовсталі” в останні тижні оборони міста. Коли росіяни дозволили евакуювати цивільних з території заводу, Алісу розлучили з мамою.

“Конотопська відьма” 

Кадр із фільму “Конотопська відьма”

Кінострічка “Конотопська відьма” режисера Андрія Колесника — перший фільм жахів про російсько-українську війну. Це самобутня історія, фільм-рефлексія, що візуалізує бажання помсти українців. Генеральна продюсерка Ірина Костюк називає його фільмом-терапією, що дає змогу прожити відчуття бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє.

“Буча”

Кадр із фільму “Буча”

Фільм “Буча” вийде у прокат 7 листопада 2024 року.

Стрічка показує реальні події, які відбувались у місті Буча та інших населених пунктах Київщини, і розповідає історію громадянина Казахстану, який отримав притулок в Україні в 2019 році та зумів урятувати понад 200 українців з окупованих територій.

Примітка: над текстом працювала практикантка Софія Чорнобай

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Дніпрі і Кропивницькому відкрили інформаційні пункти для жителів Покровська

Валентина Твердохліб 11:00, 14 Вересня 2024
ЦНАП Покровська / фото facebook-сторінка Покровського ЦНАПу

ЦНАП Покровська створив інформаційно-консультаційні пункти для людей, які вимушено виїхали до інших міст. Вони вже відкрилися у Дніпрі та Кропивницькому.

Про це повідомляє Покровська МВА.

Інформаційні пункти для жителів Покровська: адреси

Інформаційно-консультаційні пункти Покровського ЦНАПу надаватимуть широкий спектр послуг. Тут людей консультуватимуть з питань заповнення та подання заяв для отримання компенсації за знищене майно, а також надаватимуть адміністративні послуги, пов’язані з прийняттям заяв щодо компенсації.

Фахівці готові відповідати на питання, допомагати з оформленням необхідних документів та надавати підтримку у важкий час.

Інформаційно-консультаційні пунтки працюють за адресами:

  • Дніпро, вул. Воскресенська, 41, каб. 623;
  • Кропивницький, вул. Ельворті, 5, каб. 230.

Для отримання більш детальної інформації та консультацій з усіх питань можна звернутися за телефоном: 0 (800) 334 304.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Космос e0bc3

Супутники ICEYE та Starlink: як космічні технології допомагають Україні під час війни

Сучасні війни відрізняються від того, що було раніше. Сьогодні неабияку роль на театрі дій відіграє космічна розвідка та швидкість обміну інформацією. Це зробило великий військовий […]

12:00, 07.09.2024 Микола Ситник
коноплі 80c1a

Що таке медичний канабіс та навіщо його потрібно легалізувати

За інформацією з Telegram каналу депутата ВРУ Ярослава Железняка, на найближчому пленарному засіданні буде розглядатися Проєкт закону про легалізацію медичного канабісу №7457. Згідно з результатами […]

316534693 465929399053477 2101418386794918203 n 202b3

Інтелектуальна війна: як в Україні планують розвивати оборонний комплекс

За вісім років війни в Україні оборонний комплекс зазнав змін, однак насправді швидкими темпами ці трансформації почали рухатися вже після повномасштабного вторгнення. Сьогодні українські захисники […]