16 липня, з 16:00 до 18:00 на Соборній Площі (сквер Дня Вишиванки) у місті Чернівці видаватимуть солодощі для ВПО з трьох громад: Покровської, Вугледарської та Бахмутської.
З собою потрібно мати:
паспорт;
ідентифікаційний код;
довідку ВПО.
Якщо у вас є питання, телефонуйте за номером +38 050 760 7810.
Нещодавно в Києві в межах виставки “Сталеві титани Бахмута” відбулась презентація фотоальбому “Бахмутська балада. Фото з війни”. Його створили офіцери пресслужб та служб зв’язків з громадськістю бригад Східного угруповання військ, які висвітлювали перебіг подій під час боїв за Бахмут.
Більше про створення фотоальбому в репортажі Бахмут IN.UA розповів Роман Потапенко.
“Бахмутська балада. Фото з війни”
Видання “Бахмутська балада. Фото з війни — це творча ініціатива Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Під час підготовки виставки “Сталеві титани Бахмута” офіцери пресслужб та служб зв’язків з громадськістю бригад Східного угруповання військ надіслали до Музею кілька тисяч фото. Працюючи зі світлинами, музейники упорядкували та видати фотоальбом “Бахмутська балада. Фото з війни”. До видання відібрали понад 300 документальних світлин, доповнені коментарями пресофіцерів про оборону міста-фортеці Бахмута й бої навколо нього.
Битва за Бахмут — це сіль нашої землі, сіль війни, сіль майбутньої Перемоги. Фотоальбом збереже для історії подвиг про велику битву за давнє місто, яке стало ще одним символом української незламності, героїзму наших захисників і захисниць,
наголошують // автори та укладачі фотоальбому
Більше дізнавайтесь у репортажі Романа Потапенка.
Зазначимо, що фотоальбом “Бахмутська балада. Фото з війни” побачив світ коштом Міністерства культури та інформаційної політики України тиражем 1000 примірників для безкоштовного розповсюдження.
Днями у Мінцифри повідомили, що в Україні незабаром планують запровадити Єдиний реєстр домашніх тварин. Згодом кожна тварина буде мати свій електронний ветеринарний паспорт.
Редакція запитала у зоозахисниці з Бахмута Ольги Литовченко про те, як саме подібне нововведення може повпливати на тварин в Україні.
Реєстр тварин: деталі
Уряд ухвалив постанову про запровадження Єдиного реєстру домашніх тварин. Відомо, що спочатку в реєстр вноситимуть інформацію про котів і собак, але згодом планують додавати цю послугу й на інших тварин. Реєстр має допомогти зібрати інформацію про домашніх улюбленців і використовувати її для пошуку загублених тварин, контролю вакцинації та стерилізації.
Крім того, це важливий крок до створення ветпаспорта в Дії. Власники тварин зможуть добровільно й безоплатно вносити інформацію про свого улюбленця в реєстр у державного або приватного ветеринара.
Система буде налаштована таким чином, що ви зможете повідомити про знайденого улюбленця або сповістити про втрату свого. У Мінцифри запевняють, що це значно зменшить кількість безпритульних тварин у країні.
Думки зоозахисниці з Бахмута
Ольга Литовченко, яка опікується тваринами у притулку Бахмутського товариства захисту тварин “Лада” наголошує, що запровадження Єдиного реєстру тварин — це довгоочікувана новина для всіх зоозахисників.
Ми розуміємо, що це необхідний крок у ставленні до тварин у нашій країні. Якщо власник її зареєструє, вона буде мати статус домашньої, то звичайно відповідальність господаря за улюбленця буде більшою. Якщо це було б зроблено раніше, можливо кількість тих тварин, які стали безпритульними під час війни, була б значно меншою.
Оля Литовченко // волонтерка
Єдиний реєстр тварин також допоможе спростити пошук тварин за чіпами, каже пані Ольга. Також, у зоозахисників буде більше інформації про власників, які вирішать викинути тварину на вулицю.
Людина має розуміти, що тварина — це не іграшка, якою можна взяти й просто погратися та викинути, а це велика відповідальність. Гадаю, що реєстр має зменшити кількість безпритульних тварин.
каже зоозахисниця // коментуючи запровадження Єдиного реєстру тварин
Як допомогти Бахмутському товариству захисту тварин «Лада»?
10 гривень або навіть менші суми для волонтерів дуже важливі. Притулок приймає донати:
У Львові перепоховають воїна УПА, дисидента, учасника руху опору Данила Шумука. Його прах перевезли з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука. Про це повідомляє […]
Навчальний рік 2024-2025 в Україні продовжується. За плечима школярів один пройдений семестр та повноцінні зимові канікули. Утім, а коли саме вони розпочинаються у школах? Редакція […]
До новорічних свят Укрзалізниця додала вагони на найпопулярніші рейси. Завдяки цьому ще більше людей зможуть купити квитки на свята. Додаткові вагони зможуть перевезти близько 4 […]
В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу. Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook. […]
Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час […]