Бахмутський волонтер розповів, як допомогти тваринам пережити холод

Семаковська Тетяна 17:24, 29 Листопада 2023
Євген Ткачев / ілюстрація Бахмут IN.UA

Вже кілька днів по всій Україні температура на стовпчиках знизилася до мінусової за°C. Від холоду та хуртовини страждають не тільки люди та дороги, але й тварини. Особливо дошкуляє зима бездомним собакам та кішкам на прифронтових територіях, які не можуть погрітися в теплій оселі.

Редакція розпитала волонтера та ветеринара Євгена Ткачева, як можна допомогти тваринкам пережити холод.

Підгодовуйте бездомних тварин

За словами ветеринара, щоб допомогти тварині отримати енергію їй потрібно насамперед поїсти. Тому, якщо на вулиці ви бачите кішку або собаку, яка замерзла — за можливості придбайте їй сухого корму. Можна облаштувати тварині прихисток з коробки та старих теплих речей, помістивши цю конструкцію так, щоб вона менша продувалася вітром.

Обирайте сухий корм, а не натуральне харчування

Євген Ткачев пояснює, що домашні каші, якими люди люблять підгодовувати бездомних тварин швидко замерзають на холоді. Тому, краще обирати сухі корми, аби дати можливість тваринці поїсти й через дві-три години.

Зимою тварини самі знаходять воду

Вода зимою для тварин не є першочерговою потребою, адже часто як кішки, так й собаки їдять сніг. Таким чином тварина отримує рідину. У прифронтових територіях, краще не насипати тваринам теплу воду в миску, адже вона дуже швидко замерзне при мінусовій температурі. Давати теплу воду можна тоді, якщо ви регулярно відвідуєте тварину та можете слідкувати за наповненням.

Вакцинуйте тварин від сказу

Вакцинувати бездомних собак можна за спеціальними урядовими програмами, також потрібно слідкувати за тим, аби тварина не була покусана мишами, адже саме вони часто є носіями сказу. У Часів Ярі Євген Ткачев проводить вакцинацію домашніх тварин, а також ліквідує поголів’я гризунів.

Нагадаємо, що цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини поїдають гуманітарну допомогу та всі харчі, які тільки можуть знайти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити, якщо не прийшла тисяча від Зеленського: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 24 Січня 2025
Тисяча від Зеленського / фото ілюстративне, iStock

З 1 грудня 2024 року в Україні з’явилася можливість отримати державну грошову допомогу в розмірі 1 000 гривень, яку прозвали “тисячею Зеленського”. Багато людей вже отримали свої гроші, проте значна частина українців досі очікує грошові виплати.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чому можуть виникати затримки при отриманні грошової допомоги та як їх усунути.

Коли приходить “1 000 Зеленського”

Програма нової державної програми “Зимова єПідтримка” має на меті допомогти українцям упродовж зимових місяців. В її межах надають 1 000 гривень, яку можна витратити на купівлю товарів українського виробництва чи оплату послуг, зокрема, комунальних.

Для того, щоб отримати гроші, потрібно мати картку “Національного кешбеку” та подати заявку через мобільний застосунок “Дія”. 

Що робити, якщо не приходить 1 000 від Зеленського

Заявки розглядаються протягом 10 днів. Якщо цей термін сплинув, а громадянин не отримав кошти на рахунок, то спершу варто перевірити правильність всіх введених даних. Відсутність виплат можуть бути наслідком помилки під час заповнення форми.

Далі треба переконатися, що на телефоні встановлена остання версія додатка “Дія”. Застаріла версія може спричинити збій в обробці заявки.  

Також можна перевірити прив’язку картки “Національний кешбек” до додатка.

Якщо всі дані правильні, то необхідно звернутися до служби підтримки “Дія”. Фахівці допоможуть з’ясувати причину затримки та запропонують можливі рішення.

Зазначимо, що, якщо громадянин подав заяву на отримання коштів через один з банків-партнерів програми, то варто звернутися до служби обслуговування клієнтів саме вашого банку.

Чому не приходить 1 000 від Зеленського на дитину

Програма “Зимової Підтримки” передбачає виплати не тільки для дорослих, але і для їх дітей. Проте дуже часто виникає проблема, коли оформленню допомоги заважають різні прізвища батьків та дітей.

Після зміни прізвища виникає розбіжність між даними про матір, що вказані у свідоцтві про народження дитини, та актуальними даними в реєстрі.  

Ця невідповідність викликає збій системи, через що вона не може автоматично підтягнути необхідну інформацію. У результаті громадянин не може оформити виплату. Таким чином зміна прізвища матір’ю є серйозною перешкодою для отримання державної допомоги в цьому випадку.  

Рішенням може стати батько, який має те ж прізвище. Якщо він не позбавлений батьківських прав, то саме він може оформити заявку на отримання грошей для власної дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

НМТ у 2025 році: коли варто розпочинати підготовку до екзаменів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 23 Січня 2025
Підготовка до НМТ / фото ілюстративне, Freepik

В Україні затвердили порядок проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році. Відтак державний екзамен проходитиме із 14 травня до 25 червня.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли проходитиме НМТ у 2025 році та коли варто розпочинати підготовку до екзаменів.

НМТ 2025

За даними Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч НМТ проходитиме у форматі основних і додаткових сесій: перша проходитиме із 14 травня та до 25 червня, а друга — із 14 та до 25 липня.

Обов’язковими для будь-якого майбутнього абітурієнта будуть іспити з математики, української мови та історії України. Також треба буде обрати один предмет на вибір, серед яких:

  • українська література;
  • біологія;
  • хімія;
  • фізика;
  • географія;
  • іноземна мова.

Коли варто почати підготовку до НМТ

Реєстрація для участі в НМТ у 2025 році буде відкрита в період із 6 березня до 3 квітня включно.

Підготовка до складання іспитів — це обов’язковий атрибут успішного складання. Термін та тривалість повторення програми залежить від рівня знань, умінь та навичок учня. Чим він кращий, тим менше часу потрібно для підготовки до мультипредметного тесту.

В ідеалі, починати готуватися та повторювати матеріал краще за рік до тестування або протягом одинадцятого класу. Таке рішення дозволить учню сформувати найбільш зручний графік роботи, який не буде шкодити психоемоційному стану. До того ж отримані знання будуть залишатися у пам’яті.

У крайньому разі, підготовку можна розпочати за пів року до основної сесії НМТ, тобто за шість місяців.

Варто зазначити, що деякі навчальні програми вимагають від учня тривалішої підготовки, адже в ній потрібно засвоювати важкі формули. До них належать математика, хімія та фізика.

Підготовка до іспитів у бахмутських школах

Бахмутські заклади освіти пропонують своїм учням безоплатну підготовку до складання НМТ. Вона проходить у різних форматах в бахмутських закладах освіти та на освітніх локаціях в осередках підтримки бахмутян. Першочергово це проходження на уроках основних тем, які містяться в тестових завданнях. Такий формат підготовки починається з 10 класу.

Детальніше про те, як саме проходить підготовка школярів до НМТ, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]

Коробки для Часів Яру від щурів

У Часів Яр привезли допомогу від щурів

Нещодавно, ми писали, що цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Проблема спіткала й Часів Яр. Волонтер та ветеринар Євген […]

Майже 200 тварин щодня потребують догляду: притулок «Лада» збирає донати

Притулок «Лада» від початку повномасштабного вторгнення допомагає чотирилапим тваринам в евакуації, зараз притулок знаходиться на Дніпропетровщині, тут проживає понад стню собак, а днями додалися ще […]