Бахмутський волонтер розповів, як допомогти тваринам пережити холод

Семаковська Тетяна 17:24, 29 Листопада 2023
Євген Ткачев / ілюстрація Бахмут IN.UA

Вже кілька днів по всій Україні температура на стовпчиках знизилася до мінусової за°C. Від холоду та хуртовини страждають не тільки люди та дороги, але й тварини. Особливо дошкуляє зима бездомним собакам та кішкам на прифронтових територіях, які не можуть погрітися в теплій оселі.

Редакція розпитала волонтера та ветеринара Євгена Ткачева, як можна допомогти тваринкам пережити холод.

Підгодовуйте бездомних тварин

За словами ветеринара, щоб допомогти тварині отримати енергію їй потрібно насамперед поїсти. Тому, якщо на вулиці ви бачите кішку або собаку, яка замерзла — за можливості придбайте їй сухого корму. Можна облаштувати тварині прихисток з коробки та старих теплих речей, помістивши цю конструкцію так, щоб вона менша продувалася вітром.

Обирайте сухий корм, а не натуральне харчування

Євген Ткачев пояснює, що домашні каші, якими люди люблять підгодовувати бездомних тварин швидко замерзають на холоді. Тому, краще обирати сухі корми, аби дати можливість тваринці поїсти й через дві-три години.

Зимою тварини самі знаходять воду

Вода зимою для тварин не є першочерговою потребою, адже часто як кішки, так й собаки їдять сніг. Таким чином тварина отримує рідину. У прифронтових територіях, краще не насипати тваринам теплу воду в миску, адже вона дуже швидко замерзне при мінусовій температурі. Давати теплу воду можна тоді, якщо ви регулярно відвідуєте тварину та можете слідкувати за наповненням.

Вакцинуйте тварин від сказу

Вакцинувати бездомних собак можна за спеціальними урядовими програмами, також потрібно слідкувати за тим, аби тварина не була покусана мишами, адже саме вони часто є носіями сказу. У Часів Ярі Євген Ткачев проводить вакцинацію домашніх тварин, а також ліквідує поголів’я гризунів.

Нагадаємо, що цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини поїдають гуманітарну допомогу та всі харчі, які тільки можуть знайти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Червня 2025
Кордон України та Молдови / фото з Вікіпедії

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій частині світу. Здійснити перевірку можна онлайн через вебсайт ДМС України.

Детальніше про те, як перевірити готовність закордонного паспорта — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Закордонний паспорт є основним документом для виїзду за кордон громадян та громадянок. Його наявність дозволяє перетинати державний кордон, а також слугує підтвердженням громадянства України.

Готовність біометричного закордонного паспорта можна перевірити через офіційний сайт Державної міграційної служби України. Для цього слід виконати кілька простих кроків:

  • перейти на сайт ДМС України;
  • у меню “Сервіси” обрати розділ “Перевірка стану оформлення документів”;
  • заповнити запропоновану форму, де у першому полі потрібно вказати тип документа — “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”;
  • обрати, для кого оформлювався документ — для дорослого чи дитини;
  • ввести серію та номер паспорта.

Після заповнення форми система надасть інформацію про стан виготовлення документа. Якщо він готовий, то його можна забрати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:00, 17 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 18 червня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]

Коробки для Часів Яру від щурів

У Часів Яр привезли допомогу від щурів

Нещодавно, ми писали, що цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Проблема спіткала й Часів Яр. Волонтер та ветеринар Євген […]

Майже 200 тварин щодня потребують догляду: притулок «Лада» збирає донати

Притулок «Лада» від початку повномасштабного вторгнення допомагає чотирилапим тваринам в евакуації, зараз притулок знаходиться на Дніпропетровщині, тут проживає понад стню собак, а днями додалися ще […]