23 серпня, Україна буде відзначати День Державного Прапора. Наша редакція, користуючись нагодою, зібрала цікаві факти про прапор міста-фортеці. Наприклад, на Бахмутському стязі кожен колір має своє значення, а знак в центрі прапора — одна із головних туристичних пам’яток Донеччини, мова йде про знак солі.
Про значення та символи на нашому прапорі в коментарі «Бахмут. IN. UA» розповів Ігор Корнацький — історик, краєзнавець та завідувач відділу Бахмутського краєзнавчого музею.
Бахмут: Історія створення прапора
Зазначимо, що прапор Бахмута є символом самоврядування міста і представляє триколірне прямокутне полотно із вертикально розташованих смуг малинового, синього (блакитного) і зеленого кольору. Посередині стяга зображений хімічний знак солі білого кольору. За інформацією Бахмутської міської ради, положення про прапор міста затверджено рішенням виконкому тогочасної Артемівської міської ради 7 червня 1996 року.
Він додає, що за геральдичною традицією прапор має повторювати кольори герба (ред. на Бахмутському гербі є чорні кольори). Однак, точне повторення здалося не зовсім зручним, тому бахмутяни вирішили, що чорний колір на прапорі є недоречним й використали малиновий і синій. Водночас бахмутяни зберегли на прапорі знак солі, який є і в центрі міського герба, пояснює в коментарі редакції історик.
Значення кольорів на Бахмутському прапорі
На прапорі Бахмута зображені три смуги: зелена, синя та малинова. У центрі знак солі. Зелений колір теж відтворює один із кольорів міського герба.
Традиційне значення зеленого кольору — це багатство, родючість земель і так далі.
Малиновий колір — це колір козацтва, традиційний колір козацьких прапорів.
Синій колір символізує воду та небо. Також він може означати славу, честь і вірність.
Історик зауважив, що раніше міський прапор Бахмута можна було побачити не часто.
Читайте також:
- Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)
- «Ти не загинеш, Україно…», – бахмутський письменник Микола Чернявський
- В Бахмуті окупанти пошкодили один із найдавніших храмів Донбасу
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!