Що відомо про затриманого СБУ Владислава Лук’янова і як він пов’язаний з Бахмутом (Оновлено)

Марія Носуля Носуля Марина 09:49, 15 Квітня 2024
Депутат БМР Владислав Лук’янов
Ілюстрація Бахмут IN.UA

10 квітня стало відомо про затримання колишнього депутата-регіонала Владислава Лук’янова, про це повідомили у Службі безпеки України: “Після захоплення частини регіону фігурант пішов на співпрацю з ворогом, надав фсб повний доступ до наявного обладнання, що дозволило російській спецслужбі контролювати інтернет-активність місцевого населення, також публічно виправдовував збройну агресію рф”. Наразі Лук’янову оголосили підозру. 

Оновлено. Після виходу матеріалу до нас звернулися з групи компаній VESCO, до якої зараз належить Часівоярський вогнетривкий комбінат, з проханням внести зміни до матеріалу, адже інформація щодо того, що Владислав Лук’янов є керівником цього комбінату не є актуальною станом на зараз.

Нам повідомили, що Лук’янова звільнили з посади радника генерального директора у листопаді 2021 року, і “він не є співзасновником АТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат” (ЧВК), він був одним з акціонерів підприємства після проведення приватизації” – Руслан Симоненко, Генеральний директор АТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат”. Під час підготовки матеріалу ми користувалися порталом “Юконтрол”, де був зазначений історичний зв’язок Владислава Лукянова з Часівоярським комбінатом. А його прямі родичі були вказані засновниками. Редакція оновлює матеріал 15 квітня 2024 року згідно із редакційною політикою.

Співпраця з бойовиками “днр”, держдума та Партія регіонів

Владислав Лук’янов — уродженець Костянтинівки, Донецької області член Партії регіонів з 2007 року, народний депутат України 5-го, 6-го і 7-го скликань, та колишній заступник голови Комітету з питань фінансів і банкової діяльності (2007).  

Лук'янов
Лук’янов “за референдум” / фото з відкритих джерел 

У 2014 році Лук’янов брав участь у захопленні бойовиками міськради у Харцизьку, підтримував референдум про приєднання Донбасу до так званої “новоросії”, був учасником засідання держдуми рф, про це йдеться у реєстрі зрадників країни руху “Чесно”: 

Лук'янов у реєстрі
Лук’янов у реєстрі зрадників / скриншот “Чесно”

Про “подвиги” Лукянова у 2014 році повідомляв також журналіст Денис Казанський: 

Facebook Дениса Казанського
Facebook Дениса Казанського / скриншот 

“13 квітня 2014 року Лук’янов разом із натовпом козаків, гопників та російських “туристів” брав участь у захопленні міськвиконкому в Харцизьку. Тоді після заходу до Слов’янська угрупування Гіркіна подібні захоплення пройшли по всій області, і Харцизьк не став винятком.

Того дня із захопленої будівлі було зірвано українські прапори, а замість них було вивішено символіку “днр”. Лук’янов виступав на мітингу під прапорами сепаратистів, підтримував референдум щодо відділення Донбасу від України, розповідав про те, як застерігав бійців ЗСУ застосовувати силу проти “свого народу” тощо.

Чесно кажучи, думав, що цей персонаж сидить десь у Криму чи Росії, але ні. Виявляється, Лук’янов спокійно живе в ненависному йому Києві, від якого він сам закликав відокремлюватися. На додаток — тепер Лук’янов хоче пролізти до громадської ради при КМДА і таким чином брати участь в управлінні столицею.

Виступав під прапорами “днр”, розпалив конфлікт, стравив співгромадян і втік із Донбасу. Нехай інші тепер страждають і живуть у резервації.

Дивно. Здавалося б, домігся чоловік свого. Захистив Харцизьк від бандерівців, українізації, вишиванок тощо. Так і їдь туди, насолоджуйся життям. Ти ж хотів руський мір, ось же він. Але ні. 

Чомусь Лук’янов не хоче жити в “республіці” і працювати в “народній раді днр”, а їде до Києва, до “хунти” та “фашистів”.

Після того Лук’янов продовжив політичну та підприємницьку кар’єру в Україні. 

Бахмутський депутат і Миротворець

Не зважаючи на прихильність до бойовиків так званих “республік” у 2014 році, Лук’янову вдалося стати депутатом Бахмутської міської ради 7 скликання на місцевих виборах у 2020 році від проросійської опзж:

Лук'янов у списку депутатів Бахмута
Лук’янов у списку депутатів Бахмута / скриншот сайту міськради

У коментарі редакції Бахмут IN.UA пресслужба Бахмутської міської ради повідомляла, що Лук’янов є чинним депутатом, адже не складав своїх повноважень. 

Проте після 2022 року, за словами депутатки міськради Світлани Шабаліної, Лук’янова на сесіях не було: “Є й депутати, які не з’являються на сесіях та не беруть участі у допомозі територіальній громаді. Наприклад, я не бачила Лук’янова. Він з’являвся напевно лише на перших 2 сесіях. Також не бачила на сесіях деяких депутатів від “опзж”, яких завезли з Верховної Ради, вони не місцеві. Вони отримали свої посвідчення, і більше ми їх не бачили”.

На перших засіданнях Бахмутської міської ради 7 скликання Лук’янов був присутнім:

сесія Бахмутської міськради
1 сесія Бахмутської міськради 7 скликання / скриншот 

Та навіть увійшов тоді до складу постійної комісії з питань економічного розвитку бюджету та регуляторної політики. 

Ще під час передвиборчої кампанії, наприкінці вересня 2020 року Лук’янов встиг “засвітитися” на проплаченому мітингу проти завищення тарифів комунального підприємства “Бахмут-вода”. Організаторами були представники ОПЗЖ і платили  мітингувальникам, яких напередодні привезли автобусами, по 400 гривень за дві години “протестування”, про це писали у Вільному радіо. 

Зрештою, “мітингувальники” на чолі з Лук’яновим прийшли з вимогами до керівництва КП “Бахмут-вода”, де регіонал висловлював незадоволення якістю води у місті:

Лук'янов
Лук’янов “мітингував” проти Бахмут-води / скриншот, Facebook-сторінка Бахмут-вода

За рік до того, як стати Бахмутським депутатом, у червні 2019 регіонал потрапив до бази Миротворець: 

Лук‘янов у реєстрі Миротворця
Лук‘янов у реєстрі Миротворця, 2019 / скриншот

Металургія, ЗМІ та зв’язок з окупованими територіями 

Крім політичної діяльності, Лук’янов та його родина також є керівниками та бенефіціарами кількох підприємств, що знаходилися в тому числі й у Бахмуті та районі. Про це дізнаємося з порталу “Юконтрол”.

Лук’янов є бенефіціаром (тобто одним з осіб, що отримують прибуток від підприємства чи організації) у Бахмутській газеті “Собитія”. Редакція цієї газети своєю чергою є дочірнім підприємством товариства з обмеженою відповідальністю “ФІНФОРТ-ТРЕЙДИНГ”, що зареєстроване у Донецьку і спеціалізується на забезпеченні провідного електрозв’язку. Тут регіонал вже і кінцевий бенефіціарний власник (контролер) і один із засновників. Чи не тому в Бахмуті довгий час газета продовжувала виходити друком російською, попри зауваження читачів та дію закону про мову?

Товариство “ФІНФОРТ-ТРЕЙДИНГ” входить до товариства з обмеженою відповідальністю “ФІНФОРТ”, теж зареєстроване у Донецьку, з Лук’яновим на чолі. Серед засновників тут також брат Лук’янова — Володимир, а ще Наталія Єфімєнко, що зареєстрована у російському Владівостоку. 

Вже зазначений “ФІНФОРТ” спеціалізується на оптовій торгівлі та наданні автівок в оренду та пов’язаний і з заводом “Часовоярські автобуси”, і “Горлівським м’ясокомбінатом”, і з “Дружківським рудоуправлінням”, бенефіціаром якого є Рінат Ахметов. Пов’язаний “ФІНФОРТ” Лук’янова і з ДТЕК “Донецькі електромережі”, зареєстрованими у Покровську, а також зі скандальним “Донбасенерго”. 

Телерадіокомпанія “АРТ-ТБ”, що перебувала в Бахмуті та з 2000 року діяла як один із центральних телеканалів Бахмутського району теж у власності Владислава Лук’янова, тут він і один із засновників, і кінцевий бенефіціар.

Зареєстрований у Бахмуті також відокремлений підрозділ організації “Земляцтво рідний Донбас”, де Лук’янов — керівник. На чолі ж всеукраїнської організації “Земляцтво рідний Донбас” — регіонали Тетяна Бахтєєва, Валентин Ландик, Віктор Смирнов та Валерій Коновалюк. 

Владислав Лук’янов також є керівником в акціонерному товаристві “ЧАСІВОЯРСЬКИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ КОМБІНАТ”. Його діти — Лук’янов Артем і Лук’янова Дар’я, а також брат — Лук’янов Володимир Валентинович є співзасновниками комбінату. 

Комбінат належить до “Систем Кепітал Менеджмент”, куди входять підприємства гірничого, металургійного, енергетичного, машинобудівного, фінансового, медіа та інших секторів економіки (загалом понад 100 підприємств в Україні та світі). Основні активи — підприємства важкої промисловості, зокрема холдинг “Метінвест” і ДТЕК.

Ключовою особою СКМ є Рінат Ахметов. Він же є бенефіціаром Часовоярського вогнетривкого комбінату. 

Статки та нерухомість 

У 2020 Лук’янов подавав декларацію як голова наглядової ради у “Часовоярському вогнетривкому комбінаті”. Згідно з нею він мав дві квартири у Києві площею 79,8 та 131 кв.м: 

Декларація
Декларація Лук’янова, житло / скриншот

Також дві квартири по 85,4 кв.м та 233,2 кв. м та гараж у Донецьку: 

Декларація
Декларація Лук’янова, нерухомість / скриншот

Станом на зараз у володінні Лукянова 7 об’єктів нерухомості: 

Нерухомість Лук’янова
Нерухомість Лук’янова / скриншот Юконтрол

Загалом, попри своє минуле, діяльність у 2014 році та після того, ось повний список пов’язаних з Лук’яновим підприємств, а також таких, якими володіє “регіонал”: 

Організації, підприємства та комбінати, пов’язані з “регіоналом” Лук’яновим / скриншот Юконтрол

За даними СБУ, Лук’янову наразі повідомили про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України: виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників. Йому загрожує тюремне ув’язнення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:05, 26 Липня 2024
Консультація психолога / фото ілюстративне

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіли в БФ “Право на захист”.

Безплатна психологічна допомога українцям

Наразі представники та представниці БФ “Право на захист” проводить широку просвітницьку кампанію, метою якої є розповісти про основні аспекти й етапи проживання горя, заохочуючи українців не відкладати тему власного психологічного стану на інші дні, тижні чи місяці. 

В межах кампанії також надаватиметься безплатна психологічна допомога від спеціалістів.

Як отримати психологічну допомогу

Психологічна допомога тривалістю 50 хвилин надаватиметься в очному та онлайн форматах як дорослим, так і дітям. 

Для того, щоб отримати безплатну психологічну допомогу, потрібно  заповнити спеціальну форму за посиланням. При цьому треба надати наступну інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • статус заповнювача анкети;
  • очна чи онлайн консультація психолога;
  • якщо очно, то треба вказати місто (Київ, Полтава, Чернігів, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Павлоград, Миколаїв, Одеса, Чернівці, Житомир);
  • мобільний номер телефону.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

13:30, 25.07.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

29 та 31 липня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]

Карітас Дніпро: чим займається організація та де вона розташована

“Карітас” — це велика міжнародна організація, чия діяльність направлена на допомогу вразливим категоріям населення. Від початку російського вторгнення допомогу від “Карітасу” отримали тисячі переселенців, й […]

13:00, 24.07.2024 Скопіч Дмитро