Зараз Бахмут відомий багатьом у світі. На жаль, передумови такої відомості трагічні не тільки для містян, а й для всієї України. Багато людей бачили страшні руйнування, які завдали Бахмуту росіяни протягом повномасштабної війни. Напротивагу цьому місцеві мешканці намагаються також показати, яким місто було до вторгнення росії та як воно жило колись, до цієї великої трагедії. Одним із ресурсів, де можна порівняти минуле та сьогодення та дізнатися більше про колись квітуче та щасливе місто є сторінка «Бахмут. Минуле й сьогодення». Ми вирішили розпитати у засновників про цей проєкт та розповісти детальніше про їх мотивацію.
Історія та минуле Бахмута наразі є одним з акцентів роботи бахмутян та людей, яким важливо розповісти більшій аудиторії про місто. Якщо ввести у пошуковій системі слово «Бахмут», то можна побачити переважно фотографії руйнувань. В таких умовах згадувати та демонструвати те, яким місто було до приходу росіян дуже важливо. Минуле тісно переплітається із сьогоденням і ці паралелі можуть збурити ностальгічні спогади та продемонструвати, яким прекрасним містом був колись Бахмут. Одним із джерел розповсюдження є відносно нова сторінка у Facebook «Бахмут. Минуле й сьогодення». Наша редакція поспілкувалася із її засновниками, щоб дізнатися, як прийшла ідея створення такого проєкту, як проходять пошуки інформації та про подальші плани розвитку.
Читайте також: Як зруйнована набережна Бахмутки може стати громадським простором на прикладі Німеччини
Повномасштабна війна змінила плани автора
Автори та надхненники створення сторінки побажали залишитися анонімними, але розповіли нам історію створення проєкту та перепони, які спіткали цю ідею з початком повномасштабної війни. Сама ідея сторінки «Бахмут. Минуле й сьогодення» виникла ще кілька років тому, але її вдалося реалізувати наприкінці 2022 року. Великий наступ росіян на Україну та руйнація міста трансформували початковий задум до нових реалій.
Повномасштабна війна внесла суттєві корективи у плани авторів сторінки
Джерело: знімок екрана зі сторінки на Facebook
«Нам цікаво все»: автори сторінки про пошук контенту
За час існування сторінка зібрала понал 900 читачів, а деякі дописи можуть набирати до 100 та більше реакцій. Тут можна знайти велику кількість фотографій чи відео про Бахмут з різних часів, починаючи з минулого сторіччя, закінчуючи сьогоденням. Автори намагаються зібрати максимальну кількість матеріалів про Бахмутський район та поділитися нею. Таким чином, люди, які хочуть дізнатися про різні аспекти життя міста зможуть це зробити в одному конкретному місці, а пошук таких матеріалів може суттєво спроститися.
Головним призначенням групи є збереження максимальної кількості матеріалів про бахмутський регіон у одному місці
Джерело: сторінка Бахмут. Минуле й сьогодення на Facebook
Оскільки ідея створення сторінки виникла задовго до її реалізації, то багато матеріалів, які можна на ній побачити, це результат праці авторів та засновників протягом довгого часу. Це містить в собі й особисті архіви, і ті матеріали, які в різні часи можна було знайти в інтернеті.
Кожен може долучитися до формування контенту на сторінці та надіслати свої архівні фото та відео авторам
Джерело: сторінка Бахмут. Минуле й сьогодення на Facebook
Крім того, долучитися до розвитку сторінки можуть і самі читачі. Адже автори радо приймуть фото, відео та інші матеріали за тематикою групи від підписників. Поки що таких випадків не дуже багато, але адміністрація сторінки сподівається на підвищення активності читачів у майбутньому. Інколи люди можуть мати у своїх архівів дуже цінні для історії матеріали, але навіть не здогадуватися про це. Тому, якщо у вас збереглися фото, відео чи інші матеріали, що пов’язані з минулим міста, то ви можете надіслати їх і, там самим, долучитися до створення контенту на сторінці.
Читайте також: Бахмутський Цветмет в евакуації: що стало з підприємством?
Головний ухил у групі – урбаністичний
Автори порівнюють фото Бахмута до та після повномасштабного наступу, тим самим фіксують наслідки війни
Джерело: сторінка Бахмут. Минуле й сьогодення на Facebook
Найбільший акцент на сторінці приділяється саме питанням урбаністики та архітектури. У Бахмуті було розташовано велика кількість історичних будівель, які зараз знищенні або суттєво пошкоджені росіянами. Раніше ми розповідали, що відбудова історичної спадщини може, зокрема, відбуватися із відтворенням початкового вигляду будівель через збережені фото та відео матеріали. Тому, ідея сторінки «Бахмут. Минуле й сьогодення» може мати позитивний вплив і на подальший процес відбудови міста.
Читайте також: Діалоги з владою: соціологиня Марія Грищенко про варіанти залучення громади до відбудови Бахмута
Фото: Бахмут.IN.UA
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!