Авдіївське пекло: все, що відомо про бої за місто

Микола Ситник 11:38, 16 Лютого 2024
Авдіївка
Мапа боїв біля Авдіївки / фото DeepStateMapLive

Російські війська продовжують спроби захопити Авдіївку. Авдіївська оборонна операція продовжується, а запеклі бої точаться в межах міста. Сили оборони застосовують усі наявні сили та засоби для стримування російських окупантів.

Про це командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія”, бригадний генерал Олександр Тарнавський повідомив у Telegram-каналі.

Оборона Авдіївки

Бригадний генерал заявив, що командування прийняло рішення про планове підсилення підрозділів ЗСУ, а також виділення додаткових боєприпасів та інших засобів ураження. За його словами, Сили оборони здійснюють маневр військами на загрозливих напрямках.

Станом на 23:00 15 лютого 2024 року ситуація в Авдіївці складна, але контрольована. Підготовлені нові позиції й продовжують готуватися потужні укріплення з урахуванням усіх можливих сценаріїв. Командири на місцях знають своє завдання і виконують його згідно з планом Головнокомандувача ЗСУ щодо стабілізації ситуації на даному напрямку,

повідомив // Олександр Тарнавський

Він наголосив, що командування ЗСУ цінує кожен клаптик української землі, але найвищою цінністю та пріоритетом є збереження життя українського солдата.  

“Авдіївська оборонна операція продовжується. Наші воїни й надалі нищать армію окупанта та перемелюють ресурси і резерви ворога, які той, не шкодуючи, кидає в бій. Збройні Сили України та інші складові Сил оборони України працюють єдиним монолітом”, — підкреслив Олександр Тарнавський.

Пекельні бої за Авдіївку

15 лютого 3-тя ОШБр повідомила, що бригаду терміново передислокували для посилення українських військ у районі Авдіївки. На той момент ситуація в місті була надзвичайно критичною.

Окремі батальйони 3-ї ОШБр провели рейд у захоплені ворогом райони Авдіївки. Сили противника на нашому відрізку складають орієнтовно 7 бригад. Наші бійці демонструють безпрецедентний героїзм. Ми змушені воювати на 360 градусів проти нових і нових бригад, які заводить противник,

заявив Андрій Білецький // командир 3-ї ОШБр

За період перебування на Авдіївському напрямку українські захисники завдали критичного ураження 2 бригадам збройних сил рф. Водночас ситуація в Авдіївці залишається загрозливою і нестабільною. Окупанти продовжують активну ротацію своїх військ, і перекидають до міста нові резерви.

Сьогодні, 16 лютого, офіційний канал бригади оприлюднив у Telegram кадри з Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ). 3-тя ОШБр зазначає, що росіяни вдень та вночі обстрілюють завод з артилерії та РСЗВ, а також за добу скидають по 60 авіаційних бомб.

АКХЗ
Росіяни обстрілюють АКХЗ / скриншот

Бійці повідомляють, що біля АКХЗ, що наразі став новим “домом” для 3-ї ОШБр, армія рф застосовує фосфорні снаряди.

“Окупанти застосовують фосфорні снаряди, від яких відбувається загоряння цистерн з мазутом. Отруйний смог розповсюджується всією територією заводу. Але наші підрозділи продовжують гідно протистояти противнику, ведуть оборону та завдають ворогу рекордних втрат”, — повідомив Telegram-канал 3-ї ОШБр.

Заступник командира 3-ї ОШБр, майор Родіон Кудряшов у ранковому етері Радіо Свобода розповів, що на одній із ділянок в Авдіївці бійці бригади перебувають у повному оточенні, але їм вдається його прорвати.

Є змога це внутрішнє кільце розкрити за допомогою ударно-штурмових дій. В принципі в нас на сьогодні це виходить,

прокоментував // Родіон Кудряшов

Майор ЗСУ переконаний, що інформацію про захоплення російськими військовими укріпрайону “Зеніт” має психологічний вплив на російських військових. Водночас, на його думку, окупаційна армія рф не має достатніх сил утримувати ці позиції.

До слова, вчора вночі аналітики DeepState повідомили, що підрозділи рф із бригади “Капєйка” підняли російський прапор-ганчірку над укріпрайоном “Зеніт”.

Кацапи останні дні активно лізли в даному районі, де наші бійці давали їм відсіч. Останні дні позиції там були в повному оточенні. Сьогодні основні сили відійшли з позицій, але вийти вдалося не всім. Противник продовжує концентрувати свої сили на ділянці і буде продовжувати свій рух в район “Хіміка”,

експерти DeepState // оцінюють ситуацію в місті

Прапор рф
Окупанти підняли прапор на “Зеніті” / фото DeepState

Сьогодні, 16 лютого, аналітики констатували, що ворог із числа “дірявих днрівських недобитків” захопив Донецьку фільтрувальну станцію та просунувся біля Невельського.

Карта боїв
Ситуація біля Авдіївки / фото DeepState

Речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов наголосив, що на Авдіївському напрямку захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб захопити Авдіївку.

“Українські воїни стійко тримають оборону, завдаючи загарбникам значних втрат. Сили оборони України протягом минулої доби відбили 28 атак ворога в районах Авдіївки, Ласточкиного та ще 5 атак неподалік Первомайського та Невельського Донецької області”, — додав Андрій Ковальов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]