Складно, але контрольовано: що відбувається поблизу Авдіївки

Микола Ситник 13:21, 23 Січня 2024
Ситуація в Авдіївці
Ілюстрація Бахмут IN.UA

На Авдіївському напрямку окупаційні війська рф продовжують спроби оточити Авдіївку. Українські захисники тримають оборону та стримують загарбників. Ситуація на цій ділянці фронту складна, але повністю контрольована Силами оборони.

Про це голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив у коментарі телеканалу Еспресо.

Бої за Авдіївку: ситуація на фронті

Віталій Барабаш розповів, що за останні кілька днів лінія фронту не змінилася. Однак росіяни чинять потужний тиск на місто.

Ситуація незмінна: останніми днями ворог дуже активно діє на Авдіївському напрямку. Дійсно, було трохи тривожно. Ворог тисне на всій лінії оборони навколо міста. Росіяни гатять по позиціях навколо міста й по громаді з усього, що є в них у наявності. Складно, але контрольовано,

наголосив // Віталій Барабаш

Він підкреслив, що військовим оглядачам потрібно обережніше споживати інформацію російських пропагандистів про просування рф в Авдіївці та серйозніше ставитися до таких речей. За його словами, ситуація у місті складна, але контрольована.

“Складна ситуація на Степовому. Противник лізе, хлопці тримають позиції й відбивають ворога. Дуже багато сил ворог кидає в напрямку “Царської охоти”, там вже нічого не залишилось, і вже суцільна рівнина. Свого часу там був невеликий ліс, його також вже немає. Останніми днями багато писали про вулиці. Так, заходили ДРГ, але все контрольовано. Такого немає, і не було, що нібито ворог гуляє Авдіївкою. Впевнений, що такого й не буде”, — підсумував Віталій Барабаш.

Мапа боїв
Ситуація на фронті біля Авдіївки станом на 23 січня / фото DeepStateMapLive

Речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов у ранковому зведенні повідомив, що на Авдіївському напрямку, в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія”, українські захисники продовжують стримувати війська рф. За його словами, загарбники не полишають спроб оточити Авдіївку.

Наші воїни стійко тримають оборону, завдаючи окупантам значних втрат. Так, Сили оборони протягом минулої доби відбили 10 атак противника в районах Степового, Авдіївки та ще 7 атак біля Первомайського та Невельського Донецької області,

розповів // Андрій Ковальов

Армія рф завдала авіаційних ударів у районах Новобахмутівки, Авдіївки та Водяного. З артилерії та мінометів окупанти обстріляли близько 15 населених пунктів, серед них: Новобахмутівка, Авдіївка, Тоненьке, Первомайське, Нетайлове та Невельське Донецької області.

Просування рф біля Авдіївки

Аналітики DeepState зазначають, що на околицях Авдіївки продовжуються важкі бої. Окупанти мають частковий успіх поблизу Первомайського та атакують біля Георгіївки, але водночас діють “нелогічно”.

“Авдіївський відтинок — тривають дивні події на південних околицях Авдіївки. Чимало дій ворога не піддаються логічному поясненню. “Зеніт” ворог не захоплював, тому за той фланг поки можна бути спокійним. Зараз важливо, щоб кацапам не дали закріпитися в приватному секторі. Ворог продовжує натиск на Первомайське, має частковий успіх. Так само продовжує тиск на Сили Оборони біля Георгіївки”, — інформують експерти DeepState.

Мапа бойових дій біля Авдіївки
Війська рф заходили на територію “Царської охоти” / фото DeepState

Напередодні аналітики зафіксували підрозділи рф на території “Царської охоти” та в приватному секторі поблизу.

“На кадрах уражень бійців 110-ї ОМБр фіксуємо присутність ворожої піхоти у багатьох місцях на півдні Авдіївки. Орієнтовно події відбуваються з 19 по 21 січня”, — додали в DeepState.

Водночас російські пропагандисти стверджують, що війська рф прорвали лінію оборони в Авдіївці та просуваються в місті. Наразі немає офіційних підтверджень цієї інформації.

Раніше ми писали, що Сили оборони знищують техніку, яку через Горлівку рф перекидає під Авдіївку та Бахмут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро