Лічені кілометри до лінії фронту: як живе Торецька громада

Семаковська Тетяна 17:09, 31 Жовтня 2023
Торецьк / Ілюстрація Бахмут IN.UA

Торецьк до повномасштабного вторгнення налічував 66 тисяч жителів. Основною галуззю міста вважають видобуток вугілля, однак з початком війни працювати у регіоні вкрай небезпечною: у шахту ДП “Торецьквугілля” тільки нещодавно були прильоти. На території громади зараз залишилося близько 12 тисяч мешканців.

Як живе Торецьк сьогодні, чи працюють магазини та як відбувається евакуація, редакції розповіли у військовій адміністрації.

Життя у прифронтовому Торецьку

Лариса Гусева, заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації, ще наприкінці серпня повідомляла, що Торецьк, ймовірно, залишиться без газозабезпечення. Але люди не покидають місто на зиму, тож їх забезпечать буржуйками, дровами та пелетами.

У міській військовій адміністрації нам повідомили, що планують відкрити й Пункти Незламності. Тут можна буде зарядити телефони, зігрітися та поїсти. Однак скільки саме пунктів буде не уточнюють, все залежатиме від ситуації.

Зараз у громаді залишилося 12 678 осіб, а до вторгнення росіян проживало понад 66 тисяч людей. Попри постійні обстріли життя у місті триває, працюють продуктові й продовольчі магазини.

Зараз пріоритетом для місцевої влади є евакуація дітей. Станом на 30 жовтня 2023 року у місті залишилося 167 сімей, у яких виховується 203 дитини. Безплатний виїзд з громади організовують практично кожного тижня.

Евакуація з Торецька

За вересень та жовтень з громади евакуювали 407 людей, допомагає вивозити людей у безпечне місце поліція. Батьків, які відмовляються вивозити дітей з небезпечної зони, неодноразово відвідують працівники підрозділу “Білі Янголи”. Щоденно на території громади працюють 4 евакуаційні групи.

Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами телефону: 099 601 9491, за цим номером телефонувати можна цілодобово, а за контактом 066 952 6360, дзвонити можна щоденно з 08:00 до 17:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День матері в Україні: коли святкуватимуть у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Квітня 2025
День матері / фото ілюстративне, istock

Вже в травні в Україні святкуватимуть одне з найзворушливіших сімейних свят — День матері. У цей день заведено вшановувати жінок, які дарують життя, підтримують у найважчі моменти та є справжньою опорою для своїх дітей. Це не лише можливість подякувати матерям за їхню безмежну відданість, а й нагадування про важливість сімейних цінностей.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли святкують День матері у 2025 році та як взагалі з’явилося це свято.

Коли святкуватимуть День матері у 2025 році

В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, День матері відзначають у другу неділю травня. Цьогоріч воно припадає на 11 травня.

Цей день відзначається головним чином широкими вітаннями матерів. Люди масово виражають свою повагу і любов, дарують квіти чи подарунки, відправляють листівки та складають вірші.

Історія свята

Історія цього свята розпочалася 1908 року, коли молода американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала відзначати день на згадку про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Досягти такої амбітної цілі вона намагалася за допомогою листів до органів влади, а також до видатних особистостей. Завдяки її зусиллям 1910 року штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом, а згодом до ініціативи долучилися й інші штати та цілі країни.

В Україні День матері вперше відзначили 1929 року у Львові та Тернополі. Утім, в 1939 році радянська влада заборонила це свято.

Офіційно його повернули вже за часів незалежної України. Він святкується у другу неділю травня. Регламентує його спеціальний указ Президента України, виданий 10 травня 1999 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати довідку про склад зареєстрованих громадян на момент відчуження нерухомого майна

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 5 Квітня 2025
Довідка про склад сім’ї / фото ілюстративне, iStock

Перед продажем чи даруванням нерухомості може знадобитися оформлення спеціального документа про склад зареєстрованих громадян. Довідка підтверджує, хто офіційно прописаний у житлі на момент відчуження та допомагає уникнути юридичних ризиків.

Детальніше про довідку, а також про метод її отримання — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Довідка про зареєстрованих осіб у квартирі

Перед продажем або даруванням нерухомості може знадобитися довідка про зареєстрованих мешканців. Вона надає потенційним новим власникам житла інформацію про, хто прописаний у квартирі чи будинку на момент угоди. Цей документ допомагає уникнути можливих юридичних проблем.

Оформити його можна за допомогою особистого звернення заявника чи законного представника до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Видача довідок здійснюється як правило в день звернення. Проте у випадках, коли є потреба у встановленні певних фактів, отримати документ можна протягом 15 календарних днів з дня звернення.

Які документи потрібні

Для того, щоб отримати довідку про склад зареєстрованих громадян за даною адресою на момент відчуження нерухомого майна, потрібно надати наступні документи:

  • документ, що посвідчує особу;
  • будинкову книгу;
  • документи, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомості;
  • документ, що посвідчує особу законного представника.

Видача довідок здійснюється на безоплатній основі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ціни на дрова

Ціна за тепло: скільки коштують дрова в Донецькій області

До календарної зими залишилося менш ніж два місяці. Чимало українців вже розпочали підготовку оселі, хтось утеплює вікна, а хтось замовляє дрова. Жителі Донецької області також […]

зображення viber 2022 10 26 12 14 47 174 b75f4

«В кредит корм не дають»: як бахмутянка допомагає місту триматися на плаву

Підприємиця, а наразі місцева волонтерка Інна Гайдай окрім допомоги тваринам, відгукується й на прохання мешканців. Для цього вони з однодумцями створили чат в Телеграмі, де […]

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]