Bakhmut in russian propaganda: occupiers cover the city with posters ahead of May 9

Семаковська Тетяна 16:35, 4 Квітня 2025
Propaganda poster displayed in Bakhmut / photo from Russian sources

On the streets of temporarily occupied Bakhmut, the Russian army has begun displaying propaganda posters on billboards. Several large posters are noticeable throughout the city as the occupiers “decorate Bakhmut for Victory Day,” celebrated by Russians on May 9th.

Read more in the article by Bakhmut IN.UA.

Bakhmut, 2025

Russians claim to be hanging propaganda posters in Bakhmut / photo from Russian sources

Russian propagandists claim that in anticipation of the “great holiday of May 9th, Victory Day,” there is a special excitement and hope in “liberated” Bakhmut. They describe the city as slowly but surely rising under the protection of the Russian armed forces. According to them, streets that recently echoed with explosions now frequently display Russian tricolors, symbolizing a new life under the “reliable protection of Russian soldiers.”

Russians hang propaganda symbols in Bakhmut / screenshot from Russian sources

The propagandists assert that for them, “May 9th in Bakhmut acquires a special, sacred significance, becoming a symbol of the unity of soldiers and civilians, their shared faith in a bright future.” They emphasize that“Bakhmut has not been abandoned to the “Nazis” the city is being reborn, ready to build a new life under a peaceful sky, cleansed of the filth of fascism.”

Bakhmut under occupation

The Russian narrative of the city’s “revival” lacks concrete actions. Currently, no demining or clearing operations are being conducted—essential steps for genuine recovery. Instead, the occupiers focus on propaganda efforts, such as painting Russian tricolors on poles and altering road signs from Ukrainian to Russian near the city.​

It’s important to note that the Russian occupation forces have devastated Bakhmut using a scorched-earth strategy, as reported by Oleksandr Syrskyi, Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine. The Russian army has killed 204 residents of Bakhmut, including four children, and over 500 have been injured, according to Bakhmut’s mayor, Oleksiy Reva, in a conversation with Ukrinform.​

As of March 28, 2023, Russian shelling has damaged 497 apartment buildings (73.7%) and 4,325 private houses (27.5%) in Bakhmut.

What Bakhmut looked like before the russian invasion

Before the full-scale invasion, Bakhmut was home to over 70,000 people and was developing steadily. One of the largest sparkling wine producers in Ukraine and Eastern Europe, “Artwinery”, was operating in the city.

Spring in peaceful Bakhmut / photo taken before the Russian full-scale invasion
Набережна 06d22
Embankment in Bakhmut / photo taken before the full-scale invasion
Бахмут до війни
Recreation area in Bakhmut / photo taken before the full-scale Russian invasion
Бахмут до війни
Recreation area in Bakhmut / photo taken before the full-scale Russian invasion
Bakhmutka River / photo taken before the full-scale Russian invasion
Bakhmutka River / photo taken before the full-scale Russian invasion
A holiday in Bakhmut / photo taken before the full-scale Russian invasion

What Bakhmut Looks Like in 2025

Today, Bakhmut lies in ruins. The Russians occupied the city in the spring of 2023. The occupiers called it a “liberation,” but the city now resembles complete devastation.

Bakhmut, late January 2025, aerial view
Bakhmut, late January 2025, aerial view
Bakhmut railway station, late January 2025, aerial view
Bakhmut, late January 2025, a local church destroyed by the Russians
Bakhmut apartments, 2025

This is what the new reality looks like for Bakhmut. The Russians wiped the city off the map.

Stay updated! Follow us on Instagram and Youtube for the latest news.

Гуманітарна допомога для ВПО від Червоного Хреста: деталі нової видачі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:40, 25 Квітня 2025
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста України (Деснянська РО ТЧХУ) анонсувала нову видачу гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у місті Київ.

Про це повідомили представники Деснянської РО ТЧХУ.

Гуманітарна допомога для ВПО у Києві

Одноразову гуманітарну допомогу від Деснянської РО ТЧХУ зможуть отримати ВПО, які прибули до Києва після 24 лютого 2022 року та ще не отримували допомоги від цієї організації. Важливою умовою є також належність до однієї з вразливих категорій, а саме:

  • пенсіонери віком від 60 років;
  • сім’ї з неповнолітніми дітьми;
  • особи з інвалідністю І та ІІ групи;
  • багатодітні родини;
  • вагітні жінки.

Необхідні документи та місце видачі

Кількість допомоги обмежена, тому організація рекомендує приходити вчасно та мати при собі повний пакет документів. Для отримання допомоги потрібно надати оригінали таких документів:

  • документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка переселенця;
  • свідоцтво про народження дітей (для сімей із дітьми);
  • документ, що підтверджує належність до однієї з пріоритетних категорій.

Видача допомоги здійснюється у вівторок, четвер та п’ятницю з 10:00 до 13:00 за адресою: місто Київ, вулиця Василя Іваниса, 15.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Семаковська Тетяна 14:25, 25 Квітня 2025

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. Ми дослідили, як виглядає “оздоровлення” у таборах “Артек”, “Орлёнок” та “Смена” — і чим насправді займаються діти, які туди потрапляють.

Редакція аналізувала кожен табір у період червня 2024 року, адже саме цей місяць є одним з найпопулярніших для літніх відпочинків.

Заява пушиліна

У квітні 2025 року ватажок “днр” денис пушилін вже анонсував, що цього літа 50 тисяч дітей з “днр” відпочинуть у шкільних таборах і туристичних місцях росії. Зокрема, за його словами, близько 13 тисяч дітей відпочинуть у регіонах-шефах, а ще близько 2 500 школярів відправлять до “найкращих російських таборів”, зокрема йдеться про “Артек”, “Орленок” та “Смена”. 

Табір Артек

Колись міжнародний дитячий табір “Артек” в Ялті був місцем для відпочинку дітей з усієї країни. Проте, після окупації росіянами Криму “Артек” перетворився з відпочинкового комплексу на місця для читання віршів пушкіна. Так звані “пушкінські дні” в межах табору проводили у 2024 році. Дітей тут вчать любити російську культуру змалечку.

В “Артеці” влаштовують показові зустріч дітей з “нових регіонів” — це діти з тимчасово окупованих територій, а на такі заходи запрошують російських чиновників та колаборантів. Наприклад, у червні 2024 року дітей з тих самих “нових регіонів” знайомили з псевдочиновниками Запорізької області, які очолюють окуповані міста регіону.

Дітей в “Артеці” знайомлять з псевдочиновниками / фото з росджерел

До “Артеку” у 2024 на ювілей 99-річчя табору запрошували й президента рф, володимира путіна. У 2025, ймовірно, масштаби свята будуть більші, бо табору виповнюється 100 років. Агітаційні зустрічі тут не рідкість, в тому числі і з учасниками сво. На зустрічі з дітьми запрошують і російських солдатів, які беруть участь у війні проти України, де ті виправдовують війну та показують себе героями.

Російські учасники сво на зустрічі з дітьми в Артеку / фото з соцмереж

Під час таких зустрічей дітей змушують писати листи подяки для російських солдатів. Відзначають в таборі і День росії. На заходи запрошують тих же героїв сво — так, наприклад, у червні 2024 року перед дітьми виступав ернест мацкявичюс, пропагандист, який працював на телеканалах “россия” та “первий канал”.

Діти в Артеці з російським прапором / фото з росджерел

“Ми вчимо дітей вірити в себе, розказуємо їм про великі перемоги наших предків та допомагаємо прийняти систему загальнолюдських цінностей”, — пишуть в Артеці.

По закінченню зміни діти виконують російський гімн.

Всі заходи, які проводяться для дітей, мають політичний підтекст, аби виховати “правильних людей”. Навіть при розважальній програмі росіяни не приховують — дітей знайомлять “з культурою, історією та традиціями багатонаціональної росії, демонструють досягнення російського народу, формують гордість за свою малу Батьківщину і країну загалом”.

Гра для дітей у таборі “Артек” / фото з росджерел

У філіях дитячого табору “Артек”, які росія відкрила на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Запорізькій області, дітей залучають до так званих “зарніць” — імітацій військово-патріотичних ігор. По суті це не розваги, а наближене до військового вишколу навчання: школярів перевдягають у форму, схожу на військову, а завдання, які вони виконують, нагадують тренування з військових спеціальностей.

“Зарніца 2.0” в окупованій Запорізькій області / фото з росджерел

Попри те, що все подається як “гра”, насправді відбувається системна мілітаризація дітей.

У соцмережах створюють привабливий образ про ці табори — “Артек” показують як простір для розвитку та натхнення. Насправді ж, під цією маскою формується нове покоління дітей, які не ставлять запитань, не сумніваються в офіційному наративі та сприймають сво як норму.

Дитячий табір Орленок

Сайт дитячого табору “Орленок” / скриншот

Сайт дитячого табору “Орленок” одразу зустрічає пропагандистською символікою. У соцмережах табору наголошують на важливості “російського язика” та вшановують пушкіна. На заходи для дітей запрошують представників росгвардії, які розповідають дітям про сво. Школярі носять російську пропагандистську символіку, наприклад кепки із “z”, якими окупанти позначають свою військову техніку.

Дитина в російському таборі носить кепку з літерою “z” / скриншот з росджерел

У таборі так само створюють ілюзію “братських народів”, водночас символіки інших регіонів майже немає, всюди показують саме російський прапор. Для хлопчиків у таборі проводять курс “защитники отчечества”. Періодично й справді діти граються, відпочивають, але основну частку займають заходи, які або готують дітей до війни, або розповідають про “дідів у другій світовій війні”.

Дитячий табір “Смена”

Дитячий табір “Смена” / фото з росджерел

У таборі “Смена” діти вшановують російських письменників, наприклад льва толстого, та не оминають увагою й пушкіна. Дітей водять до монументів та відзначають “день русского язика”. Вихованці табору також вчаться у російських окупантів азам військової справи.

Діти у літніх таборах слухають лекції від російських солдатів / фото з росджерел

Мілітаризація дітей у літніх таборах на тимчасово окупованих територіях є частиною системної політики впливу росії на дитячу свідомість. Під виглядом “патріотичного виховання” школярів залучають до військових тренувань, ідеологічних занять і псевдоспортивних заходів. Такі практики формують уявлення про нормальність війни, готуючи нове покоління до сприйняття військової агресії як чогось буденного. Це ще один прояв “м’якої сили” рф — через гру та навчання змінити світогляд дітей на потрібний режиму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гуманітарна допомога для ВПО від Червоного Хреста: деталі нової видачі

Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста України (Деснянська РО ТЧХУ) анонсувала нову видачу гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у місті Київ. […]

15:40, 25.04.2025 Скопіч Дмитро

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. […]

Декларація Сергія Чауса: скільки заробляє керівник Часовоярської МВА

Що задекларував Сергій Чаус, начальник Часовоярської міської військової адміністрації. Про доходи очільника МВА та його родини, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Сергій Чаус: декларація Сергій […]

Військовий ЗСУ

Скільки родин загиблих воїнів зареєстровані в Бахмутській громаді: цифри

В Управлінні соціального захисту населення Бахмутської міськради перебувають на обліку родини загиблих військових з Бахмута. Наразі таких родин налічуються понад 50. Яку допомогу надають родинам […]

субсидії

Як нараховується субсидія на житло для ВПО — приклад із орендою у 12 тисяч гривень

З 29 січня 2025 року в Україні запрацював механізм надання субсидій на оренду житла для ВПО. Отримати її можуть не всі — право на цей […]