Сантехніка з Бахмута в Дніпрі: як бахмутянка відкрила магазин в евакуації?

Семаковська Тетяна 15:30, 23 Січня 2023

БАХМУТ 5 56745Юлія Сотникова разом з чоловіком понад 20 років будували свій бізнес в Бахмуті, але через війну магазин сантехніки довелося закрити, а сама родина була змушена евакуюватися з міста. Про те, як це заново починати справу всього життя та про адаптацію до Дніпра — читайте в матеріалі.

Евакуація з Бахмута

photo 2023 01 23 12 40 19 2f6bf

Пані Юля. Фото: особистий архів героїні

Пані Юлія разом із дітьми евакуювалася з Бахмута в квітні 2022 року, спочатку їхали до рідних, що живуть на Полтавщині. Голова родини в цей час залишався в Бахмуті та допомагав місцевому ТрО, військовим та волонтерам. Про свою допомогу подружжя не афішує, намагаються закривати потреби для ЗСУ своїми силами.

«Одночасно ми намагалися збирати свій товар та вивозити його для збереження в іншому місті. Все це зайняло у нас приблизно три місяці, все ми не вивезли. На жаль, чимало товарів у нас залишилося в Бахмуті. Станом на сьогодні, наскільки мені відомо — його вже там нема, бо працювали мародери», — ділиться у розмові пані Юлія.

Героїня додає, що тоді ще припав час, коли довелося шукати нове місце для життя, а це не легко, зважаючи на той факт, що в Бахмуті родина провела майже все життя. Це місто для них є рідним, покидати домівку завжди важко, тож без стресу не обійшлося.

Читайте також: Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Дорога до Дніпра та відкриття магазину

photo 2023 01 23 12 42 47 2 9f05e

Асортимент магазину  “GIPIGAP”. Фото: особистий архів героїні

Через певний час родина все-таки вирішила зупинитися в Дніпрі. З червня 2022 року подружжя почало пошуки приміщення для магазину сантехніки. Новий магазин відкрили з новою назвою, в Бахмуті це була “Домотроніка”, а в Дніпрі це магазин “GIPIGAP” (“ГІП і ГАП”).  Магазин працює за адресою: проспект Олександра Поля, 28 А. Графік роботи з 09:00-18:00.

Переглянути товар можна на сайті, додамо, що зараз платформа ще наповнюється, однак вже є багато товарів. Також активно ведеться сторінка бренду в соцмережі Інстаграм.

Сайт – https://gipigap.com.ua/

Вже в липні до підприємиці приєдналися співробітники, які вирішили продовжувати працювати. Зазначимо, що завдяки тому, що пані Юлія вирішила відкрити магазин в Дніпрі — працівники отримали поштовх евакуюватися та вберегти життя. Крім того, підприємиця продовжує виплачувати зарплати, а також частково покриває своїм підопічним витрати на житло. 

«Ось так ми жіночим колективом намагалися все обладнати, розкласти товари та почати торгівлю», — розповідає пані Юля.

 Жінка зазначає, що дуже помічною для неї виявилася допомога від держави для ВПО. Пані Юля оформила своїх працівників як ВПО і два місяці отримувала допомогу від держави.

«Все дуже важко. В Бахмуті, на мою думку, ми були найкращим магазином в своїй галузі, своїм людям ми давали все найкраще, завжди старалися задовольнити нашого клієнта. На жаль, в іншому місті дуже складно все починати заново, ми будували цей бізнес 20 років, крок за кроком, вкладали в нього душу й сили», — розповідає підприємиця.

Конкуренція великого міста

photo 2023 01 23 12 42 31 08f10

Асортимент  магазину  “GIPIGAP”. Фото: особистий архів героїні

У великому місті, каже підприємиця, люди звикли купувати сантехніку у магазинах на кшталт “Епіцентру”, тож завоювати довіру покупця локальному магазину важче:

«Велике місто — це великі витрати, звісно це не порівняти з тими коштами, які ми витрачали в Бахмуті, тут дорожче все. Крім того, у Бахмуті у нас було власне приміщення, а тут нам доводиться орендувати його. Потрібно платити гроші за те, що не моє. Попри те, ми не втрачаємо оптимізм, працюємо й не скаржимося, адже цим нічого не зміниш. Ми мріємо, що повернемося додому й підтримуємо один одного»

photo 2023 01 23 12 41 46 2 f6bed

Асортимент магазину  “GIPIGAP”. Фото: особистий архів героїні

У крамниці пані Юлії, можна придбати все комплексно для ремонту дому чи квартири, а продавці порадять найкраще на будь-який гаманець. В асортименті також є інструменти для ремонту, загалом тут є все, що потрібно, якщо ви хочете оновити свій дім чи поремонтувати щось.

photo 2023 01 23 12 44 18 90720

Асортимент магазину  “GIPIGAP”. Фото: особистий архів героїні

Наразі в магазині працює четверо людей — це сама пані Юлія, дві працівниці, а також працівник, який допомагає із вантажем або чоловік, коли є час, адже вся сантехніка це — переважно нелегкі речі.

Фото: особистий архів героїні

Примітка: Цей матеріал редакція створила за власною ініціативою на підтримку бахмутського бізнесу, який відновлюється в евакуації. Матеріал не є комерційною рекламою

Читайте також: Шматочок Бахмута у Львові: як бахмутянка відкрила сирний бізнес у місті Лева

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Притулок «Лада»

Рік в евакуації: як притулок «Лада» готується до зими на Дніпропетровщині

Рівно рік тому Бахмутське товариство захисту тварин «Лада», рятуючись від війни, евакуювалося на Дніпропетровщину. За цей час волонтери допомогли врятувати сотні собак від неминучої загибелі. […]

17:33, 28.09.2023 Микола Ситник

“Не дозволила собі плакати жодного дня”: як бахмутянка Ірина Яценко навчає чирлідерок у Польщі

Бахмутяни були вимушені покинути свої будинки та їхати у невідомість у пошуках безпеки для себе та для своїх родин. У місті вони залишили не тільки […]

Прапор України на пошкодженій будівлі в Сіверську

Щоденні обстріли: як живуть мешканці прифронтового Сіверська

Сіверськ Бахмутського району Донецької області знаходиться приблизно за дев’ять кілометрів від лінії фронту. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну місто щоденно обстрілюють війська рф. […]

14:22, 22.09.2023 Микола Ситник
Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник