Туристи з 2024 року будуть платити за в’їзд до країн ЄС, українці в тому числі

Семаковська Тетяна 15:42, 31 Липня 2023

107729 e28fdПравила подорожей до Європи змінилися. Починаючи з 2024 року, близько 1,4 мільярда людей з понад 60 безвізових країн повинні мати дозвіл на в’їзд до більшості європейських країн. Зазначимо, що Україна також має безвіз з ЄС.

Про це йдеться на сайті ЄС.

ETIAS: зміни при виїзді в ЄС

Із 2024 року почне працювати Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS). 

ETIAS – це вимога для в’їзду громадян безвізових країн, які подорожують до будь-якої з цих 30 європейських країн (ред. дивись картинку нижче). Він прив’язаний до закордонного паспорта подорожуючого.

ETIAS дійсний до трьох років або до закінчення терміну дії паспорта, залежно від того, що настане раніше. Зверніть увагу, якщо ви отримуєте новий паспорт, вам потрібно отримати новий дозвіл на поїздку ETIAS.

Люди з понад 60 безвізових країн повинні мати дозвіл на в’їзд до більшості європейських країн. Українці також в тому числі. Втім є мандрівники, які можуть не отримувати дозвіл. Мова про громадян із шенгенською візою та іноземців, які мають довгострокову візу, видану однією із держав-членів ЄС.

Якщо особа бажає в’їхати в будь-яку з цих 30 країн вона повинна мати ETIAS. Фото: скріншот

Читайте також: Подорожі до Європи: які країни варто відвідати?

Країни, громадянам яких потрібен дозвіл на поїздку ETIAS. Громадяни будь-якої з цих безвізових країн повинні подати заяву на отримання дозволу на поїздку ETIAS. Фото: скріншот

З дійсним дозволом на в’їзд ETIAS ви можете в’їжджати на територію цих європейських країн стільки разів, скільки захочете, для короткострокового перебування – зазвичай до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Однак це не гарантує в’їзду. Коли ви приїдете, прикордонник попросить вас показати паспорт та інші документи і перевірить, чи ви відповідаєте умовам в’їзду.

Ви можете заповнити форму заявки, використовуючи офіційний веб-сайт ETIAS або мобільний додаток ETIAS. Вартість заявки на отримання дозволу на поїздку ETIAS становить 7 євро.

Обробка вашої заяви ETIAS

Більшість заявок обробляється протягом декількох хвилин. Однак не виключено, що ваша заява може розглядатися довше. У такому випадку ви отримаєте рішення протягом чотирьох днів. 

Зверніть увагу, що цей період може бути продовжений до 14 днів, якщо вас попросять надати додаткову інформацію або документацію, або до 30 днів, якщо вас запросять на співбесіду. Ось чому важливо подати заяву на отримання дозволу на поїздку ETIAS задовго до запланованої подорожі.

Після того, як ви подали заявку ви отримаєте електронного листа з підтвердженням подачі заявки, в якому буде вказано ваш унікальний номер заявки ETIAS: обов’язково збережіть цей номер для подальшого використання. Після того, як ваша заявка буде опрацьована, ви отримаєте ще один електронний лист з повідомленням про її результат.

Коли ви отримаєте дозвіл на поїздку ETIAS потрібно переконатися, що ваше ім’я, номер паспорта та інша інформація є правильними: якщо є якась помилка, вам не дозволять перетнути кордон. Якщо ваша заява буде відхилена, в електронному листі будуть вказані причини такого рішення. Він також міститиме інформацію про те, як подати апеляцію, реквізити компетентного органу, а також відповідний термін для подачі апеляції.

Нагадаємо, щоб почувати себе закордоном безпечно варто вивчити англійську мову. Раніше Олена Кузіна, вчителька англійської мови з Донеччини, розповіла нашій редакції про те, як вивчити мову за кордоном для дорослих та дітей.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник
фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]