Як лікують рак в Німеччині: досвід бахмутянки

Семаковська Тетяна 17:36, 13 Лютого 2023

doctor g669bb4a73 1920 f6946Пані Альбіна — бахмутянка, через повномасштабне вторгнення жінка разом з мамою та донькою були змушені евакуюватися з Бахмута, а далі й з України. Наразі родина живе в Німеччині, тут Альбіна допомагає біженцям з України адаптуватися до нового життя. Мама героїні в минулому була онкохвора, її лікували в Краматорську, втім вже в Німеччині жінці стало погано, як з’ясувалося відбувся рецидив. Про те як виглядає та працює медична система в Німеччині, які методи застосовують для лікування хворих та який досвід потрібно перейняти Україні — читайте в матеріалі.

Не планували лікуватись у Німеччині

Альбіна разом з мамою вже не вперше проходить шлях лікування.  Чотири роки тому, мама бахмутянки дізналася про рак. Жінка лікувалась в Краматорську, їй допомогли й хвороба перебувала в стані ремісії.

“В Німеччині ми були проїздом, не планували тут лікуватись, збирались повертатись в Україну. У нас було 90 днів шенгену, й матусі на десятий день перебування в Німеччині стало погано. Її забрала швидка допомога й через два дні мені повідомили, що є метастази в печінці. Я медичний працівник і я розуміла, що метастази в печінці це все, лімфа розганяється організмом і людина помирає”, — розповідає бахмутянка.

Після госпіталізації мама Альбіни опинилася в незнайому середовищі, жінка не розуміла де вона, й що з нею коїться. На щастя у медзакладі були працівники, які володіли мовою й змогли заспокоїти пацієнта. Перевагою медичної клініки є те, що персонал велику увагу приділяє не лише пацієнту, але і його родичам. Людям за потреби надають навіть психологічну підтримку.

“В Україні коли людині діагностують таке захворювання родина повністю прив’язана до хворого. Догляд, фінанси, ліки — це все бере на себе родина. Тут мене ніхто в лікарні не зрозумів, коли я прийшла з передачкою, з постіллю, з грошима та була готова все купувати”, — пригадує пані Альбіна.

Незвичний сервіс та курці-онкохворі

В Німеччині, розповідає пані Альбіна, її вразила технологічність медзакладу:

“Тут все на кнопочках, на пультах, є безкоштовна кава і їжа. Є люди, які сидять в лікарні з хворим, тобто тобі не потрібно кардинально міняти своє життя. В Краматорську нам було легко, бо ми з сестрами чергували з мамою по черзі. А тут мені навіть одній з дитиною було легко”.

зображення viber 2023 02 09 15 52 29 330 39da2Мама пані Альбіни під час лікування. Фото: особистий архів героїні

Хіміотерапія, яку проходила мама Альбіни є дороговартісною, але родина отримала її безкоштовно, як й всі громадяни країни. Під час хіміотерапії, мама Альбіни навіть могла їсти. Справжній подив у жінки викликали, курці-онкохворі, які виходила на перекур.  

“Коли сусіди дізнались, що мама приймає хіміотерапію, сказали що я не маю сама возити маму на візку. Мені розповіли про послугу, яку надає медзаклад. Це спеціальне таксі, яке надають онкохворим, що проходять курс хіміотерапії. Мені тут наразі не страшно, я знаю, що мені допоможуть, що я не одна, що мамі не боляче”, — ділиться в розмові героїня.

Наразі, мама Альбіни приймає ліки, які отримують ще десять людей в відділені. Це вже не хіміотерапія, зауважує героїня, це інноваційна генетична терапія на відновлення клітин, переродження з поганих в корисні. 

“Тут безплатне все лікування, бо мама на рівні з усіма громадянами Німеччини. Ми оформили параграф 24 (ред. дозвіл на перебування в ФРН «для тимчасового захисту» обмежений двома роками і може бути продовжений), хоча не планували. Лікарі тут мені сказали, що для терапії потрібен цей параграф. 90 днів безвізу ми також будемо лікувати безкоштовно, але лікування потребує більше часу, тому оформили”, — пояснює бахмутянка, наголошуючи, що в Україну вони з мамою та сином планують повернутися. 

В Німеччині родина живе в квартирі, а за потреби сім’я може звертатися за допомогою до волонтерів. 

Читайте також: Як у Бахмуті лікують та діагностують онкологію?

Досвід, який може перейняти Україна

зображення viber 2023 02 09 15 53 03 503 770ac

 

Бахмутянка під час лікування. Фото: особистий архів героїні

За час лікування в Німеччині, пані Альбіна, побачила чимало нового для себе. На думку жінки, Україна після війни може перейняти подібний досвід, за умови, що лікарні будуть фінансуватися на належному рівні.

“В Бахмуті я часто сварилась з водіями таксі, бо вони не допомагали мені складати візок дитини. Тут все уточнюють, скільки людей, чи є візок, і водій самостійно все вкладає. Навіть, матусю я сама не маю права садити, він сам її підтримує й допомагає сідати. Бо якщо з мамою щось трапиться, відповідати буде він”, — каже пані Альбіна.

Окремої уваги заслуговують й ліфти, вони дуже великі й доступні. В лікарні є туалет, душ, виклик медсестри, загалом все необхідне.

“Все, що для мене космос, для них буденність. Тільки я привожу маму, вони перекладають з візка маму в ліжко, яке повністю функціональне, підключають до крапельниці, а мені радять піти попити каву або дивитися телевізор. Пам’ятаю, як я везла маму після інсульту в Бахмуті два квартали додому по снігу, прив’язувала її шарфом, щоб вона не падала. Й все це через те, що нас не хотіли брати в таксі з візком”, — пригадує бахмутянка. 

Пані Альбіна зауважує, що в Німеччині дуже делікатно ставляться до хірургічного втручання, навіть до уколів. Відтак, важливо, щоб кров у пацієнта брали, коли той у спокійному стані. 

зображення viber 2023 02 09 15 52 29 895 b244c

Снеки та напої в лікарні. Фото: особистий архів героїні

Крім того, вражають й методи здачі крові, наприклад, у матері Альбіни кров для аналізів брали не з вени, а з мочки вуха. Також пацієнтам за необхідності надають морфій, адже процедури дуже болючі, а морфій допомагає пацієнту легше перенести лікування.

“Коли я працювала в лікарні, я бачила як діти кричать під час уколів. Тут поки дитину не заговорять і не заспокоюють нічого не роблять”.

Для пацієнтів, які проходять курс хіміотерапії препарат колять не внутрішньовенно, а вшивають під ключицю спеціальний порт, який нагадує невелику коробочку десь половина сірникової.

“Людина з нею ходить скільки потрібно і через цей порт капає лікування. Це менш травматично для пацієнтів і дуже класно для лікарів, моя мама з портом живе з липня”, — розповідає пані Альбіна.

Бахмутянка щиро вірить, що медицина в Україні теж зможе вийти на подібний рівень, а онкохворі пацієнти зможуть комфортно лікуватися, адже в нас багато першокласних фахівців. Допоможе відбудовувати країну й персональний досвід кожного біженця, який докладеться до загальної справи, вважає пані Альбіна.

Фото: Фотосток

Читайте також: Хліб від інклюзивної пекарні Києва: як столичні волонтери допомагають бахмутянам?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Тампонувати рани та зупиняти кровотечі: де навчитися цивільним

Марія Лященко 11:35, 3 Травня 2024
Домедична допомога / фото ілюстративне

В умовах повномасштабної війни, в якій Україна перебуває вже понад два роки, цивільним людям необхідно мати навички домедичної допомоги та вміти їх застосовувати в умовах бойових дій. 

Ділимося підбіркою кількох організацій та батальйонів, які проводять тренінги для цивільних в різних містах України.

Накладання турнікетів, прохідність дихальних шляхів, непрямий масаж серця та аптечка цивільного в умовах війни — знання та практика, які рятують життя.

Навчально-тренувальний центр тактичної медицини “КоЛеСо”

Навчально-тренувальний центр тактичної медичини / фото з відкритих джерел

Тут навчають домедичної допомоги в умовах бойових дій як цивільних, так і військовослужбовців, поліціянтів, ДСНС. 

Заняття проводяться за алгоритмом КоЛеСо — це українська адаптація міжнародного протоколу тактичної бойової допомоги потерпілим TCCC ASM. 

Тривалість тренінгу — близько 5 годин, за цей час інструктори дають теоретичні та практичні знання з домедичної допомоги: виявлення та зупинка масивних кровотеч, прохідність дихальних шляхів, контроль поранень та інші необхідні навички. 

Заняття безоплатні, за бажанням можна підтримати центри довільними донатами, по завершенні — сертифікат про проходження тренінгу. 

Пройти тренінги можна після онлайн-реєстрації на сторінках соцмереж центрів КоЛеСо у таких містах України: 

Медико-евакуаційний підрозділ “ПУЛЬС”

Накладання бинту на рану / фото ілюстративне

Тренінг від “ПУЛЬСУ” триває близько 4,5 годин та передбачає теорію та її практичне відпрацювання: оцінка власної безпеки, алгоритм надання домедичної допомоги, аналіз стану пораненого, допомога при пораненнях та травмах, накладання турнікетів, тампонування ран. 

По завершенні тренінгу отримаєте сертифікат міжнародного зразка. Тренінг платний, вартість складає 1000 гривень. Кожен внесок йде на забезпечення тренінгів з тактичної медицини для військових. 

Реєстраційна форма з вибором свого міста і дати проведення тут.

Добровольчий медичний батальйон “Госпітальєри

Госпітальєри проводять курси у Києві та Дніпрі: 

  •  “Базова підтримка життя“, ви навчитесь правильно діяти та надавати допомогу людям при невідкладних станах: непритомність, судоми, зупинка серця. 
  •  “Перша допомога при травмі“, на якому вчать: зупиняти критичну кровотечу, відновлювати прохідність дихальних шляхів, дізнаєтесь, що робити з переломами, опіками і як запобігти переохолодженню.
  •  “Перша допомога при травмі хребта“, розрахований на тих, хто вже пройшов курс, зазначений вище і хоче вміти надавати постраждалому з травмою хребта.

Тривалість таких курсів — 8 годин, вартість від 1600 гривень, всі кошти йдуть на забезпечення добровольчого батальйону “Госпітальєри”, який займається евакуацією та наданням допомоги пораненим на фронті. 

Крім цих одноденних курсів є можливість отримати більш поглиблені знання з тактичної медицини як для цивільних, так і для тих, хто готується до участі в бойових діях. 

 Деталі, перелік курсів та реєстрація за посиланням.

Центри готовності цивільних від фонду Сергія Притули 

У центрах готовності можна отримати підготовку цивільних за різними напрямками у таких містах:

  • Луцьк;
  • Київ;
  • Рівне;
  • Житомир;
  • Полтава;
  • Чернігів;
  • Тернопіль;
  • Харків;
  • Хмельницький;
  • Одеса;
  • Кривий Ріг;
  • Умань;
  • Чернівці;
  • Івано-Франківськ;
  • Львів;
  • Дніпро;
  • Вінниця;
  • Черкаси та інших.

Тут проводять зокрема і тренінги з домедичної допомоги.

“Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних

У програмі тренінгу: принципи домедичної допомоги, власна безпека, алгоритм надання допомоги, зупинка кровотеч, прохідність дихальних шляхів, травми, склад аптечки цивільного, а також відпрацювання теорії на практиці. 

Тренінг проводять за донат у будь-яку суму. 

 Крім домедичної допомоги можна пройти також тренінги: “Основи поводження зі зброєю”, “Психологічна самодопомога”, “Квадрокоптери”, “Основи поводження з гранатометами та ПТРК”, “Комунікація з ветеранами під час повернення до цивільного життя” та багато інших. 

Деталі, реєстрація на тренінги у ваших містах у соцмережах центрів готовності цивільних за посиланням

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окуповане Покровське: уральські танкісти та волонтери — “захисники мирного неба росії”

Марія Лященко 18:07, 2 Травня 2024
В’їзд у Покровське / фото з відкритих джерел

Від Бахмута до села Покровське 10 кілометрів у бік Попасної. До повномасштабної війни село налічувало понад тисячу жителів. Після руйнувань та окупації росіянами влітку 2022 року інформації  про те, як нині виглядає Покровське, чи про жителів, що там перебували, майже не було. 

Нещодавно у російських соцмережах журналісти Бахмут IN.UA натрапили на фото російського військового з мешканкою Покровського, яка, за словами місцевих, одна з небагатьох жителів, які попри все залишилися у селі під час бойових дій та подальшої окупації.

Завдяки російським соцмережам нам вдалося трохи більше дізнатися про стан села після приходу росіян. Детальніше про це у матеріалі. 

“Волонтер” і уральські танкісти

“Військовий” рф з жителькою Покровського, жовтень 2023 / фото росджерела

Чоловік у військовій формі виявився не військовослужбовцем. Це —  максим сотніченко, підприємець та за сумісництвом волонтер із російського єманжелінська, челябінської області. Разом з дружиною вони мають бізнес вдома — ставлять вікна у рідному місті та завдяки підтримці земляків збирають все необхідне для фронту, де російські військові продовжують нищити наші міста й села та вбивати українців.

На окупованих територіях Донеччини та Луганщини сотніченко частий гість. Зокрема й у селі Покровське. Періодично “волонтер” долає майже 2,5 тисячі кілометрів у дорозі аби привезти російським військовим-землякам гуманітарну допомогу та автівки у їхні місця дислокації.

Шлях “волонтера” окупованою Луганщиною / фото росджерела

 Як ось до військових 239 гвардійського танкового полку, які облаштувалися у цій будівлі. Її жителі села вже можуть з першого погляду і не впізнати. Проте це сільський магазин, поруч зупинка та фермерське господарство.

Військові рф у сільському магазині Покровського / фото росджерела
Магазин біля його військові рф / фото росджерела
Вигляд на вулицю та фермерські господарства / фото росджерела
Окупанти показують свої будні / фото росджерела
Зруйноване селище / фото росджерела
 Російський танк т-80 у Покровському та єманжелінський “волонтер” / росджерела

Це фото зроблене навпроти вже згаданого магазину, дорога направо — це колишня вулиця Чапаєва — виїзд із Покровського.

Ймовірно, це вулиця Садова, радше те, що від неї лишилося.
Ймовірно, це вулиця Садова, радше те, що від неї лишилося / фото росджерела
 тут росіяни, що нині перебувають у селі разом з “волонтером” йдуть вулицею Садова, поблизу “Артеміди” і вказують на наслідки своїх руйнувань.
 Окупанти йдуть вулицею Садова, поблизу “Артеміди” і вказують на наслідки своїх руйнувань / фото росджерела
Це — траса в бік Світлодарська.
Це — траса в бік Світлодарська / фото росджерела
Траса в бік Бахмута
Траса в бік Бахмута / фото росджерела
Виїзд у бік Попасної
Виїзд у бік Попасної / фото росджерела
Виїзд у бік Попасної
Знак “Покровське” / фото росджерела

Стара зупинка на цьому фото була на шляху у бік Бахмута. Знак знаходився на самій зупинці, проте, ймовірно під час обстрілів зупинку зруйнували, як і більшість будинків, а знак впав. Його почепили на руїни.

Кілька слів про “жертв путінського режиму”

Тези про “захист” жителів Донбасу, якими росіяни виправдовували початок повномасштабної війни, звучать все рідше. Їм на зміну приходять: “оберігати мирне небо росії”. 

Вже згаданий нами волонтер, до прикладу, привозить на Донбас не лише автівки.

Збір гуманітарної допомоги для військових рф
Збір гуманітарної допомоги для військових рф / росджерела

На заклик “волонтера” про допомогу військовим-єманжелінцям охоче приходять небайдужі до війни проти України пересічні росіяни — жителі міста й області, які збирають все необхідне, підтримуючи таку важливу, на їхню думку, ініціативу. 

Коментарі під зборами та звітами про поїздку на окуповані території України отримують підтримку й схвалення від жителів регіону: 

Коментарі “жертв режиму” / скриншот
Коментарі жертв режиму / скриншот

Крім потреб у тушонці й окопних свічках, не забувають “заручники диктатури” й про ідеологічну складову: мотивацію російських військових продовжувати вбивати українців та нищити наші території. Листи від дітей із закликами здобувати побєду, захищати мирне небо — що може бути потужніше: 

Окупант читає лист
Окупант читає лист / фото росджерела

 Небо того ж єманжелінська знаходиться за кілька тисяч кілометрів від Покровського, Донбасу загалом чи й всієї території України, проте уявна загроза, що висить десь “за лєнточкой”, куди росіяни охоче шлють своїх військових, а за ними їдуть і самі, аби допомогти, “помоліться за мальчіков” чи привезти “письмо ребьонка” на фронт бойцу, ох як манить. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Навчально-тренувальний центр тактичної медицини “КоЛеСо”

Тампонувати рани та зупиняти кровотечі: де навчитися цивільним

В умовах повномасштабної війни, в якій Україна перебуває вже понад два роки, цивільним людям необхідно мати навички домедичної допомоги та вміти їх застосовувати в умовах […]

11:35, 03.05.2024 Марія Лященко
В'їзд у Покровське / 2017

Окуповане Покровське: уральські танкісти та волонтери — “захисники мирного неба росії”

Від Бахмута до села Покровське 10 кілометрів у бік Попасної. До повномасштабної війни село налічувало понад тисячу жителів. Після руйнувань та окупації росіянами влітку 2022 року […]

18:07, 02.05.2024 Марія Лященко

Де цивільним та військовим отримати безплатну реабілітацію в Україні

У Львові працює унікальний реабілітаційний центр “Superhumans”, який безкоштовно надає послуги з протезування, реконструктивної хірургії, відновлювальної реабілітації та психологічної допомоги цивільним та військовим, постраждалим внаслідок […]

Посилки турботи: як отримати допомогу бахмутянам

Бахмутяни можуть отримати посилки від Центрів підтримки, вже 231 особам відправили адресну допомогу. Пріоритет мають пенсіонери, багатодітні та особи з інвалідністю.

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 8 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]