Безплатні літні табори для дітей-переселенців

Семаковська Тетяна 09:31, 18 Липня 2023

Літні табори для дітей існують для того, щоб після навчального року у дитини була можливість присвятити свій час спілкуванню з однолітками, оздоровленню та іграм. Особливо це може буде корисно молодим переселенцям. Саме в такому форматі адаптація проходить легше та швидше. Наша редакція запитала у Бахмутської міської ради, чи існує можливість у дітей відвідати безплатні літні табори цього року.

Як дітям-переселенцям потрапити у безплатні літні табори — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

У зв’язку із воєнними діями та нестабільною безпековою ситуацією по всій Донецькій області, відвідувати табори для дитячого відпочинку немає можливості. Але необхідність цього літнього дозвілля не тільки залишилася,  але й збільшилася. Важливо не ігнорувати безплатні можливості відпочинку для дітей переселенців, це може допомогти їм знайти нових друзів, опрацювати емоційні травми та сприятиме соціалізації.

Літні табори для дітей допоможуть в адаптації та соціалізації. Джерело: Відкриті джерела

Літні табори для бахмутян

Управління соціальної освіти Бахмута протягом літа 2023 року проводить різні заходи для дітей переселенців по всій країні. В рамках цих заходів бахмутяни можуть взяти участь в онлайн або офлайн активностях для дітей на безоплатній основі. 

Наприклад, нещодавно завершив свою роботу онлайн майданчик для школярів  «Позашкільник», а на базі освітніх осередків при центрах підтримки мешканців Бахмута в містах Київ, Дніпро, Полтава, Харків, Кривий Ріг, Жовті Води, Одеса протягом червня 2023 проводилися заходи щодо відпочинку дітей офлайн. Для того, щоб дізнатися програму та проконсультуватися щодо участі у таких заходах, потрібно зв’язатися з осередком у тому місті, де ви перебуваєте. Детальніше про їх діяльність та контакти ми описували у матеріалі: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні.

Нагадаємо, що підлітки-дівчата з Бахмута можуть поїхати у безкоштовний табір в Дніпрі

Бахмутська міська рада сприяє проведенню онлайн та офлайн заходів для дітей. Джерело: Відкриті джерела

Крім того, вже 250 бахмутян від 6 до 12 років отримали путівки в дитячий медичний центр психологічної реабілітації «Джерело», який знаходиться у місті Києві. А в рамках проєкту «Пізнай Львівщину» учні середньої та старшої школи можуть відпочити у Львівський області. 

Для того, щоб взяти участь у таких літніх таборах або програмах для дітей переселенців потрібно звернутися до своїх навчальних закладів. Бахмутська міська рада надсилає оголошення про ці можливості через адміністрації шкіл, класних керівників або батьківські чати.

Харчування, проживання та дозвілля є безплатними для родин. Батьки або опікуни мають покрити тільки вартість дороги. Тривалість зміни залежить від  кожного окремого дитячого табору або центру. Заявка на участь подається в онлайн форматі, а список необхідних документів складається зі свідоцтва про народження, документу щодо певного статусу чи пільг. Важливо зауважити, що статус ВПО є пільговим. 

Для того, щоб потрапити у дитячий табір чи на програму, зв’яжіться з адміністрацією школи або із вчителями. Джерело: Depositphotos

Табори та програми для переселенців

Багато бахмутян зараз знаходяться у Дніпрі, в цій області заборонено відкривати зміни у таборах для дітей через безпекову ситуацію. Проте, місто відкрило 22 літніх майданчики для дітей від 4 до 16 років. Діти можуть провести там 10 днів та отримати насичену навчальну та розважальну програму.

Важливо знати, що кожен такий майданчик знаходиться поряд з укриттям та під час повітряної тривоги діти перебувають саме там. Для участі варто написати Департаменту молодіжної політики й національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради у соціальних мережах або зв’язатися будь-яким іншим зручним способом. 

Дитячі табори або програми можна знайти в кожній області України. Джерело: Depositphotos

 

Крім того, велика кількість літніх таборів працюють на заході країні. Одним з таких є Gen.Ukrainian Camp у Карпатах, який допомагає дітям впоратися із психологічними травмами, спричиненими повномасштабною війною. Також, благодійна організація “СОС Дитячі містечка” організувала 14-денний ресурсний проєкт, який спрямований на психологічну підтримку, відпочинок та відновлення дітей, які постраждали внаслідок війни. 

Не зважаючи на те, в якій області ви зараз знаходитеся, ви маєте можливість взяти участь у  безплатних літніх таборах та програмах для дітей. Важливо перевіряти соціальні мережі та сайти міської ради, департаментів освіта або молодіжної політики, зв’язатися із вчителями, адміністраціями шкіл та з місцевими громадськими організаціями. З початку повномасштабного вторгнення табори для дітей надають своїм учасникам можливість не тільки весело проводити свій час, але й отримати психологічну допомогу під час перебування там. А це дуже важливо для кожної дитини. 

В таборах дитина зможе отримати психологічну та емоційну підтримку. Джерело: Depositphotos

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги станом на 2025 рік

Які послуги надає лікарня, як працює та як записатися на прийом? Редакція Бахмут IN.UA отримала детальну інформацію від генеральної директорки КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування […]

Як повідомити про те, що родича взяли у полон: корисні контакти

Коли військові потрапляють в полон, потрібно знати чіткий алгоритм дій, аби передати дані про людину у відповідні органи. Зокрема, у такому випадку потрібно повідомити НІБ […]

18:20, 24.03.2025 Скопіч Дмитро