Безплатні літні табори для дітей-переселенців

Семаковська Тетяна 09:31, 18 Липня 2023

Літні табори для дітей існують для того, щоб після навчального року у дитини була можливість присвятити свій час спілкуванню з однолітками, оздоровленню та іграм. Особливо це може буде корисно молодим переселенцям. Саме в такому форматі адаптація проходить легше та швидше. Наша редакція запитала у Бахмутської міської ради, чи існує можливість у дітей відвідати безплатні літні табори цього року.

Як дітям-переселенцям потрапити у безплатні літні табори — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

У зв’язку із воєнними діями та нестабільною безпековою ситуацією по всій Донецькій області, відвідувати табори для дитячого відпочинку немає можливості. Але необхідність цього літнього дозвілля не тільки залишилася,  але й збільшилася. Важливо не ігнорувати безплатні можливості відпочинку для дітей переселенців, це може допомогти їм знайти нових друзів, опрацювати емоційні травми та сприятиме соціалізації.

Літні табори для дітей допоможуть в адаптації та соціалізації. Джерело: Відкриті джерела

Літні табори для бахмутян

Управління соціальної освіти Бахмута протягом літа 2023 року проводить різні заходи для дітей переселенців по всій країні. В рамках цих заходів бахмутяни можуть взяти участь в онлайн або офлайн активностях для дітей на безоплатній основі. 

Наприклад, нещодавно завершив свою роботу онлайн майданчик для школярів  «Позашкільник», а на базі освітніх осередків при центрах підтримки мешканців Бахмута в містах Київ, Дніпро, Полтава, Харків, Кривий Ріг, Жовті Води, Одеса протягом червня 2023 проводилися заходи щодо відпочинку дітей офлайн. Для того, щоб дізнатися програму та проконсультуватися щодо участі у таких заходах, потрібно зв’язатися з осередком у тому місті, де ви перебуваєте. Детальніше про їх діяльність та контакти ми описували у матеріалі: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні.

Нагадаємо, що підлітки-дівчата з Бахмута можуть поїхати у безкоштовний табір в Дніпрі

Бахмутська міська рада сприяє проведенню онлайн та офлайн заходів для дітей. Джерело: Відкриті джерела

Крім того, вже 250 бахмутян від 6 до 12 років отримали путівки в дитячий медичний центр психологічної реабілітації «Джерело», який знаходиться у місті Києві. А в рамках проєкту «Пізнай Львівщину» учні середньої та старшої школи можуть відпочити у Львівський області. 

Для того, щоб взяти участь у таких літніх таборах або програмах для дітей переселенців потрібно звернутися до своїх навчальних закладів. Бахмутська міська рада надсилає оголошення про ці можливості через адміністрації шкіл, класних керівників або батьківські чати.

Харчування, проживання та дозвілля є безплатними для родин. Батьки або опікуни мають покрити тільки вартість дороги. Тривалість зміни залежить від  кожного окремого дитячого табору або центру. Заявка на участь подається в онлайн форматі, а список необхідних документів складається зі свідоцтва про народження, документу щодо певного статусу чи пільг. Важливо зауважити, що статус ВПО є пільговим. 

Для того, щоб потрапити у дитячий табір чи на програму, зв’яжіться з адміністрацією школи або із вчителями. Джерело: Depositphotos

Табори та програми для переселенців

Багато бахмутян зараз знаходяться у Дніпрі, в цій області заборонено відкривати зміни у таборах для дітей через безпекову ситуацію. Проте, місто відкрило 22 літніх майданчики для дітей від 4 до 16 років. Діти можуть провести там 10 днів та отримати насичену навчальну та розважальну програму.

Важливо знати, що кожен такий майданчик знаходиться поряд з укриттям та під час повітряної тривоги діти перебувають саме там. Для участі варто написати Департаменту молодіжної політики й національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради у соціальних мережах або зв’язатися будь-яким іншим зручним способом. 

Дитячі табори або програми можна знайти в кожній області України. Джерело: Depositphotos

 

Крім того, велика кількість літніх таборів працюють на заході країні. Одним з таких є Gen.Ukrainian Camp у Карпатах, який допомагає дітям впоратися із психологічними травмами, спричиненими повномасштабною війною. Також, благодійна організація “СОС Дитячі містечка” організувала 14-денний ресурсний проєкт, який спрямований на психологічну підтримку, відпочинок та відновлення дітей, які постраждали внаслідок війни. 

Не зважаючи на те, в якій області ви зараз знаходитеся, ви маєте можливість взяти участь у  безплатних літніх таборах та програмах для дітей. Важливо перевіряти соціальні мережі та сайти міської ради, департаментів освіта або молодіжної політики, зв’язатися із вчителями, адміністраціями шкіл та з місцевими громадськими організаціями. З початку повномасштабного вторгнення табори для дітей надають своїм учасникам можливість не тільки весело проводити свій час, але й отримати психологічну допомогу під час перебування там. А це дуже важливо для кожної дитини. 

В таборах дитина зможе отримати психологічну та емоційну підтримку. Джерело: Depositphotos

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник
фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]

ідеї відпочинку на вихідних

Ідея на вихідні — влаштувати кіномарафон. Топ 10 фільмів цієї осені

Один із бюджетних способів провести вихідні — влаштувати дома кіномарафон. Осінню ми все частіше обираємо домашній відпочинок, а от зробити його цікавішим можуть фільми та […]

Утеплення вікон

Плівка, парафін чи монтажна піна: як утеплити вікна на зиму

Підготування оселі до зимового періоду слід робити заздалегідь. Як й минулого року українців можуть очікувати тривалі відключення світла, а щоб убезпечити себе від переохолодження потрібно […]

Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Після теплого літа похолодання може бути не приємним явищем для людини. В такий період немає нічого кращого за чашку смачного чаю, щоб забезпечити собі тепло […]