У Вінниці розпочав роботу Консультативно-координаційний центр підтримки населення «Бахмутський район єднає». Тут мешканці Бахмута та Бахмутського району можуть отримати різноманітні послуги та допомогу.
Спеціалісти Центру підтримки розповіли редакції «Бахмут IN.UA», як працює хаб.
Скільки бахмутян евакуювалися до Вінниці?
Під час урочистого відкриття перший заступник голови Бахмутської районої державної адміністрації, районної військової адміністрації Роман Большаков зазначив, що потреба у відкритті такого Центру назріла вже давно. За його словами, тільки у Вінниці зареєстровано більше 1500 внутрішньо переміщених осіб із Бахмутського району, які вони потребують всебічної підтримки.
«До початку повномасштабної агресії на території Бахмутського району проживало понад 220 тисяч населення. Станом на тепер, згідно з останніми списками, залишилося приблизно 18 тисяч. Тобто 80% населення виїхало у більш безпечні регіони. Тому було прийнято рішення про створення таких центрів у місцях, куди найбільш згуртовано переїхали жителі нашого району. Наразі такі діють у Дніпрі, Києві, Хмельницькому. Тепер маємо новий хаб у Вінниці», — розповів Роман Большаков.
Працівники хабу. Фото: Вінницька міська рада
Заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович розповіла, що у Вінниці проживає 46 тисяч переселенців із різних куточків України. Вона додала, що влада робить усе необхідне для створення сприятливих умов для їх адаптації у новому середовищі та гідного проживання.
«Ми вважаємо усіх переселенців вінничанами і намагаємося створити такі умови, щоб люди дійсно могли поспілкуватись, проконсультуватись, зустрітись. Ми завжди раді співпраці з громадськими нашими організаціями і міжнародними фондами. За більш як рік вони стали для нас справжніми партнерами. Вони допомагають в усіх тих питаннях, що є нагальними для людей, які перемістилися і знайшли прихисток у Вінниці.
Бахмутяни будуть залучені до різних проєктів міста. Це, зокрема, допомога із літнім оздоровленням дітей, туристичні ексекурсії, всебічна психологічна підтримка та гуманітарний і соціальний супровід», — зазначила Галина Якубович.
За її словами, Центр «Бахмутський район єднає» отримав приміщення зручне не лише територіально, оскільки знаходиться у центрі міста, а й через сусідство із Прозорим офісом. Тобто усі питання можна вирішити на місці: звернутися та отримати необхідні консультації та послуги.
Для надання допомоги ВПО Бахмутська районна державна адміністрація Донецької області, районна військова адміністрація (Роман Большаков) та Вінницька міська рада (Галина Якубович) підписали Меморандум про співпрацю. Фото: Вінницька міська рада
Яку допомогу можна отримати в хабі?
Осередок підтримки надаватиме:
- консультативні та медичні послуги,
- юридичну та психологічну допомогу,
- гуманітарну допомогу,
- інформування щодо працевлаштування та соціалізації внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Керівниця Консультативно-координаційного центру підтримки населення «Бахмутський район єднає» Лариса Герасимова переконана, що хаб стане затишним простором для дорослих та дітей.
«Найголовніше, що мешканці Бахмутського району отримали ще одне затишне місце, де вони зможуть отримати інформаційну, консультаційну, соціальну, гуманітарну, правову допомогу, медичні послуги та сприяння у вирішенні питань працевлаштування. А ще — зустрітися зі своїми земляками, поспілкуватися, поділитися проблемами, отримати поради та обмінятися контактами», — наголосила Лариса Герасимова.
Керівниця Консультативно-координаційного центру підтримки населення «Бахмутський район єднає» Лариса Герасимова. Фото: Вінницька міська рада
Де знаходиться Центр?
Хаб розташований за адресою: вулиця Космонавтів, 30, у приміщенні Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», 4 поверх, офіс 412.
Як отримати консультацію?
Працівники Центру підтримки повідомили редакції «Бахмут IN.UA», що приймають громадян із понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 15:00 години.
Хаб «Бахмутський район єднає» також має «гарячу лінію» для консультацій. Вона доступна за номером: +380 99 137 51 75.
Інформування жителів відбувається через Telegram-спільноту — https://t.me/SG9LKQi759c5NWI6
Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні?
Раніше ми писали, як працюють Центри підтримки бахмутян у Дніпрі та в Києві.
Нагадаємо, нещодавно у Харкові запрацював гуманітарний центр для внутрішньо переміщених осіб із Часовоярської громади.
Фото: Вінницька міська рада
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!