Бахмутянка Любов Гольц розповіла про реставрацію спалених робіт присвячених Чорнобилю

Семаковська Тетяна 11:29, 22 Червня 2023

Народна майстриня Любов Гольц з Бахмута зараз перебуває в евакуації, про Бахмут співрозмовниці говорити важко, адже місто зруйноване, а цінних спогадів тут залишилося багато. В Бахмуті пані Любов знали багато місцевих, вона одна із бджілок творчої майстерні Оберіг, жінка змалку цікавилася вишивкою, тож й життя пов’язала з цією професією.

Героїня розповіла редакції «Бахмут. IN.UA», як їй вдається працювати в евакуації над спаленими картинами, які присвячені Чорнобилю.

Бахмутянка вишивкою захопилася завдяки мамі та бабусі

Любов Гольц розповідає, що вишивкою вона зацікавилася ще маленькою, а все тому, що в родині вишивали й мама й бабуся. Від них дівчинка перейняла ази вишивання.

«Я пам’ятаю свій перший виріб, це була просто торбина, з якою мама практично ніколи не розлучалася до війни. Болісно про це говорити зараз. Я дивилася, як бабуся в’яже крючком, а мати більш спицями в’язала. Звісно мені це було цікаво робити, й мене рідні вчили», — пригадує співрозмовниця.

photo 2023 06 21 12 15 42 37a8a

Бахмутянка у народному строї. Фото: Фейсбук

Згодом Любов пішла навчатися на швею в Бахмутське училище, своїх викладачів жінка згадує з теплотою, каже що їй багато допомагали, а до того ж вчили шити дівчаток в звичайній загальноосвітній школі. Після закінчення училища жінка працювала на швейній фабриці, але коли вона зачинилася, всіх працівників звільнили, й жінці довелося шукати нову роботу. В ті часи це було нелегко, Любов пішла працювати у приватну компанію.

25 років Любов Гольц не працювала за фахом

Життя склалося так, що близько 25 років жінка не працювала за фахом, але в цей час вона продовжувала займатися шиттям, й в’язанням.

«Шиттям не переставала займатися. Для себе я сама робила звісно, для дому якісь речі шила. Надихалася в інтернеті, на замовлення я не дуже люблю робити. Буває, що зробила якийсь виріб, людині він сподобався й вона може такий ж обрати», — пояснює Любов Гольц.

На питання, чи відчуває зараз майстриня конкуренцію через популярність виробів ручної роботи – пані Любов запевняє, що в творчості навпаки добре бачити різноманіття, так й люди, й майстри можуть надихатися на нові й креативні ідеї.

Реставрація згорілих картин присвячених Чорнобилю

photo 2023 06 21 12 06 49 2 9b6a9

Пані Любов з мамою. Фото: Фейсбук-сторінка

В евакуації Любов Гольц продовжує працювати, зараз вона допомагає творчій майстерні Оберіг відновлювати згорілі внаслідок війни вишивальні роботи, це була колекція присвячена Чорнобилю, яка виставлялася в Лимані, наголошує пані Любов. 

«Виставка на жаль згоріла, керівниця майстерні Оберіг Світлана Кравченко зараз працює над відновленням робіт, й доєдналася й допомагаю це робити. Не кожного дня вдається працювати над цим, бо не завжди є вільна година», — каже співрозмовниця.

Пані Любов додає, що вона працює над реставрацією вишитих картин, на яких були зображені Чорнобильські пейзажі. Завдяки збереженим схемам та фотографіям жінка хрестик за хрестиком відновлює картину. 

Сучасність має поєднуватися із минулим

photo 2023 06 21 12 06 49 6bf8d

Пані Любов. Фото: Фейсбук

На думку майстрині, те що зараз сучасні вишиванки часто поєднуються старовинні й модернізовані узори — це не погано, а добре, адже й молодь частіше почала одягати вишитий стрій. Бахмутянка розмірковує, що краще за все вишиванку створити самостійно, тож її власник носитиме із задоволенням.

«У мене є моя зроблена вишиванка вишита хрестиком, дякуючи матусі вона її вивезла з Бахмута. Коли я обирала узор — то не дотримувалася вишивки якогось певного регіону. Обирала те, що подобалося, я впевнена, що власноруч зроблена сорочка — особлива. Якщо ви самостійно не можете вишити сорочку, зверніться до майстрині, яка це може зробити», — радить Любов Гольц.

Бахмутянка підкреслює, що завдяки народному одягу Україні вдається привертати й увагу світової спільноти, адже наш стрій впізнаваний, й розповідає історію.

Вам буде цікаво

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Притулок «Лада»

Рік в евакуації: як притулок «Лада» готується до зими на Дніпропетровщині

Рівно рік тому Бахмутське товариство захисту тварин «Лада», рятуючись від війни, евакуювалося на Дніпропетровщину. За цей час волонтери допомогли врятувати сотні собак від неминучої загибелі. […]

17:33, 28.09.2023 Микола Ситник

“Не дозволила собі плакати жодного дня”: як бахмутянка Ірина Яценко навчає чирлідерок у Польщі

Бахмутяни були вимушені покинути свої будинки та їхати у невідомість у пошуках безпеки для себе та для своїх родин. У місті вони залишили не тільки […]

Прапор України на пошкодженій будівлі в Сіверську

Щоденні обстріли: як живуть мешканці прифронтового Сіверська

Сіверськ Бахмутського району Донецької області знаходиться приблизно за дев’ять кілометрів від лінії фронту. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну місто щоденно обстрілюють війська рф. […]

14:22, 22.09.2023 Микола Ситник
Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник