Ольга Богданова — педагогиня Бахмутської школи мистецтв зі стажем, яка навчає дітей музиці та вокалу. Її вихованці, серед яких і юна бахмутянка Катерина Акулова, регулярно займають призові місця у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Своїми секретами навчання діток в умовах війни педагогиня поділилася з редакцією Бахмут. IN.UA.
Навчання в евакуації
Ольга Богданова — талановитий викладач Бахмутської школи мистецтв. Однак, жінка була змушена евакуюватися до більш безпечних регіонів України та перенести навчання дітей в онлайн. Це дозволило продовжувати навчання.
Вихованці жінки проживають зараз не тільки в Україні, але й у Франції, Словаччині, Німеччині та навіть в Лондоні, столиці Великобританії. Попри це, різниця в часі не заважає отримувати знання, адже все проходить у другій половині дня, в комфортні для усіх години.
Мотивація дітей
Вчителька з Бахмута запевняє, що, насамперед, діти самі знаходять для себе сенс, щоб навчатися, адже розуміють навіщо їм це. Пані Ольга зі своєї сторони створює умови для учнів, бере на себе організацію цікавих занять. Це все повинно підкріплюватись індивідуальним підходом до кожної дитини.
Серед репертуару вихованців пані Ольги — пісні Ігоря Білика, Віктора Ніколишина та багатьох інших. Це все сучасні виконавці, завдяки яким навчальний процес для дітей стає цікавішим. Попри це, велике значення також має й те, в яких умовах вдається займатися. Коли діти живуть, умовно кажучи, в гуртожитку, співати важко, бо є різні сусіди. Також, як зазначає педагогиня, дітям не вистачає живого спілкування.
Ми попросили педагогиню назвати найталановитіших вихованців. На думку пані Ольги, це Катерина Акулова, яка вже виступила на декількох провідних сценах України. Юна бахмутянка отримала стипендію обласного значення. Також серед талановитих учнів відзначили Катерину Кравченко та Уразовську Дарину.
Як музика допомагає дітям пережити війну
Через війну діти переживають не менше ніж, дорослі. Попри юний вік вони розуміють, що коїться, бачать тривоги батьків та негатив у новинах. На думку Ольги Богданової, музика допомагає багатьом дітям емоційно розвантажитися. Сама вчителька також додає від себе, що саме музика дозволяє їй тримати себе в тонусі.
За словами вчительки, батьки намагаються вберегти своїх дітей від новин, щоб менш травмувати їхню психіку. Дітям намагаються знайти якомога більше цікавих занять, віддають на різні гуртки, танці, вокал й т.д., щоб мінімізувати вплив війни на них.
Щоб знайти підхід до дитини, треба відчувати, що в неї на душі, можна просто розмовляти з нею, навіть про квіти. Коли дитина добре себе почуває й може працювати — тоді можна займатися, ділиться секретами роботи з дітьми Ольга Богданова.
Читайте також:
- “Зброя, яку може дати вчитель — освіта”: Христина Шевченко про те, як знайти підхід до дітей та організувати спільноту
- Молодь має стати рупором для змін Донецька: погляд політика Аркадія Петросяна
- “Запуск Мрії буде проривом”: в Україні з’явиться інноваційний освітній застосунок
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!