Вчителька з Бахмута Ольга Богданова розповіла про навчання дітей вокалу в евакуації

Семаковська Тетяна 16:30, 6 Березня 2024
Ольга Богданова / ілюстрація Бахмут IN.UA

Ольга Богданова — педагогиня Бахмутської школи мистецтв зі стажем, яка навчає дітей музиці та вокалу. Її вихованці, серед яких і юна бахмутянка Катерина Акулова, регулярно займають призові місця у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Своїми секретами навчання діток в умовах війни педагогиня поділилася з редакцією Бахмут. IN.UA.

Навчання в евакуації

Ольга Богданова — талановитий викладач Бахмутської школи мистецтв. Однак, жінка була змушена евакуюватися до більш безпечних регіонів України та перенести навчання дітей в онлайн. Це дозволило продовжувати навчання.

Успіхи й досягнення — це результат щоденної праці дітей, батьки контролюють цей процес. Заняття проводять в гугл-міті. Проводимо їх три або чотири рази на тиждень. Зараз на уроках навчаються 15-16 учнів,

Ольга Богданова // вчителька з Бахмута

Вихованці жінки проживають зараз не тільки в Україні, але й у Франції, Словаччині, Німеччині та навіть в Лондоні, столиці Великобританії. Попри це, різниця в часі не заважає отримувати знання, адже все проходить у другій половині дня, в комфортні для усіх години.

Мотивація дітей

Ольга Богданова з вчителями
Пані Ольга з колегами / фото з Facebook

Вчителька з Бахмута запевняє, що, насамперед, діти самі знаходять для себе сенс, щоб навчатися, адже розуміють навіщо їм це. Пані Ольга зі своєї сторони створює умови для учнів, бере на себе організацію цікавих занять. Це все повинно підкріплюватись індивідуальним підходом до кожної дитини.

Пісні ми співаємо різні: хтось любить про мир й щастя, а хтось не хоче співати ніяких пісень про війну. Є діти, які співають про любов. У них аж очі сяють. Я знаю кожну дитину, її внутрішній стан, тому намагаюся підібрати репертуар кожній індивідуально. В мене ніхто не співає повторно пісні,

Ольга Богданова // вчителька з Бахмута

Серед репертуару вихованців пані Ольги — пісні Ігоря Білика, Віктора Ніколишина та багатьох інших. Це все сучасні виконавці, завдяки яким навчальний процес для дітей стає цікавішим. Попри це, велике значення також має й те, в яких умовах вдається займатися. Коли діти живуть, умовно кажучи, в гуртожитку, співати важко, бо є різні сусіди. Також, як зазначає педагогиня, дітям не вистачає живого спілкування.

Ми попросили педагогиню назвати найталановитіших вихованців. На думку пані Ольги, це Катерина Акулова, яка вже виступила на декількох провідних сценах України. Юна бахмутянка отримала стипендію обласного значення. Також серед талановитих учнів відзначили Катерину Кравченко та Уразовську Дарину.

Як музика допомагає дітям пережити війну

Вчителька з Бахмута
Пані Ольга / фото з Facebook

Через війну діти переживають не менше ніж, дорослі. Попри юний вік вони розуміють, що коїться, бачать тривоги батьків та негатив у новинах. На думку Ольги Богданової, музика допомагає багатьом дітям емоційно розвантажитися. Сама вчителька також додає від себе, що саме музика дозволяє їй тримати себе в тонусі.

Музичні твори розслабляють. Я рекомендую їх за інтересами дітям, рекомендую те, що мені подобається. Діти, які до мене потрапили, вони якось на одній хвилі зі мною. Те, що я пропоную діти переглядають разом з батьками, зокрема й наші концерти, які ми в школі організовуємо дистанційно,

Ольга Богданова // вчителька з Бахмута

За словами вчительки, батьки намагаються вберегти своїх дітей від новин, щоб менш травмувати їхню психіку. Дітям намагаються знайти якомога більше цікавих занять, віддають на різні гуртки, танці, вокал й т.д., щоб мінімізувати вплив війни на них.

Щоб знайти підхід до дитини, треба відчувати, що в неї на душі, можна просто розмовляти з нею, навіть про квіти. Коли дитина добре себе почуває й може працювати — тоді можна займатися, ділиться секретами роботи з дітьми Ольга Богданова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дім, де є місце для всіх: історія бахмутянина, який будує житло заради своїх тварин

Семаковська Тетяна 12:49, 16 Січня 2025
Бахмутянин будує житло для себе на Дніпропетровщині / фото надане героєм

Бахмутянин Віктор Сучков зараз живе на Дніпропетровщині, у місті Самар. Чоловік евакуювався з Бахмута весною 2022 року. З собою вивіз трьох котів — пухнасті весь час жили з Віктором. Спершу в гуртожитку, але згодом сусіди написали скаргу на котів, а без них бахмутянин лишатися в гуртожитку відмовився. Тож, вирішив сам будувати собі житло. Ще й незвичайне.

Як переселенцю це вдається, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

“Це ж мої коти, як я їх залишу”

Віктор Сучков за професією архітектор, до повномасштабної війни він працював за фахом, цікавився незвичайними темами. Зокрема, побудовами енергоефективних споруд. Чоловік каже, що в Бахмуті жив в районі Забахмутка, але коли почалось повномасштабне вторгнення — Віктору з родиною і його котам довелось евакуюватись. 

Спершу мали їхати до Чернівецької області до знайомих, але лише дорога до Дніпра у Віктора зайняла добу. Тому він вирішив зупинитися на Дніпропетровщині, де якийсь час разом з котами жив у гуртожитку в місті Самар. 

Згодом сусіди поскаржились на пухнастих — чоловік пояснює, що вони у нього активні, тож завдавали клопоту співмешканцям. Директор гуртожитку отримав заяву від людей, тож звернувся до Віктора. Чоловік каже, що він міг залишитися там жити, але йому поставили умову — без котів.

Віктор з домашнім улюбленцем, а позаду споруда, яку з нуля робить бахмутянин / фото надане для Бахмут IN.UA

Це ж мої коти, як я їх залишу. Це мої друзі, ми з ними разом з Бахмута все пройшли”, — каже бахмутянин.

На допомогу Віктору прийшов волонтер Олександр, і оскільки з тваринами чоловіку знайти житло не вдалось – Олександр знайшов ділянку для бахмутянина, на якій той планує побудувати омріяне енергоефективне житло. Віктор пояснює, що він планував зробити це ще в Бахмуті, але втілити ідею в реальність вийде на Дніпропетровщині. 

Самар переселенцю подобається, тут він вже встиг висадити город — невелику ділянку під це йому тимчасово виділили місцеві благодійники. Але в планах бахмутянина побудувати оселю, де можна буде поєднати й кімнату для себе та котів й теплицю для городини. 

Я моделлю обрав мікроклімат тропічних країн. Тому тут виноград буде й тропічні рослини”, — пояснює бахмутянин.

Бахмутянин будує власне житло

Матеріали для своєї споруди чоловік купляє сам, також допомагають волонтери. Віктор запевняє: попри те, що на вулиці холодно — у його оселі вже є спосіб зігрітися, який він зробив самотужки.

“Я зимою поки без опалення. На вулиці було мінус 9, у мене мінус 7 було в цьому будинку. Зараз у мене є декілька таких конструкцій, щоб було тепло взимку. Вона складається з одного простого плаща й термоплаща. Зверху над ліжком у мене є такий, як балдахін з пінофолу (ред. матеріал, який використовують для утеплення). Завдяки цьому температура в мене сягала 28 градусів тепла”, — каже бахмутянин.

Допомагають чоловіку місцеві волонтери благодійного фонду Гордість Нації ЮА. Наприклад, зараз вони забезпечують проведення електроживлення до житла. 

Бахмутянин же у розмові зізнається, що головна мета його дому — аби було місце для всіх, зокрема його котів, які з чоловіком пережили весь цей час. Для пухнастих улюбленців Віктор зізнається, що планує побудувати лабіринти всередині конструкції.

Підтримати Віктора можна донатом на особисту карту за реквізитами: 4149 4991 9524 1052. Всі кошти бахмутянин планує використовувати для будівництва свого житла. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Я отримував одну відмову за іншою”: історія бахмутянина, який не опустив руки та відкрив власну пасіку

Валентина Твердохліб 11:50, 16 Січня 2025
пасіку
Бджоляр Юрій Махник на пасіці / фото із особистого архіву героя

Переселенець з Бахмута Юрій Махник розпочав власну справу на Дніпропетровщині. У Солонянській громаді він відкрив пасіку, де виготовляє мед. Відкрити власну справу чоловікові допомогли грантові програми. А зараз він готовий надати допомогу іншим ВПО, які теж хочуть спробувати себе у бджільництві.

Про відкриття власної справи Юрій Махник розповів редакції “Бахмут IN.UA”.

Відкриття власної справи, бджільництво

Юрій Махник родом із Бахмута. Там чоловік займався підприємництвом — мав магазин із продажу техніки та кілька турагенцій.

У 2022 році чоловік разом з родиною виїхав з Бахмута. Але деякий час продовжував допомагати землякам — вивозив їх з міста на власному авто.

Спочатку Юрій Махник оселився в Києві. Там жив чотири місяці, а потім працевлаштувався на Кіровоградщині. Оскільки в чоловіка був досвід роботи з бджолами, його взяв на роботу місцевий фермер. Там Юрій працював бджолярем допоки не отримав травму. Чоловік зламав ногу і після лікування втратив роботу.

Після цього бахмутянин вирішив відкрити свою пасіку. Кошти на власну справу він отримав завдяки грантовим програмам.

“Я сидів у Києві і постійно писав гранти. Спочатку були відмови одна за одною, а згодом мою заявку одобрили в USAID. Я захистив свою грантову заявку по Zoom і мені надали перший грант. Завдяки ньому я розмістив свою пасіку в Солонянській громаді Дніпропетровської області. Тут місцевий фермер взяв мене, щоб я слідкував за його пасікою, і неподалік я поставив свою. Потім я отримав ще один грант і поставив вже велику пасіку, закупив необхідне обладнання і почав брати людей на роботу”, — розповів Юрій Махник.

пасіку
Бджоляр Юрій Махник / фото із особистого архіву героя

Ваучери на навчання, допомога у бджільництві

Наразі пасіка бахмутянина Юрія Махника налічує понад 150 вуликів. Чоловік виготовляє мед на продаж.

Разом із цим бахмутянин готовий допомагати іншим людям, зокрема переселенцям, в опануванні бджолярської справи. Він радить тим, хто втратив роботу, звертатися в центр зайнятості за ваучерами на перенавчання.

пасіку
Пасіка / фото із особистого архіву героя

“Я готовий допомогти людям, які хочуть опанувати професію бджоляра. Можу провести екскурсію власною пасікою, поділитися своїми напрацюваннями і підказати як отримати грант на розвиток власної справи. А взагалі дуже раджу переселенцям звертатися в центр зайнятості за ваучерами на навчання. Наприклад, я знаю, що бджільництву навчають у Гадяцькому вищому професійному аграрному училищі. За ваучером навчання безоплатне і на заочній формі. Навіть якщо людина не захоче відкрити власну справу, то вона може піти працювати на якусь із пасік, як моя. І це плюс як для переселенця, так і для роботодавця. Адже переселенець матиме роботу, а роботодавець матиме відшкодування від держави за працевлаштування ВПО”, — радить Юрій Махник.

Отримати ваучер на навчання бджільництву можна у будь-якому центрі зайнятості. Якщо ви проживаєте на Дніпропетровщині, звертайтеся за адресою: місто Дніпро, вулиця Авіаційна, 41.

Бджоляр Юрій Махник теж може надати консультацію щодо отримання професії бджоляра. Телефонуйте йому за номером: +380 (50) 646 1036.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дім, де є місце для всіх: історія бахмутянина, який будує житло заради своїх тварин

Бахмутянин Віктор Сучков зараз живе на Дніпропетровщині, у місті Самар. Чоловік евакуювався з Бахмута весною 2022 року. З собою вивіз трьох котів — пухнасті весь […]

“Я отримував одну відмову за іншою”: історія бахмутянина, який не опустив руки та відкрив власну пасіку

Переселенець з Бахмута Юрій Махник розпочав власну справу на Дніпропетровщині. У Солонянській громаді він відкрив пасіку, де виготовляє мед. Відкрити власну справу чоловікові допомогли грантові […]

Історія турботи: як перукар із Бахмута підтримує жінок у складні часи

У Києві працює перукар-стиліст з Бахмута Олександр Мелкумян. Свою роботу він продовжив у мережі столичних салонів краси. На новому місці чоловік започаткував благодійну ініціативу для […]

“У Донецьку все було гарно. Всі були щасливими”. Війна очима підлітка

16 річний Кирило Шишлов народився та проживав у Донецьку, рідне місто йому довелось покинути через війну. Зараз Кирило живе у Сумах, де є активним учасником […]

12:00, 20.12.2024 Скопіч Дмитро

“Тихий куточок” з глибоким сенсом: продовження історії родини Реуцьких

18 лютого 2023 року, обороняючи Бахмут, загинув військовослужбовець Михайло Реуцький. У Михайла залишалась дружина Наталя та донька Катерина. Дві його найдорожчі жінки в житті зараз […]