Гаага та фейкові виплати: як намагаються обдурити переселенців

Семаковська Тетяна 15:29, 19 Лютого 2024
Шахрайські схеми
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Переселенці — зараз одна із вразливих категорій населення, яка потребує допомоги та підтримки. Втім, на жаль, люди, які залишилися без дому, часто стають жертвами шахраїв, які намагаються ошукати ВПО.

Найпопулярніші схеми шахрайства, у які можуть втрапити ВПО — шукайте в матеріалі редакції.

Компенсація за зруйноване житло

Житло в Бахмуті
Житловий будинок в Бахмуті / фото росджерела

Зруйноване житло зараз одна із болючих тем для багатьох переселенців. Люди дізнаються, як подати заяву на компенсацію в Дії, адже сподіваються, що зможуть придбати власне житло, а не витрачати кошти на орендоване. Саме цим безпорадним становищем переселенців можуть користуватися шахраї, які за грошову винагороду обіцяють вам відновити втрачені документи чи пришвидшити отримання компенсації. Про такі випадки вже повідомляли мешканці Бахмута.

Попередження про шахрайські схеми / фото скриншот “Бахмут хоче жити”

За повідомленнями бахмутян, невідомі телефонують до переселенців та розпитають за їхнє соціальне становище, обіцяють допомогти отримати виплату розміром 35 тисяч євро (понад 1 мільйон гривень) на одну особу, але в обмін просять передати всі документи на власність в Бахмуті, а також заплатити їм від 7 до 15 тисяч гривень за послуги.

Такі повідомлення є шахрайством. Зараз отримати компенсацію українці можуть тільки через Дію, але наразі для мешканців ТОТ — ця послуга ще недоступна. Факт повідомлення про пошкодження чи руйнацію житла в Дію заносять безплатно.

Шахраї намагаються обдурити ВПО / скриншот

Допомога від ООН, ЮНІСЕФ та інших міжнародних організацій

Грошова допомога від УВКБ ООН
Грошова допомога від УВКБ ООН / фото БФ “Право на захист”

Завдяки міжнародним організаціям таким як ООН чи ЮНІСЕФ тисячі українців отримали грошову допомогу. Часто шахраї користуються іменем відомої організації аби дізнатися персональні дані картки переселенця, щоб викрасти кошти з рахунку.

Для цього вони створюють фейкові анкети реєстрації, у яких можуть вимагати ваш CVV код та термін дії карти (ці дані не можна передавати сторонній особі). Зверніть увагу, що не можна показувати на картці ваші персональні дані, інакше шахрай може зняти кошти. Всі анонси грошової допомоги від ООН чи ЮНІСЕФ варто шукати на офіційних сайтах.

Редакція також публікує актуальну грошову та гуманітарну допомогу для переселенців, її можна знайти за тегом “допомога переселенцям”.

Нагадаємо, що ми писали, хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024 році.

Оренда квартир та будинків

житло переселенцям
Заміське житло / фото ілюстративне

Пошук квартири часто супроводжується десятками дзвінків та повідомлень від рієлтора. У цьому процесі важливо зняти житло без шахраїв. Якщо під час розмови з потенційним власником квартири, він переконує вас дати завдаток наперед, пропонує надто дешеву ціну (дослідити актуальні ціни у регіоні можна на ЛУН чи ОЛХ), квапить вас із рішенням чи не може відповісти на звичайні питання про свій дім — то з великою ймовірністю перед вами шахрай.

Переселенці, які часто перебувають у безвихідному становищі, можуть не побачити очевидних ознак злочинних схем, саме цим користуються шахраї. Тому в пошуку житла краще діяти обережно, беріть з собою родичів чи друзів на перегляд квартири, а також не забудьте питати власника за документи на майно.

Інформація про зниклих безвісти чи полонених

Ошук полонених
Інколи шахраї намагаються виманити гроші у родичів полонених або зниклих безвісти / скриншот

На жаль, у багатьох українців є рідні, які або зникли безвісти або перебувають у російському полоні. Списки українських полонених, яких повертають додому опубліковують офіційні ресурси, а щодо тих, хто знаходиться в полоні — рідні самостійно намагаються знайти дані про військового.

Важким становищем можуть скористатися шахраї, які за гроші обіцяють надати вам інформацію про полоненого, а потім отримавши кошти — зникають. Також цим можуть користуватися “ворожки” чи тарологи, які виманюють кошти.

Пам’ятайте, що з питань полонених звертатися потрібно до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, більше контактів можна знайти за посиланням. Всі звернення є безплатні.

Висока зарплата без досвіду роботи

Зарплата
Шахраї можуть заманювати людей високими зарплатами / фото ілюстративне

Чимало переселенців шукають роботу, щоб забезпечити себе та родину. Нерідко вам можуть траплятися вакансії із дуже високими зарплатами, умовно від 100 тисяч й вище за місяць, а ще без досвіду роботи.

Втім такі оголошення зазичай роблять саме шахраї, нерідко вони зазначають вже на самій співбесіді, що спочатку треба заплатити невеликий внесок у 4-5 тисячі гривень, а вже потім ви отримуватимете 100 тисяч гривень щомісяця. У порівнянні з такою великою сумою, людина може віддати свої кошти, але потім роботодавець перестає виходити на зв’язок та просто зникає.

Це популярна схема шахрайства. Пам’ятайте, що на будь-якій роботі ви не повинні платити за те, що вам візьмуть на ту чи іншу посаду, адже це шахрайство. Нагадаємо, що Бахмутський центр зайнятості допомагає знайти роботу або отримати консультацію через вайбер

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]