Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Семаковська Тетяна 10:10, 19 Квітня 2024
ЮНІСЕФ / фото ілюстративне

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, діти, самотні мами, родини, які проживають неподалік від лінії фронту. Тимчасово реєстрація на грошову допомогу від ЮНІСЕФ для громадян припинена, проте є інші доступні формати підтримки. Можна отримувати психологічну допомогу чи брати участь в конкурсах від ЮНІСЕФ.

Хто може отримати допомогу від ЮНІСЕФ, а також, які є інші види допомоги — читайте в матеріалі.

Яка допомога від ЮНІСЕФ 2024

Станом на 15 лютого 2024 року допомогу від ЮНІСЕФ можуть отримати лише ті громадяни, які ще не отримували виплат від цієї благодійної організації. Оскільки багато людей вже подали заявки, але ще не отримали виплати, тимчасово реєстрація на грошову допомогу припинена, наразі опрацьовують заявки.

Хто може отримати допомогу від ЮНІСЕФ

Грошове забезпечення можуть отримати родини, які мають:

 • троє і більше дітей до 18 років, серед яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подання заявки;
 • двоє і більше дітей до 18 років, де одна дитина з інвалідністю.
Допомога ЮНІСЕФ 2024
Хто може отримати допомогу від ЮНІСЕФ / Facebook

Нагадаємо, що вже понад 20 тисяч українців отримали грошову допомогу в межах спільного проекту Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах цієї програми українцям нададуть 330 мільйонів гривень для проходження осінньо-зимового періоду. Пріоритет мали малозабезпечені сім’ї з дітьми, які проживають в певних районах:

 • Дніпропетровської;
 • Запорізької;
 • Харківської областей.

Отримати грошову допомогу ці родини змогли завдяки наданому трансферу. Родини щомісяця отримають надходження в розмірі 3 600 гривень на кожного отримувача державної соціальної допомоги та додатково – 6 660 гривень на кожну дитину. Виплати від Червоного Хреста або виплати від УВКБ ООН станом на 2024 рік актуальні та продовжують надходити. Як переселенцям в Києві та Гостомелі отримати кошти від ООН за посиланням.

Є допомога
Оголшення про завершення першого прйому заявок на виплати / скриншот

Виплати міжнародних організацій тимчасово припинені, але ви можете слідкувати за актуальними анонсами на сайті.

Як перевірити статус заявки на ЮНІСЕФ

Якщо ви вже подавали дані, але не отримали відповіді, то можна перевірити статус заявки ЮНІСЕФ на цій же платформі.

Перевірка статусу заявки ЮНІСЕФ
Перевірка статусу заявки ЮНІСЕФ / скриншот

Номери ЮНІСЕФ для консультації

Щоб дізнатися деталі грошової допомоги від ЮНІСЕФ можна звернутися на гарячу лінію щодо грошової допомоги програми “Спільно”. ЇЇ реалізовують разом з ЮНІСЕФ та Міністерством соцполітики. Пріоритет надають сім’ям з дітьми, що належать до категорії “вразливих” (перш за все, постраждалі внаслідок війни та потребують грошової підтримки).

Гаряча лінія ЮНІСЕФ — 800 600 017, телефонувати сюди радять з 8:00 до 20:00 впродовж робочого тижня крім неділі, а в суботу з 9:00 до 18:00. Тут можна не тільки подати заявку на отримання грошової допомоги (коли буде відкрита нова реєстрація) але й перевірити її статус, якщо ви вже подавали заявку, але не маєте жодних новин.

По вказаному номеру, оператор зареєструє ваш запит і передасть його до ЮНІСЕФ для оновлення даних. Зверніть увагу, що вас можуть запитати реєстраційний номер (ID) вашої заявки, ім’я члена домогосподарства, який/яка буде отримувати допомогу.

Яку допомогу надає ЮНІСЕФ зараз

Анонс конкурсу / Facebook

Зараз діє актуальна програма допомоги від ЮНІСЕФ для дитячих садочків, вихователі можуть безплатно отримати розвивально-розважальні набори для щоденних занять. Набори роздаватимуть за результатами конкурсу, який триває до 29 лютого. ЮНІСЕФ, допомога дітям, які опинилися у важких умовах є пріоритетною, йдеться про дітей з деокупованих чи прифронтових територій..

Умови конкурсу:

 • Запишіть коротке відео, як ви разом зі своїми вихованцями робите руханку під пісню “Я і ТИ”;
  оберіть один з інструментів підтримки ментального здоров’я дітей з Рекомендацій Міністерство
 • освіти і науки України, а потім зробіть відео/фото про те, як ви його використовуєте у роботі з вашими вихованцями та додайте опис;
 • поділіться своїм найдієвішим інструментом (комплексом інструментів) для розвитку навичок дошкільнят, а далі зробіть відео/фото про те, як ви його застосовуєте у роботі з вашими вихованцями, додайте опис;
 • Відправляйте відео за посиланням.

Зверніть увагу, що учасниками конкурсу можуть бути всі вихователі, що представляють різні дитячі групи одного державно-комунального закладу дошкільної освіти. У конкурсі не можуть брати участь родини, приватні навчальні заклади та шкільні колективи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Семаковська Тетяна 17:00, 23 Квітня 2024
Комунальні послуги / фото ілюстративне

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни були змушені покидати домівку. Через прильоти росіян у місті поступово зникали світло, вода та газ. Будинки також знищувалися один за одним. Втім попри те, що будинків та комунікацій могло не бути — бахмутяни повідомляли про те, що їм надходять борги за комуналку.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася з директором КП “Бахмутської житлової управляючої компанії” Олександром Бондарєвим щодо цього питання.

Неіснуючі борги за комуналку

Олександр Бондарєв каже, що споживачі зазвичай розуміють під терміном “комуналка” — всі послуги, які вони отримують, використовуючи свої приміщення як житлові. Це тепло, вода, газ, світло, квартплата та вивезення сміття. 

Основним законом, який регулює взаємовідносини споживачів та виконавців таких послуг є Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Цей закон надає таку класифікацію послуг (стаття 5):

 • житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком;
 • комунальні послуги — послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Саме так правильно називаються зараз ці послуги, які мешканці називають комуналкою. Я наголошую на цьому, тому що по різним видам послуг відрізняються порядки нарахування та перерахунку за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Що змінилося з початку повномасштабної війни питаннях несплати та заборгованості за послуги

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, це стало підставою введення воєнного стану 24 лютого 2022 року. 

Це означає, що війна – форс-мажор – обставина непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Він додає, що d умовах воєнного стану Кабмін постановою від 5 березня 2022 року заборонив:

 • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Коли споживач має право на неоплату житлово-комунальних послуг

Споживач має право “на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) в період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг”.

Громадяни, які скористаються цим правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату спишуть або буде переплата. 

До слова, Сергій Логвінов директор ТОВ “БАХМУТ-ЕНЕРГІЯ” також у коментарі редакції підтвердив, що якщо особі продовжують нараховуватися борги за комунальні послуги слід звернутися до постачальника послуг.

Як оформити послугу

Для оформлення списання або переплати за комунальні послуги потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. 

Такою довідкою може бути:  

 • довідка внутрішньо переміщеної особи; 
 • довідка про проходження лікування; 
 • довідка про проходження військової служби.

Законом не визначено порядок несплати за постачання теплової енергії та за житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Що відбулося в Бахмуті з комунальними послугами

З 24 лютого 2024 року у Бахмуті по кожному виду житлово-комунальних послуг було декілька етапів: 

 • надання послуги у повному обсязі;
 • надання послуги у неповному обсязі;
 • ненадання послуг. 

Через постійні обстріли поступово у місті припинялись послуги газопостачання, електропостачання, водопостачання та вивезення побутових відходів.

Відповідно, постачальники послуг повинні були виконати перерахунки споживачам з дати відсутності відповідної послуги.

Що стосується нашого підприємства. Комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” надавало житлову послугу мешканцям половини багатоквартирних будинків міста. Другою половиною багатоквартирних будинків управляли інші управителі або ОСББ. По будинках, що знаходились в нашому управлінні, виконано перерахунок за період з березня по серпень 2022 року. З 1 вересня 2022 року нарахування за житлову послугу зупинене наказом по підприємству по усім будинкам, що знаходились в управлінні КП “Бахмутська ЖУК”,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Микола Ситник 13:00, 23 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 24 квітня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

 • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]