“Домальовують пошкодження у фотошопі”: Шуляк розповіла про шахраїв єВідновлення

Микола Ситник 12:10, 19 Січня 2024
Очільниця партії "Слуга народу"
Олена Шуляк / фото Telegram-канал

В Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк розповіла в етері телеканалу ICTV.

Шахрайство та єВідновлення

Представники комісій, які працюють на місцях, генерують житлові сертифікати та фіксують пошкодження, під час публічних консультацій повідомляли, що деякі громадяни прагнуть обманути програму єВідновлення. Очільниця партії “Слуга народу” розповіла, як саме українці намагаються шахраювати для отримання компенсації від держави.

Є такі випадки, коли заявники буквально у фотошопі домальовують неіснуючі пошкодження. Але такого робити не потрібно, тому що все одно приходить комісія фізично, вона фіксує ці пошкодження — і тут обдурити практично неможливо,

наголосила // Олена Шуляк

Вона також зазначила, що є випадки, коли люди самі пошкоджують власне житло для отримання компенсації. Утім, не варто розраховувати, що про це ніхто не дізнається.

“Були випадки, коли заявники намагалися пошкодити спеціально своє майно для того, щоб отримати гроші. Також не рекомендую це робити, тому що це нелогічно. Дуже чітко фіксуються всі руйнування. Уся інформація є в органів місцевого самоврядування, у військових адміністрацій. Чітко зрозуміло, коли був обстріл, коли був відповідний прильот, які будинки були пошкоджені, тому не рекомендуємо так зловживати”, — підкреслила Олена Шуляк.

За її словами, інколи за компенсацією звертаються не власники житла, а люди, які просто орендують квартиру, або громадяни, які мають неприватизовану квартиру.

“Різні можуть бути випадки, але також попереджуємо: законодавством чітко встановлено, що тільки власник або спадкоємець може розраховувати на таку державну компенсацію. І тому тут дуже важко обдурити комісію. Безпосередньо сам механізм єВідновлення працює так, що неможливо займатися таким шахрайством”, — підсумувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Від 16 січня 2024 року встановлюється обмеження на площу знищеного житла, за яке виділяється компенсація. Відтепер українці зможуть отримати виплати за:  

  • не більше 150 квадратних метрів для квартири;
  • не більше 200 квадратних метрів для будинку садибного типу, садового або дачного будинку. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Семаковська Тетяна 13:35, 17 Липня 2024
пенсіонери Карітас Донецьк
Пенсіонери матимуть пріоритет при компенсації / фото ілюстративне Pexels

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване житло та створення інформаційної бази даних
житла для ВПО.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроєкти для ВПО

17 липня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні два ключові законопроєкти.
Перший законопроєкт (Nº11028) стосується надання пріоритетного права деяким категоріям ВПО на отримання компенсації за знищені обʼєкти нерухомого майна. За основу його прийняли 290 народних депутатів. Згідно з документом, пріоритетне право на компенсацію матимуть такі категорії ВПО:

  • особи пенсійного віку;
  • ВПО, які мають на утриманні дитину віком до шести років;
  • ВПО з двома і більше неповнолітніми дітьми на утриманні;
  • ВПО, які мають на утриманні дитину з інвалідністю; одинокі батьки, які виховують дитину віком до 14 років; особи з інвалідністю її групи.

Другий законопроєкт (Nº11281) передбачає створення інформаційної бази даних обʼєктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб. За основу його підтримали 280 народних депутатів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

Семаковська Тетяна 15:02, 16 Липня 2024
Бахмут
Багатоповерхівки на околицях Бахмута / фото 93-тя ОМБр

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Окуповане майно

Люди, які заселяються в житло, незаконно конфісковане в українських громадян на ТОТ, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності (з можливим оголошенням у міжнародний розшук). Крім того, такі “власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам нерухомості (в тому числі в межах міжнародних судових процесів).

Мінреінтеграції наголошує, якщо у вас є інформація про факти незаконного заселення сторонніх осіб у житло українців на ТОТ, а також про осіб, причетних до таких дій, повідомляйте про це правоохоронним органам України або на гарячу лінію Мінреінтеграції 1548.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

пенсіонери Карітас Донецьк

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване […]

Бахмут

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” […]

Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]