Експерт розповів, яку «нову» зброю застосовують росіяни в районі Бахмута

Семаковська Тетяна 10:58, 13 Серпня 2023

Вихор 422e2

На Бахмутському напрямку окупанти почали експериментувати з протитанковими ракетними комплексами (ПТРК) «Вихор». У такий спосіб росіяни намагаються вражати техніку ЗСУ дистанційно, аби зупинити просування Сил оборони.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».

Він пояснив, що сам по собі ПТРК «Вихор» не є новітньою зброєю. 

«Система «Вихор» розроблялась ще в 1980-х роках. Це був ПТРК, який розробляли для авіації. Зараз переважно використовується на ударних вертольотах «Ка-52». Відповідно він має характеристики, що враховують розміщення на повітряних суднах. У нього максимальна дальність 8 км, а швидкість польоту — 600 м/с. Бойова частина має до 12 кг, з яких 5,5 кг вибухової речовини…

 

Досить-таки високоточний, має серйозні можливості щодо пробиття броні. Є свої певні витрати, пов’язані з тим, що використовувати його зі стаціонарної позиції на землі — є певні похибки щодо точності», — зазначив Олександр Коваленко.

Коваленко 9f466Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Фото: zerkalo.az

За його словами протиставити російській системі можна українські комплекси «Стугна-П», «Javelin» і «TOW», які є на озброєнні ЗСУ. Водночас, на думку експерта, росіяни вдаються до експериментів, оскільки їм не вистачає власних ПТРК.

«Ми бачимо експеримент із функціоналом, який не властивий даному ПТРК. Тобто те, що має бути в повітряному просторі, перебуває на суші. Вони експериментують, тому що їм, хочу зауважити, не вистачає своїх власних ПТРК. Того ж самого, наприклад, «Корнет», «Фагот». Знову ж таки, навіть використовували «Конкурс-М», потім перейшли на старий «Конкурс» 1970-х років випуску. І навіть помічені були іранські протитанкові ракетні комплекси, які поставлялися російським військам. І окупанти їх продовжують, до речі, використовувати, оскільки поставки тривають.

 

Все це зайвий раз свідчить про те, що є серйозні проблеми з виробництвом і пропорційним розподілом ПТРК серед підрозділів російських окупаційних військ», — підсумував Олександр Коваленко.

Мапа напрямок c1005Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: ЗСУ досягли тактично значимих успіхів у Запорізькій та Донецькій областях — ISW 

Нагадаємо, у районі Бахмута 3-тя окрема штурмова бригада (3-тя ОШБр) лише за день знищила чотири танки російських окупаційних військ.

Раніше легендарна 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» (93-тя ОМБр) показала, як українські воїни «полюють» на російських окупантів у Бахмуті.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!