У Бахмуті росіяни знищили один із найстаріших храмів Донеччини

Семаковська Тетяна 12:10, 9 Серпня 2023

Церква до війни a6993

Напередодні в бахмутських пабліках з’явилися кадри знищеної Свято-Миколаївської церкви. Ця дерев’яна двопрестольна церква в Бахмуті — один із найдавніших храмів на ДонбасіНа початку липня через російські обстріли загорівся купол церкви.

Кадри зі знищеними будівлями храму в своєму телеграм-каналі поширила бахмутська волонтерка Інна Гайдай і паблік «Новини Бахмут».

Церква3 cb598Від частини храму залишилися руїни. Фото: скріншотЦерква2 7600cКупол знищеної церкви. Фото: скріншот

Читайте також: Як росіяни окупували українську церкву?

Храм1 7f43cЧастина церкви вистояла і пережила російські обстріли. Фото: скріншотХрам 50bb4У пошкодженій будівлі храму на стінах висять ікони. Фото: скріншот

До слова, повномасштабна війна змусила трансформуватися чимало релігійних громад в Україні. Десятки парафій перейшли від московського патріархату до ПЦУ. Редакція «Бахмут. IN.UA» вирішила дізнатися думки бахмутян щодо того, чи є місце російській церкві в українському Бахмуті? Чи готовий Бахмут до такого рішення — читайте в матеріалі.

Миколаївський храм. Забахмутка b0074Свято-Миколаївський храм у Бахмуті до вторгнення росії в Україну. Фото: Вікіпедія

Нагадаємо, у вересні минулого року окупанти обстріляли Свято-Миколаївський храм з мінометів. Вже тоді внаслідок обстрілів був пошкоджений купол дзвіниці. Також місцеві повідомляли про те, що в дерев’яному храмі повилітали вікна, пошкоджень зазнав і фасад.

«Всього було десять прильотів, і це були міни. З людей ніхто не постраждав. Зокрема, там перебував сторож, він встиг сховатися. Обстріли пошкодили купол дзвіниці, її збудували у тисяча вісімсот шістдесят першому році. У самому дерев’яному храмі, а він тисяча сімсот дев’яносто сьомого року будівництва і є одним з найстаріших на Донеччині, повилітали вікна, посічено фасад», — повідомляли бахмутяни.

Фото: V. Petrovich

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!