Сили оборони стягують та утримують у районі Бахмута резерви російської армії — ISW

Семаковська Тетяна 11:08, 6 Серпня 2023

Град ЗСУ 0632d

ЗСУ продовжують стягувати російські війська під Бахмут та утримувати їх у цьому районі, незважаючи на зниження темпу українських контрнаступальних операцій. Водночас окупанти перекидають велику кількість резервів на Бахмутський напрямок, аби відвоювати нещодавно втрачені панівні висоти на північ від Бахмута.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Яка обстановка в районі Бахмута?

Аналітики зауважили, що останніми днями українські наступальні операції на південному та північному флангах Бахмута сповільнилися. Експерти припускають, що утримання резервів окупантів поблизу міста-фортеці і було однією з головних цілей контрнаступальних дій.

«Швидкість просування українців у районі Бахмута сповільнилася останніми тижнями. Українські операції навколо Бахмута стягнули додаткові російські частини та формування в район Бахмута та утримали російські сили в цьому районі. Ймовірно, це було однією з головних цілей (ред. операцій)», — оцінили в ISW.

Читайте також:  

Російські війська розгорнули елітні формування та частини для підтримки оборонних дій навколо Бахмута. Наразі поблизу міста діють елементи 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ПДВ), 11-ї бригади ПДВ, 106-ї дивізії ПДВ та 364-ї бригади спецназу (Головне управління Генштабу рф).

Експерти ISW також помітили, що підрозділи 31-ї бригади ПДВ зараз обороняють південний фланг Бахмута. Оприлюднені напередодні кадри, які свідчать про те, що підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії (8-а гвардійська загальновійськова армія, Південний військовий округ) нещодавно прибули на Бахмутський напрямок.

«Прибуття цих підрозділів і з’єднань у район Бахмута означає використання значної бойової сили, яку російські війська могли б задіяти для підтримки наступальних операцій у Луганській та Харківській областях або для посилення оборонних операцій росії на Півдні України.

 

Схоже, що українські контрнаступальні операції також успішно утримують російські сили в цьому районі, оскільки ISW не спостерігав розгортання елементів цих сил (ред. 31-ї бригади ПДВ і 150-ї мотострілецької дивізії) в інших частинах України», — додали аналітики.

Bakhmut Battle Map Draft August 52023 5f4f0Актуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Нещодавно заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що російські війська продовжують перекидати велику кількість сил на Бахмутський напрямок в надії відвоювати нещодавно втрачені панівні висоти на північ від Бахмута.

Читайте також: ЗСУ щодня просуваються на сотні метрів на Бахмутському напрямку — ISW

Нагадаємо, на південному фланзі міста-фортеці ЗСУ наступають, на північному — відбивають російські штурми.

Легендарна 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» (93-тя ОМБр) продовжує виконувати бойові завдання поблизу Бахмута. На сторінці у «Facebook» бригада поділилася світлинами з Бахмутському напрямку. На фотографіях можна побачити, як українські воїни «полюють» на російських окупантів серед руїн міста-фортеці.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: 95-та ОДШБр

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!