ЗСУ рухаються вперед на південному фланзі Бахмута

Семаковська Тетяна 11:44, 5 Серпня 2023

Спостереження 49fa4

Минулої доби, 4 серпня, Сили оборони України продовжили контрнаступальні дії в районі Бахмута. На південному фланзі міста-фортеці ЗСУ наступають, на північному — відбивають російські штурми. Українські воїни мають успіхи в районі Кліщіївки.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Яка обстановка в районі Бахмута?

Аналітики, з посиланням на заступницю міністра оборони України Ганну Маляр, зауважили, що ЗСУ продовжують наступ на південному фланзі Бахмута. За її словами, наші війська поступово крізь щільний артилерійський вогонь та мінування продовжують рух вперед. На північному фланзі, де росіяни прагнуть повернути втрачені позиції, Сили оборони відбивають ворожі атаки.

Російські блогери стверджують, що станом на 4 серпня ситуація на лінії фронту в Бахмуті не змінилася. За їхніми повідомленнями, тривають запеклі бої біля Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і Берхівського водосховища (6 км на північний захід).

Відомий російський блогер стверджував, що під час постійних штурмів українські сили просуваються на 20 метрів на добу біля Кліщівки. Він заявив, що південна частина населеного пункту знаходиться під контролем України.

Інший російський пропагандист стверджував, що невеликі групи ЗСУ утримують позиції на околицях Кліщіївки і не атакують російські позиції в цьому районі.

Ворожі джерела заявили, що російські сили відбили незначні українські атаки на лінії фронту поблизу Курдюмівки (12 км на південний захід від Бахмута) та зберігають контроль над Андріївкою (10 км на південний захід). 

«Ситуація в Бахмуті «більш небезпечна, ніж здається» для російських військ через українську стратегію та наступ на північному та південному флангах Бахмута», — додали в ISW.

Bakhmut Battle Map Draft August 42023 d2b9eАктуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: 

Нагадаємо, ЗСУ вибили росіян на південному фланзі Бахмута і під Авдіївкою.

Майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман вважає, шо Сили оборони можуть звільнити Бахмут без повного оточення міста.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!