Росіяни намагаються відволікти ЗСУ від атак навколо Бахмута наступом на Куп’янському напрямку, — експерт

Семаковська Тетяна 09:30, 26 Липня 2023

Черник 4d766

На Бахмутському напрямку Сили оборони перехопили стратегічну ініціативу. ЗСУ продовжують контрнаступальні дії на флангах Бахмута. На Куп’янському напрямку окупанти намагаються максимально відтягнути українські сили з-під Бахмута.

Про це військовий аналітик Петро Черник розповів «Military Media Center».

Він зауважив, що втрата Бахмута буде катастрофічною іміджевою поразкою путіна.

«Поки що вони (ред. росіяни) у самому місті залишаються, але стратегічні висоти (поряд) є нашими і з кожним днем ми все більше і більше наближаємось до оперативного оточення. Разом з тим, місто Бахмут для росіян є не просто стратегічною локацією, а «політичним питанням дуже високого калібру». 

 

Адже вони на весь світ проголосили, що Бахмут їхній. І як тільки там їхнє угруповання буде або знищене, або ще краще взяте у полон — це буде катастрофічна персональна іміджева поразка путіна», — пояснив Петро Черник.

Мапа напрямок 863baПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

За словами аналітика, саме Куп’янський напрямок є найлогічнішим, де загарбники можуть спробувати максимально відтягнути українські сили з-під Бахмута. 

«Росіянам логістично зручно забезпечувати Куп’янський напрямок і вони добре розуміють, що і нам найлогічніше з метою захисту перекидати сили з-під Бахмута. Тому вони так тиснуть саме там. На Куп’янському напрямку російські війська протягом тижня вели штурмові дії, намагаючись витіснити підрозділи Сил оборони в бік річки Оскіл», — підсумував Петро Черник.

Мапа Купянський 37b8eПоточна ситуація на фронті на Куп’янському напрямку за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: На півдні Бахмута Сили оборони вибили росіян із позицій біля Андріївки

Нагадаємо, російські сили відчувають значні труднощі з обороною позицій на південному фланзі Бахмута через відсутність ротацій та ефективну українську радіоелектронну боротьбу в цьому районі.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: galinfo.com.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!