ЗСУ тиснуть на росіян на півночі та півдні від Бахмута

Семаковська Тетяна 10:26, 18 Червня 2023

ЗСУ 46ee7

Минулої доби, 17 червня, українські війська продовжували контрнаступальні дії щонайменше на чотирьох ділянках фронту. Сили оборони атакували північні та південні околиці Бахмута.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики, з посиланням на заступницю міністра оборони України Ганну Маляр, оцінюють, що українські війська продовжують контратаки під Бахмутом. Водночас інтенсивність бойових дій на цій ділянці фронту дещо знизилася.

Воїн із Бахмутського напрямку з позивним Передовіч0к повідомив, що активні бої тривають поблизу Берхівки та Кліщіївки. За його словами, ЗСУ контролюють ситуацію в районі Бахмута.

«Берхівка — неоднозначні ситуація, але, маємо перевагу і використовуємо її на всі 100%. Кацапики страждають в усіх населених пунктах в окрузі. Кліщіївка —  бойові дії продовжуються, важка місцевість, тому продуктивність не така висока, як має бути. Дуже багато пі*рів на один метр квадратний. Але ситуація більш менш контрольована», — резюмував військовий.

Російський блогер заявив, що російські війська здійснили невдалі наземні атаки поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута). Представник групи військ російського центру заявив, що війська рф відбили українські наземні атаки в районі Берхівки та Ягідного (за 3 км на північний захід від Бахмута).

Відомий російський блогер заявив, що українські сили проводили наземні атаки на північний схід і південний захід від Бахмута. За його словами, російські сили все ще контролюють Берхівку, Ягідне та Кліщіївку (7 км на південний захід від Бахмута).

Bakhmut Battle Map Draft June 172023 02633Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Аналітики зауважили, що російські сили також продовжували обмежені атаки в районі Бахмута. Геолокаційні кадри показують, що станом на 17 червня російські сили незначно просувалися на північ від Майорська (21 км на південний захід від Бахмута).

Водночас Міністерство оборони росії та інші російські джерела стверджували, що українські війська вели локальні наземні атаки на захід і південь від Кремінної.

Читайте також: ЗСУ просуваються поблизу Бахмута і на заході Донеччини — ISW

Як повідомив Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський, ситуація в смузі відповідальності Східного угруповання військ залишається напруженою. Окупанти перекидають на Бахмутський напрямок свої найбільш боєздатні підрозділи.

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, що росіяни планували створити пастку для ЗСУ, захопивши місто, та вийти на кордон Донецької області. Однак, за його словами, окупанти самі потрапили до пастки.

Нагадаємо, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади, майор ЗСУ Родіон Кудряшов розповів, що на Бахмутському напрямку росіяни намагаються чинити опір та застосовують всі ресурси для того, аби стримати контратаки ЗСУ. За його словами, на цьому напрямку ініціатива знаходиться у руках Сил оборони.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!