У районі Бахмута десантники та батальйони «днр» не воюватимуть як «вагнер», — експерт

Семаковська Тетяна 11:08, 30 Травня 2023

Машини 82d77

У Бахмуті відбувається ротація ПВК «вагнер»: найманці виходять із міста і передають захоплені позиції регулярним частинам російської армії. Але це не будуть батальйони рф, це будуть батальйони «л/днр». Вони, найімовірніше, займатимуть позиції в Бахмуті, а безпосередньо десантні війська рф спробують щось робити на флангах.

Про це військовий експерт, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман розповів в ефірі телеканалу «FREEДОМ».

За його словами, бої в Бахмуті не такі інтенсивні, як були раніше, але це, найімовірніше, пов’язано з ротацією, яку проводять російські окупанти.

«Це саме ротація, це не відхід «вагнерівців». Вони ніби як виконали своє завдання, а тепер ніби як мають повне моральне право піти на відпочинок», — переконаний Олексій Гетьман.

Мапа bb6d6Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Він наголосив, що в ПВК «вагнер» залишилося близько 10% особового складу від кількості, яка була восени минулого року.

«У ПВК «вагнер» є два підрозділи, які умовно називаються підрозділ «К» і підрозділ «А». Один підрозділ — із колишніх «зеків», яких посилали на «м’ясні штурми», а другий — із професійних найманців, які перебувають у ПВК з моменту її заснування. Останні брали участь у бойових діях у різних точках світу: Близький Схід, Африка, і де вони тільки не воювали. Ці люди кращі, ніж регулярні частини російської армії, але вони в бій не йшли, вони стояли за спиною, керували, організовували, посилали на «м’ясні штурми» «зеків». Уже відомо, що їм виділили, чомусь, пологовий будинок у Луганську, де вони будуть приводити себе до ладу», — зауважив військовий експерт.

Гетьман b7bdcМайор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. Фото: gazeta.ua

На його думку, бойовики «днр» воюватимуть так само, як воює російська регулярна армія.

«Я не думаю, що будуть «м’ясні штурми», оскільки військовослужбовці «Донецької народної республіки» — це взагалі незрозуміло хто, серед них є колишні кримінальники, якась їхня частина буде посилатися на безглузді атаки, але як «вагнер» воювати вони не будуть. І десантні війська російської федерації так воювати не будуть», — вважає Олексій Гетьман.

Військовий експерт додав, що російські та «днрівські» війська в разі критичної ситуації відступатимуть або здаватимуться в полон, оскільки не буде жодних загороджувальних загонів, як це було у випадку з ПВК «вагнер».

Читайте також: Успішні контратаки ЗСУ ускладнюють виведення «вагнерівців» із Бахмута — ISW

Нагадаємо, війська ПВК «вагнер» продовжують відходити з Бахмута, щоб відновитися та перегрупуватися у тилу. Водночас російська федерація перекидає в цей район сили «днр» і посилює фланги регулярними підрозділами ПДВ росії.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!