ЗСУ знищують російські війська в Бахмуті в режимі «нон-стоп», — експерт

Семаковська Тетяна 12:00, 23 Травня 2023

Коваленко 3efe9

Незважаючи на численні заяви, окупанти досі повністю не контролюють Бахмут. Водночас ЗСУ повертають раніше втрачені позиції поблизу міста, безперервно знищуючи живу силу противника.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко повідомив у своєму Telegram-каналі.

Експерт зауважив, що російські окупаційні війська (РОВ) не контролюють важливу ділянку в  південно-західному секторі Бахмута — вхід до міста трасою 0504 (Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут).

«російські окупанти так і не можуть досі похвалитися фото чи відео на тлі «літака», а точніше того, що від нього залишилося. Незмінно, яку добу поспіль, у південно-західній локації міста не можуть взяти під свій контроль те, що більше схоже на сіру зону, але дуже важливу сіру зону. Адже ця ділянка — це вхідні ворота до міста трасою 0504 і, не контролюючи їх, не контролюєш південно-західний сектор Бахмута», — наголосив Олександр Коваленко.

Мапа 46ecb c80dbТраса Т0504 Костянтинівка – Часів Яр – Бахмут. Фото: скріншот із Google maps

За його словами, за межами міста Сили оборони України (СОУ) мають просування як у північно-західному, так і в південно-західному секторах. У такий спосіб ЗСУ повертають контроль над раніше втраченими позиціями.

«Просування проходить у районі водосховища, у напрямку до Берхівки, а також до Кліщіївки, вздовж каналу, та від Івановського. Відстань щодня скорочується і не за горами кульмінація для цих населених пунктів.

 

 

У такий спосіб СОУ послідовно реалізують повернення під свій контроль раніше втрачених позицій, що дозволить поступово відрізати Бахмут від логістичних артерій з півдня, півночі і т.д. Водночас РОВ у самому місті, як на відкритій долоні для української артилерії», — пояснив Олександр Коваленко.

Читайте також: Експерт пояснив, що дає ЗСУ контроль над панівними висотами поблизу Бахмута

Мапа 5d298Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Він переконаний, що повернення контролю над панівними висотами дозволило СОУ відновити вогневий тиск на сектори міста, які були до того менш доступними. 

За його словами, на зміну «ефекту Бахмута» (коли бойові дії в одному маленькому містечку вплинули на потенціал РОВ по всій зоні бойових дій) з’являється «парадокс Бахмута» (коли війська окупантів, начебто, не в оточенні, а складається враження, що це саме так).

«Є такий термін «котел». Якщо професійно підходити до термінології, це оточення сил ворога і планомірне їх знищення. Але ось у тому й річ, що РОВ у Бахмуті не в оточенні, але в цілому, їх планомірне знищення проходить «нон-стоп». Ось окупанти зараз і бігають від руїни до руїни, намагаючись врятуватися від «відстрілу», а вийти з міста не можуть…», — резюмував Олександр Коваленко.

Нагадаємо, минулої доби на Бахмутському напрямку окупаційна армія рф знизила інтенсивність штурмів. Водночас кількість обстрілів у цьому районі залишається стабільно високою. Як повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, Сили оборони контролюють південно-західну околицю Бахмута, в районі «Літак».

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Facebook

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!